Dvojník

V blízkej budúcnosti sa žena menom Sarah (Karen Gillan) dozvie, že je nevyliečiteľne chorá. Aby zachránila svoju rodinu pred bolesťou zo straty, rozhodla sa pre svoj klonovací postup a vycvičí klon, aby sa cítila ako ona. Potom sa však Sarah zázračne uzdraví, čo ju privádza k novému problému: v spoločnej budúcnosti ľudia nemôžu existovať dlhšie, ako je časový limit ich klonov. Podľa zákona musí Sarah a jej klon nakoniec medzi sebou bojovať až do smrti. (ČSFD)

TheImmortal

CHYTRÁ ARTOVÁ KOMEDIE! Stearns má unikátní styl humoru a dialogů obecně. Postavy nemluví jako reálné osoby, vůbec lidské chování reflektovat nemají. Jde o hyperbolické, hyper-stylizované karikatury uvedené v pohyb. Mají v sobě určitý nepřirozený odstup, nezainteresovanost, jejich jazyk je naopak extrémně explicitně deskriptivní, odhalující přesně a (většinou) pravdivě jich myšlenkové pochody. A právě z kontrastu nečekaně hluboké otevřenosti, ale podané totálně off-beat a v nevhodné formě, Dual těží. V The Art of Self-Defence byla tématem potřeba maskulinity, zde jsou to komponenty identity ve vztahu ke společnosti. Hlavní hrdinka a její klon jsou zamčené v jakési superpozici. Jsou individuality, ale ani jedna neví, co přesně chce a proč, jsou ztracené. Na druhou stranu prostředí/společnost vyvíjí neustálý a razantní tlak směřující na formaci obou, aby se staly jednou osobou. OBLÍBENÉ SCÉNY: Lékařka, vše s Aaron Paulem - tréning boje, pes, hip Hop lekce. A PERFEKTNÍ KONEC! ()

caerol

Naříkám, že ten námět byl úplně originální, ale celkem mě to bavilo. Navíc Karen Gillan předvedla skutečně působivý herecký výkon a i díky ní se na to hezky koukalo. :) Pozor Spoiler: Jediné co mě trošku zklamalo byl konec. Celej film jsem čekala na pořádnej souboj a ono nic, za to dávám hvězdu dolů. ()

ThoumY

Mno. Řekněme, že si to udržuje příjemnou míru toporné herecké sci-fi apatie a určité originality od jiných plagiátorských pokusů o film, se svěží absencí všudypřítomného problému většiny vědecko-fantastických výtvorů - furtdokolového mletí náhodně slosovaných wikipedických rovnic, překombinovaných rádoby budoucnost věštících astrálních hoven a kopou meganudných, rychlokvašných hypotéz o cestování červími děrami a nekonečného vysvětlování, proč že nám teda nefunguje ta míchačka na beton nebo musíme Máňi ten zhoubný nádor na průduškách léčit anální sondou až do ledvin. Zároveň si to ani nehraje na super epické rozuzlení táhnoucí se klonovací problematiky a film završuje vcelku příjemně pozvolně. Ovšem přínos něčemu dalšího je zde taky absencí. Poutavost příběhu či beznadějná atmosféra - jako vždy plná bezbřehého potenciálu - nic z toho moc nefunguje, a tak se film v paměti uchová jen na velmi krátkou dobu. Fajných 4/10 ()

kdosi

Fantastický hyperrealismus à la Dostojevského Krokodýl. Pokud to někomu připadá přitažené za vlasy nebo mu v tom naopak chybí ten „gore”, nechť si přečte zdejší komentáře k tomuto filmu;-) ()

__:krux:__

Opravdu hodně (černo) humorná záležitost. V průběhu sledování jsem si vzpomněl na Humra i Blade runnera (a něco dalšího, ale to už jen v detailech). Jasně, film není žádný veledílo, ale je to kousek natočenej velmi civilní formou a přitom ve světě s možnostmi daleko přesahující naše současné, ale přes to se tváří naprosto obyčejně. A to mám rád. Dobře vymyšlený, dobře natočený. ()

cenitel

Co to sakra bylo za film??? To byla totální zvrácenost, suchý film, bez empatii, nesmyslností. Doktorka ji jen tak řekne: umřete. Hlav. hrdinka to byl hnus extrém. Ne jak vypadala, ale to myšlení, chování, kamarádi nula, cože dělala za práci? Z čeho žila, fakt nevim. Zakončení mega divný. Logiku tam ztratili snad všichni. Ten Peter mega mimo. Mi přišlo až nelidský, mámě tam dobře taky hrabalo. Někdo něco vymyslel a nedomyslel. Zlatý roboti co vyšli před rokem na HBO MAX ()