Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (viac)

Kráľ Henrich ide zo svojím synom, mladým princom, na štátnu návštevu k susednému kráľovi Dobromyslovi Veselému. Ide o návštevu zásnubnú, pretože pred rokmi sa obaja panovníci dohodli, že keď Henrichov syn vyrastie, vezme si Dobromyslovu dcéru. Princovi sa však do ženenia s princeznou, ktorú nikdy nevidel, priveľmi nechce, a tak niet divu, že utečie, skôr než koč dorazí do krajiny Dobromysla. Na úteku sa zoznámi s atraktívnym dievčaťom a vypytuje sa na svoju vybratú nevestu. Spadne však pritom do vody a skončí vo väzení. Netrvá dlho a zistí, že dievča je v skutočnosti princezná. Medzitým sa stretnú zákerní kráľovskí poradcovia Ypsylon a Iks, ktorí chcú svadbe za každú cenu zabrániť. Zdá sa, že to nebude ťažké, pretože princezná sa zamilovala do mladíka vo väzení a odmieta sa vydať za princa. Aby si vynútila svoje, rozhodne sa predstierať smútok. Kráľ však namiesto toho, aby vyhlásil, že dá dcéru tomu, kto ju rozosmeje, zakáže v celej krajine smiech. Pri kontrole dodržiavania svojho príkazu sa mu dostane do rúk rozprávka o uzdravení smutnej princeznej. Zruší svoj zákaz a vyhlási odmenu tomu, kto uzdraví jeho dcéru. Na hrad sa dostaví aj princ. Keď však vyjde najavo, kto v skutočnosti je, princezná sa urazí a mladíka opäť zatknú. Zdá sa, že intrigy oboch poradcov budú mať úspech. Králi si vzájomne vyhlásia vojnu, a o to predsa ich poradcom celý čas išlo. (TV JOJ)

DžejPý

Miloval jsem tuhle pohádku už jako dítě a strašně mě mrzelo, že Pyšnou princeznu a Mrazíka dávají pořád a tuhle nádheru ne... Dnes si užívám každé její opakování. Famózní dvojice králů (skvělý B. Záhorský a J. Marvan), snad ještě lepší rádců - piklenců (D. Vostřel a J. Kemr). Úžasný kat (F. Dibarbora, "ty šuligan"). Skvělá filmová hudba (J. Hammer ml.). Pro H. Vondráčkovou její nejlepší role, pro V. Neckáře jedna z nejlepších. To je klasika (dcero) :-) ()

MagyG

Veľmi pozitívna a šarmantná rozprávka a rozosmievaní naoko na smrť utrápenej princezny, navyše obohatená krásnymi pesničkami. Vondráčkovej dojemné "proč mi víno chutná jak hlína a blín... jsem tak smutná a mám v duši stín" mi znie v ušiach dodnes. Nostalgiu vzbudzuje pohľad na vtedy ešte neuveriteľne štíhleho Neckářa, Dibarborov francúzsky akcent, dueto "kujme pikle", výrok "já budu smutná jak pondělí..." alebo roztomilé "-co, ty moje princátko?" sú absolútne dokonalé momenty. Akurát A. Jedličkovi mohli dať väčší priestor. B. Zeman dokázal aj po tretí krát, že je majstrom rozprávkárom a tak 5 * je jednoznačných. ()

gyna

Nemá cenu asi ani hodnotit tuhle pohádku. Nejlepší a nejhezší pohádka, co jsem kdy viděl. Rád se na ní podívám a je to jedna z nejlepší pohádek, kterou jsem kdy viděl. Jen škoda toho malého hodnocení a těch lidí, kteří dají 3 a méně hvězdiček, ale to nemění nic na tom, že se Šíleně smutná princezna řadí mezi top pohádky. ()

Persephone95

Podle mého názoru jedna z nejpovedenějších českých pohádek vůbec, má nejoblíbenější. Václav Neckář i Helena Vondráčková naprosto famózní, skvělá hudba, vtipní rádci. Téhle pohádce dokážu odpustit i místy nepovedený dabing (např. v zámecké zahradě). Kéž by se nadále točily podobné skvosty, abychom se nemuseli za současnou kinematografii stydět... :))) ()

oleamigo

Včera jsem ji viděla opět po pár letech a opět byla úžasná. Pár Vondráčková - Neckář se vyvedl na jedničku, stejně jako dvojice Kemr - Vostřel. Neopomenutelné jsou ale v každém případě písničky! Naprosto dokonalá pohádka s bitvou, popravou, ucházením se o ruku princezny a svatbou, to vše v romantickém rozpoložení. Moc ráda se k téhle pohádce vracím a je velká škoda, že dnes už takovéhle pohádky nevznikají. ()

Lucie505

Dva přední čeští zpěváci v hlavních rolích hudební pohádky. Navíc za doprovodu dalších výtečných umělců. K tomu úsměvný námět, kdy si jede princ v převleku proklepnout svou nevěstu, a o humor tedy zřejmě nebude nouze. Šíleně smutná princezna je moje nejmilejší pohádka. A kdybych žila v 60.letech, měla bych plakáty Václava Neckáře v životní velikosti po celém pokoji!:-) ()

KT_2011

Vhodné jako nostalgická vzpomínka, filmově však neskutečná surovost. Koncepční chaos plastového kyblíku, kulometné palby a princezen a králů. Scénář plný mrtvých scén a přeskočených zvratů. Režie? Každý student si v ní najde přehršel příkladů, jak to vypadá, když někdo odflákne svoji práci. Téměř až televizně chudá výprava. Alespoň, že Vondráčková a Neckář působí hezky mladistvě svěže. Za každého z nich jednu hvězdičku. ()

Nptoh

No tento především hudební skvost od , v té době, mladého Jana Hammera je jednou z nejlepších pohádek vůbec.Pravda Vondráčková s Neckářem paběrkují vedle veličin jako Marvan, Záhorský,Kemr a Vostřel ale i tak..... Dle mého názoru to nejlepší co se kdy povedlo Janu Hammerovi napsat.......škoda toho 68..... ovšem ty hlášky... Taky pětadvacet... tak to smažme a sme si kvit ... AU au AU au AU ()

JUK_JANA

Když se spojí vyzkoušený motiv dvou lidí, kteří se vzít nechtěli, protože se neznali, ale sblíží se pod falešnými identitami s krásnými melodiemi, tak je z toho klasika, na kterou se dá koukat i čtyřicet let po jejím vzniku. ()

aysxdcfvgbhn

,,A co mu mám říct? Tatínku, tohohle chlápka jsem potkala v base. Krávu má zaparkovanou za parkem, ale jinak je éňo ňůňo..." Co dodat. Dokonalost sama! :D ()

StarFsh

Vrele odporúčam prehnať audiostopu tohoto filmu cez nejaký poriadný Hi-Fi audiosystém. Najlepší ČS soundtrack! Ani "Noc na Karlštejně" sa na toto nehrabe. ()

Zakarija

Helena Vondráčková s Václavem Neckářem jsou ten nejbáječnější královský pár v celém pohádkovém světě. A Šíleně smutná princezna je moje nejoblíbenější česká pohádka. ()