Traja mušketieri: Milady

• Česko Tři mušketýři: Milady (viac)

Druhá časť dvojdielnej filmovej adaptácie románu Alexandra Dumasa. Constance je unesená pred D'Artagnanovými očami. Pri šialenej snahe zachrániť ju, je mladý mušketier nútený spojiť svoje sily so záhadnou Milady de Winter. No keď je vyhlásená vojna a Athos, Porthos a Aramis sa už pridali na front, strašné tajomstvo z minulosti naruší všetky staré spojenectvá. Keďže kráľ sa dostáva čoraz viac pod kontrolu kardinála Richelieua, D'Artagnan a mušketieri sú poslednými baštami pred chaosom. Osud ich však vtiahne do sprisahania a postaví ich pred strašnú voľbu: budú musieť obetovať tých, ktorých milujú, aby dokončili svoju misiu? (Magic Box)

Gemini

Druhá polovina (ehmehm) příběhu nepříliš jasného počtu mušketýrů od příslušníka Boulonské větve Bourbonů - zápach středověku stále cítíte i z plátna, změnou je posun od detektivky více ke špionážní, ale také válečné (byť nečekejte tisícihlavé voje ženoucí se bitevním polem) podívané. Šedivost postav s čestnou výjimkou mladého Gaskoňce je všeprostupující, ale co je nejdůležitější - až tady konečně pochopíte, proč v tomto zpracování vyškrtli Rocheforta. Eva Green válcuje všechny a všechno (sekunduje jí sice Vincent Cassel, ale má méně prostoru, protože je jeden z "mnoha"), král Ludvík a královna Anna jsou opět na svém úzce vymezeném prostoru úžasní, a já upřímně doufám, že třetí díl skutečně vznikne. Sice by se nepochybně obešel bez černého mušketýra (a králova kmotřence!!!:) ), ale tuhle daň klidně zaplatím, pokud se ještě v takovéhle formě vrátí Marc Barbé jako kapitán de Tréville... a pokud se konečně dozvíme, jak to kruci bylo s tou Milady;) Bohužel to asi budou muset zařídit francouzští diváci sami, protože u těchto Tří Mušketýrů se mi podařilo to, co ještě v životě ne, a sice abych byl v sále multikina sám samotinký. No dobře, možná v tom hrálo roli to původní znění s titulky;), ale i tak mě to zarazilo. 80%, tak jako "jednička". ()

Ondatra

Konečně jsem se dostal k druhému pokračování. Za mě se rozhodně jedná o lepší zážitek než z první části. Hlavně se mi splnilo moje přání a to bylo, aby se v druhé části objevovala více Eva Green v roli Milady. Přece jenom ten film má v podtitulu její jméno, tak bych očekával, že to bude o ní. Ve výsledku více scén s Milady ve mě vzbudilo mnohem více tajuplna a tajemna. Protože jak už jsem několikrát říkal, Eva Green je herečka, která je nehorázně sexy, ale zároveň umí zahrát pěknou mrchu, která je chytrá, dokáže svádět chlapy a manipulovat s lidma. A právě v tomhle filmu to opět dokázala, že to umí. Trochu mi dokonce připomínala její roli ve filmu 300. Současně s tím se aspoň více rozvíjí příběh Athose a jeho syna. V pozadí začíná válka a filmu to jenom prospívá. Díky tomu je tady mnohem více akce a divák se necítí tak znudeně jako kolikrát v prvním díle. Co ale nejde upřít, že kamera a efekty jsou opět udělané nádherně. Všechny bojové scény vypadají dramaticky a naopak všechny panoramatické záběry na přírodu, hrady a zámky vypadají naprosto uhlazeně a divákovi dodávají klidný dojem. Celkově novodobé zpracování třech mušketýrů je za mě zatím na dobré cestě. Sice se to nedá srovnat s originálním Dumasovým dílem, ale kdo zakazuje přidat něco nového, něco svého. Myslím, že Martin Bourboulon se toho chopil dobře, a jestli třetí část bude vypadat minimálně stejně dobře, ne-li lépe, tak budu naprosto spokojený. 7/10 ()

Arsenal83

Pokračovanie lepšie ako začiatok, pekne natočené a na rozdiel od bežných historických filmov súčasnosti nebolo treba ani ukazovať žiadnu zoo, bobry aj kozy ostali doma, dokonca aj Eva Green postila. A bolo už aj viac svetla, režisér sám priznal, že tá prvá časť bola dosť tmavá. No a chvalabohu, že na to prišiel, pretože aspoň bolo dobre vidieť na čierneho mušketiera a to by sme pri nedostatku svitu mohli prehliadnuť! Režisér to osvietil a konečne osvietilo aj mňa, už sa začínam prebúdzať z tmárskeho spánku a môžem spoľahlivo woke prehlásiť, že každý druhý mušketier sa volal Toketemu Ohwovoriole alebo Abdullahi Abakar, o tom niet pochýb, tak pravil Marxhustra a ja to mám načítané. ()

Allien.9

Tak tomu říkám překvapení. Oproti "D'Artagnanovi" (**) mi "Milady" (****) utekla tak rychle, že jsem se ani jednou nestihla podívat na hodinky. Vypíchnout musím opět parádní hudbu a opět parádní (dronové?) záběry, špatné ale nejsou ani kontaktně natočené souboje a výprava. P.S.: Teď jsem zjistila, že se jedná jen o duologii. Vtipné, počítala jsem automaticky ještě s jedním filmem. Tak nic, no. :-D ()

EvilPhoEniX

První díl mě bavil více bohužel. Je to moc hezky natočené ( Kamerové záběry berou dech), herci hrají perfektně, akce je méně, ale když na ní dojde je opět velmi fajn, jenže jelikož jsem si první díl už moc nepamatoval, tak jsem se hodně ztrácel v ději, přišlo mi to celé až moc komplikované a složité a kvůli tomu, jsem se nemohl do filmu naplno ponořit. Možná tomu dám druhou šanci, až to vyjde online, ale na 4 se zkrátka necítím, byť film splňuje parametry 4 hvězdičkové podívané. 6/10. ()

• Postava Benjamina de la Fère (Gabriel Almaer) nosí okuliare s ramienkami, avšak tieto okuliare sa objavili až v 18. storočí. V čase mušketierov sa nosili tzv. bésicles. (Arsenal83)
  • Henri de Talleyrand-Périgord, gróf z Chalais (Patrick Mille), určite existoval a v roku 1626 naozaj zorganizoval sprisahanie proti Richelieuovi (Eric Ruf). V Dumasovom románe sa však tento príbeh nepopisuje a navyše v roku 1627, kedy sa dej film odohráva, bolo už po jeho poprave, kedy ho odpravili až 29. úderom sekery (sťatý bol 19.8.1626). (Arsenal83)
  • Vo Francúzsku sa začali vojenské uniformy zavádzať až od roku 1660. Avšak mušketieri, ako elitná jednotka kráľa, nosili od roku 1622 modrý plášť so štyrmi okvetnými krížmi s ľaliovými kvetmi cez svoje civilné odevy. Z estetických dôvodov a proti názoru historického poradcu filmu Juliena Wilmarta tím filmu tieto plášte nahradil tmavomodrými kabátmi s krížovým znakom na ramene. (Arsenal83)

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD