Ako to bolo ďalej...

• Česko A jak to bylo dál... (viac)
USA, (2021–2023), 14 h 41 min (Minutáž: 36–45 min)

Predloha:

Candace Bushnell (kniha)

Kamera:

Tim Norman

Hudba:

Aaron Zigman

Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Sara Ramirez, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson, Evan Handler, Nicole Ari Parker (viac)

Pokračovanie kultového seriálu Sex v meste sleduje naše obľúbené Newyorčanky Carrie, Mirandu a Charlotte, ktoré prešli komplikovanou realitou života a priateľstva po tridsiatke. Teraz sú v ešte komplikovanejšej realite života a priateľstva po päťdesiatke. (HBO Max)

Marze

Bílé rozmazlené, genderově a politicky korektní nesnesitelné New Yorčanky po deseti letech od pokračování Sexu ve městě nepředstírají, jak jsou mladé a věnují se novému životu už bez experimentování, co si mohou dovolit v morálce a sexu. Humoru zde už tolik nenajdete jak se hrdinkám už otevírá víko od rakve. ()

Axident

Naprosto masochistická zaležitost. Jen blázen do toho mohl dát peníze a jen blázen by to chtěl vidět. Hlavní hrdinky zdegenerované plastikami jsou žalostným dokladem tragičnosti stále přetrvávající obliby dobrovolného prznění se v trapné snaze uniknout vizuálním projevům stárnutí. Ne, tohle nechcete. ()

Botič

Seriál rozkročený mezi dramatem a snahou o komediální skeče točící se nejvíc kolem zvracení, močení nebo periody. O sex už tu vlastně tak moc nejde. Polovinu série hledají tvůrci ideální balanc mezi oběma stránkami a snaží se dobíhat kvalitu původního Sexu ve městě. Snad každá epizoda tu napravuje nějaký ten přešlap z devadesátek, takže tu kolem hrdinek krouží úplně všechny problémy světa od BLM přes LGBTQ+ až po alkoholismus a strasti stárnutí. Před několika lety dávala SJP rozhovor, že příběh existuje. Mám ale takové podezření, že zmiňovaný příběh byl Mr. Big umře a tím to zhaslo. Nové postavy za srdce nechytají. Samantha žalostně chybí. Příběhové linky, kterými si postavy procházejí směřují do ztracena. Žádná oslava přátelství. Žádný sonet o lásce. Jen líbačka ve výtahu a díky naskle. Tady neumřel jen Big, tady umřela i Miranda a nejvíc Steve. ()

Katie88

Neeee... Sex ve městě měl zůstat čistě 90kový seriál, vtipný a zároveň šokující na tu dobu. Není tajemstvím, že stárnutí s grácií je mnohem lépe vnímáno okolím, než zoufalé snahy si hrát na mladé. O tomto seriálu to platí jakbysmet. Sice tam jsou nějaké snahy hlavní hrdinky postavit do nepříjemných situacích v moderní politicky korektní společnosti, ale celé je to takové slabé... Toxičnost SJ Parker mi moc sympatie k novému seriálu nepřidává. Jednak rozhádanost se Kim Cattrall, která už nevydržela dlouholetou psychickou šikanu ze stran kolegyň, stejně jako to, že se SJ přestala bavit se svým hereckým kolegou Chrisem Northem, čelícím obvinění ze sexuálního napadení. U #MeToo kauz evidentně neplatí presumpce neviny... Po druhém dílu, kdy si můžu oči div nevykroutit, to balím. Nejvíc mě "pobavila" scéna, kdy Big umírá a Carrie ho tam oplakává, místo toho aby volala sanitku. ()

halogenka

Kdysi davno byl Sex ve meste celkem progresivni serial. Jeho pokracovani se ale bohuzel jen snazi drzet krok s dobou. Hrdinky si musi najit dostatek etnickych kamaradek a pokryt co nejvice soucasnych woke temat, takze serial casto pusobi, jako by se tu jen odskrtavaly kolonky ze seznamu uvedomelosti. To vse sterilizovane optikou high society a projete nekolika instafiltry. Coz by se dalo odpustit, kdyby to byla zabava. Ale neni. Je jen to sbirka nalestenych ponauceni pro zastydle padesatnice. ()

• Natáčelo se v New York City a Paříži. (Grimaldi)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)