Wolffov revír

• Česko Wolffův revír (viac)
Nemecko, (1992–2006), 129 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Jürgen Heinrich, Nadine Seiffert, Helmut Zierl, Ralf Wolter, Ulrich Matthes, Claus Theo Gärtner, Thom Hoffman, Juraj Kukura, Josef Ostendorf, Alexander Held (viac)

Kriminální seriál, který se pohybuje mezi rutinní všedností a zvláštností každého jednotlivého případu a v němž se případy vyšetřují a objasňují s pomocí lidského a často psychologického jemnocitu a menšího fyzického nasazení. V centru dění stojí komisař Andreas Wolff (Jürgen Heinrich), angažovaný čtyřicátník s rozumem, srdcem a citem pro oběti a pachatele, pro něhož je spravedlnost někdy důležitější než zákon. Při řešení případů v hlavním městě Berlíně Wolffa účinně podporují jeho spolupracovníci. Kolega Günther Sawatzki (Klaus Pönitz) je Wolffovou pravou rukou a často mu pomáhá z nebezpečných situací.

Státní zástupce Dr. Peter Fried (Gerd Wameling) se stará o potřebné podněty k zamyšlení a přispívá svým jemnocitem ale i svou vychytralostí k objasňování případů. Velmi sympaticky a realisticky působí seriál prostřednictvím pohledů do Wolffova soukromého života, kterých se nám pravidelně dostává a jež mohou být dokonce spjaty s jednotlivými případy. Především dcera Verena (Nadine Seiffert) s sebou přináší svěží vítr do každého dílu a představuje nám Wolffa z jiné stránky - jako rozvedeného muže a otce, který se navzdory svému náročnému povolání láskyplně stará o svou dceru.

Vrchní komisař Wolff je z rodu policistů, kteří dokážou používat i ne zcela tradiční vyšetřovací metody, aby dopadl pachatele a zjednal nápravu spravedlnosti. Jednou se s falešnou totožností vydává za důkazy do podsvětí, podruhé vytrvale odmítá přijmout přiznání mladistvého výtržníka. Vrah ze žárlivosti, nebezpečný maniak, gang vykradačů obchodů s elektronikou - to jsou "zákazníci" vrchního komisaře Wolffa a jeho dobře fungujícího týmu spolupracovníků z komisařství. (oficiálny text distribútora)

petikacka

Náhodou na Wolfa mi nešahejte...Vysílal se v době, kdy ještě na našich programech nebyl žádný boom krimošek...Takže, tím pádem nebyl takový výběr, ale přesto je to solidní seroš na který se dalo dívat...Za mě 70% ()

Emzet

Nevím jestli je to tím dabingem nebo čím, nicméně většina osazenstva tady vypadá jako lobotomizovaná. Banální kriminální příběhy, velice průměrná technická stránka... Ne, ne, fuj, pryč s tím... ()

Ydrosten

Série 5 ~ Episoda 4. Christopher Waltz, už tady v tomto mnou zcela náhdně dnes shlédnutém díle, dokázal, že role vyšinutých jedinců, mu prostě sedí. Jinak stojí seriál za 2 hovna. Viděl jsem fakt asi jen 6 dílů. ()

Mngwa

Kdysi dávno jsem se na tuto detektivku občas koukla. Původně jsem tomu dala 2 hvězdičky, ale nedávno jsem v noci znovu viděla několik dílů, a nepřipadalo mi to na německý seriál vůbec špatné, když do toho nepočítám poučné scénky s vrabčákem. Takže 3 a půl hvězdičky ()

dalziel

Staré diely pokial tam ešte bol Sawatzki boli super krimošky.Tie zmodernizovné,vymodené a akčné nové diely už však vážne stáli za prt. ()

Sosak odpad!

Další z řady nemilosrdných německých detektivek...nemilosrdných k divákovi. Tentokrát je menší obměnou pouze nevrlý detektiv s oteklou hubou, což teda nezní zrovna jako lákadlo. ()

FireTight

Serena nebo Verena? Ale to je jedno, Wolf byl jedním z těch lepších německých kriminálních seriálů, na které jsem se na přelomu dvacátého a jednadvacátého století díval. Nebylo to sice nic moc a s ohledem na dnešní dobu to bylo neskutečně pomalé, opakující se, tupé a snaha o zpracování vztahu "Vrabčák"-Wolf působila neuvěřitelně směšně, ale pořád to šlo. Možná díky tomu, že měl každý díl přijatelných čtyřicet pět minut. Jen kdyby Wolf nebyl tak strašně nesympatický... ()