Pouť nocí

• Kanada Night Fair
všetky plagáty
Krátkometrážny / Experimentálny
Kanada, 2020, 6 min

Sním či bdím? Experimentální jízda napříč REM a non-REM fázemi mozku během spánku. (Academia Film Olomouc)

Marze

Doufal jsem , že půjde o žánr sci-fi, tedy vědecký popis možného, ale nebylo to ani dnes módní fantasy, spíše jakási umělecká chaotická koláž. Zapamatoval jsem si jen fázi spánku tanec. Mé vnímání vychází z vynikající knížky nejslavnějšího jasnovidce Edgar Cayce Tajemství podvědomí (https://www.databazeknih.cz/zivotopis/edgar-cayce-10624) , kde popisuje různé druhy spánku. Jeden má účel odreagování znovuprožitím denních mikrotraumat, pak komunikace s podvědomím, které nám v symbolech dává rady jak žít, lépe se oblékat apod., a nakonec setkávání se zemřelými. Z tohoto důvodu se mi jevil tento krátkometrážní experimentální film nevyužitý. ()

Stanislaus

(AFO 2021) Sny jsou rozhodně vděčný námět ke zpracování, nicméně tato experimentální jednohubka mě moc neoslovila. Občas mi některé obrazce spíše připomínaly náhodný generátor spořiče obrazovky, než aby mi evokovaly snové prostředí. Bylo ovšem zajímavé slyšet, co se zdá ostatním lidem. ()

ABLABLABLA

AFO 2021 online. Zajímavý nápad, ale provedení už tak zajímavé není. Co mě nejvíce bavilo, bylo slyšet různé nelogické sny jiných. Mně se třeba dnes večer zdálo, že po mně někdo ve sněhu házel jedovaté hady (P. S. mám fobii z hadů, takže jsem se probudila tím, jak jsem začala ve snu křičet Neeee, v reálu jsem to nee spíš šeptala). ()