Čarodějův učeň

• Západné Nemecko Krabat (viac)
TV spot 2

Kouzelný příběh o Krabatovi, pocházející původně z Indie a objevující se později v různých obměnách souboje čarodějova učně a mistra v mnoha zemích světa, je příběhem chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit. Převyprávění lužickosrbské legendy o Krabatovi (Krawatovi, Chorvatovi) z přelomu 17. a 18. století ze slezské Horní Lužice, již nám svým nenapodobitelným způsobem předkládá mistr českého filmu Karel Zeman na motivy knihy liberečáka Otfrieda Preusslera. Čarodějův učeň je o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby, závisti či radosti. Je možné je využívat k dobrému či zlému (neboli k bílé i černé magii, jak se kdysi říkávalo). V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku. (oficiálny text distribútora)

doginko

Keď som túto rozprávku videl po prvýkrát ako malé dieťa, utiekol som s plačom preč. To isté sa mi takmer stalo aj teraz . Temná rozprávka pre deti do 6 rokov pred spaním...odporúča 9 z 10 psychiatrov. Vivat Karl Zeman. ()

elgato

už je to zas tady ... blíží se čas Vánoc, čas pohádek na televizní obrazovce a určitě i repríza Zemanova Čarodějova učně ...brrr... tohle dílko mě vždycky děsilo a zároveň přitahovalo. Pamatujete na tu atmosféru, na ty nervy když se zas rok sešel s rokem a nejstarší z žáků Černé školy musel na souboj s Mistrem ... doufám že i letos se budu moct na ni podívat. ()

baba-jaga

Viděla jsem Čarodějova učně snad po 20 letech a znovu jsme u nej zažívala stejnou úzkost a zároveň nadeji, že se Krabat azchrání ze spár mlynáře .... příběh, ale především jeho zpracování je velice silné. Nelze, než hodnotit plným počtem *. ()

Hansolo35

Naprostý souhlas s Limou. Jako dítě jsem u toho měl husí kůži jako pralinky. Krrabatte...to mi zní v uších ještě dneska! Tenhle horrůrek se opravdu povedl. Námět i zpracování za pět (hvězdiček). Natočit to tenkrát amící, tak to byl pěkný trhák...holt v našich poměrech to "jenom" děsí děti :-D ()

ToddB

Tahle "pohádka" mi utkvěla v hlavě, ačkoli jsem ji viděl jako dítě a to už je hezká řádka let. Budu to muset zkouknout znova. ()

Astu.

Čekal jsem víc. Od Zemana je rozhodně lepší např. Baron Prášil, u Čarodějova učně jsem čekal na tu hororovou atmosféru, která nakonec byla taková mdlá a bez zápachu. Je to dobrá pohádka, ale 102. místo v TOPce je poněkud nadsazené. 7/10 ()

Ludva

[2010-06-01] * Sirotek Krabat toulající se Lužicí se dostane do mlýna do učení k jednookému čarodějnickému mistrovi. Není to však snadné živobytí, utéct se nedá a závěrečná zkouška je smrtelná... * Parádně temná pohádka s vynikající výtvarnou stránkou (až na zvířata a hlavně lidi). ()

MrOgilwy

Když jsem byl malý, bál jsem se... Tento film byl jedním z mnoha druhů vánočního cukroví, které mě drželo dál od skutečně nepřátelského světa, kde není jasně rozpoznatelné zlo a dobro, tak jako tomu bylo v těchto pohádkách. ()

El_indiano

Pochmurná animovaná pohádka v níž vítězí láska nad všemi čarodějnými silami. Nejsem si už jistý, zda jsem ji viděl jako kluk, snad ano a řekl bych, že jsem se musel hrozně bát. Dneska by mě zajímalo, co je pravdy na tom převtělování čarodějů do zvířecích těl, protože je to u všech primitivních národů světa tak rozšířené... K. Zeman se při kreslení obrázků zřejmě vzhlédl ve středověkém malířství (je to vidět na proporci postav) a vlastně to k příběhu sedí. Délkou lehce přes hodinu to vypadá na celkem krátkou pohádku, ale to je klam. Dnes nevím, jestli bych to jako dítě ještě vydržel celé. Doporučuji všem rodičům zlobivých a "animáčema" zkažených dítek. ()

bratr_jezek

Krásný horor vyprávějící pohádkový příběh o síle lásky a o věčném souboji dobra a zla. Jako dítě jsem se strašně bál "Mistra", z rakví, které nešlo nijak zničit jsem lezl pod peřinu, přesto jsem se k této "krvavé" pohádce vracel znovu a znovu. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar

26.01.2019

Ve věku 85 let zemřel legendární český herec Luděk Munzar. Toho dlouhodobě trápily zdravotní problémy, v minulosti například prodělal rakovinu ledvin a prostaty. Diváci si herce mohou pamatovat… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011