Nikdo nevyvázne živý

• Veľká Británia No One Gets Out Alive (viac)
všetky plagáty

Zoufalá Mexičanka bez dokladů se nastěhuje do zchátralého penzionu v Clevelandu. Jenže to, co tam zaslechne a uvidí, ji rozhodně neuklidní. (Netflix)

mzss1

[40%] Podobnou tématiku mám vcelku rád, i když se podobných filmů točí až moc, zejména těhle nízkorozpočtových. Hlavní hrdinka je docela sympatická, zbytek herců nic moc … Příběh též moc nezaujme. 1/3 nudná, 2/3 trochu lepší, navnadí a finále je už dost nápadité, furt se tu něco děje, jenže já na to koukal jak na prázdnou skořápku, nebavilo mě to a i ten démon, nebo co to bylo za píčuse, mě neoslovil. ;) Není to úplný brak, ale ani nic co by bylo na jednohubku solidní. Ztráta času … ()

misterz

Jediné pozitívum, ktoré tu vidím je celkom zaujímavo urobený bubák. Chýbala ale výraznejšia hororová atmosféra, aj keď zopár scénok s tým vyšinutým bratom sa zadarilo. Príbeh samotný bol taký nemastný-neslaný a po mysterióznej stránke kostrbatý, skrátka nič čo by zaujalo. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

tron

Adam Nevill je anglický hororový spisovateľ, ktorý zvykne mať pod palcom nielen postavy a dialógy, ale i atmosféru. Jeho Rituál (vyšiel aj v ČR) je v prvej polovici absolútne geniálny lesný horor, ktorému perfektné renomé bohužiaľ kazí záver, ktorý je ako nielen z úplne inej knihy, ale skôr ako rovno zo zlého sna. Filmový Rituál bol vyrovnanejší, keďže použil úplne inú koncovku, ale zas stagnoval, čo pre zmenu nemôžem povedať o literárnej predlohe. Takže 1:1. Režíroval ho David Bruckner a produkoval herec Andy Serkis (Pán prsteňov, Mŕtva hliadka). Po štyroch rokoch sa páni opäť stretli a znova na adaptácii Adamovej knihy. Tentokrát Serkis zase/stále ako producent, ale do pozície producenta prešiel už i Bruckner. Réžiu prenechal začínajúcemu Santiagovi Menghinimu, ktorý doteraz natáčal kraťase. Výsledkom je horor No One Gets Out Alive. Udeľujem mu až 4* a tá štvrtá je s oškretými ušami, ale musím ju dať za sympatickú hrdinu (v podaní Mexičanky Cristiny Cordlo), za skvelý kasting vedľajších rolí (majiteľ nechutne ošarpaného penziónu v tradične neprehliadateľnom podaní parádneho Marca Menchaca z Alone, Ozarku a najmä z Outsidera), za krásne depresívnu anglickú atmosféru/výpravu, za šialené finále, za jedno fakt pekné (a originálne) monštrum, za sociálny presah (emigrácia) a za pár drastických momentov. Kazilo mi to nelogické počínanie postáv, aké som videl v hororoch už stokrát a bohužiaľ ešte stokrát uvidím. ()

kingik

Režisér se z filmu snažil vyrazit, co se dalo. Sympatická mexická imigrantka se dozvídá drastickou pravdu o levné ubytovně, výhradně určené ženské klientele. Šéfují v ní dva bratři, krajně podezřelí z nekalostí. A když se začnou pohřešovat ubytované nájemnice, je nasnadě, že se zde dějí nepravosti, které má na svědomí  cosi nadpřirozeného. Netflix dal prostor režisérovi Santiago Menghinimu, co se ještě nestačil realizovat ve filmu. A ten ukoval plíživý děs v zaplivaných zdech, kde by se člověk štítil opřít, natož aby v nich přebýval a ještě za to platil. Do titulní role si vybral exotickou Cristinu Rodlo, která je více známá seriálovým divákům, nicméně je ve svém herectví spolehlivá. Film moc velkým spádem neoplývá. Povětšinou je divák (zpočátku) svědkem různých (nejasných) nadpřirozených výjevů a úkazů, nějaká ta duchařská upomínka je namístě. Hlavní hrdinka se přetahuje se správcem ubytovny o vrácení finanční kauce, ten stále hledá výmluvy, do toho její sociální situace není růžová, doklady nemá v pořádku a její ochotná kamarádka, která jí dokumenty totožnosti falšuje, nevysvětlitelně zmizí. A jaksi jsem si nevšiml, že by tvůrci podali vysvětlení o jejím zmizení. Posléze film nabere hororovou auru, atmosféra začne houstnout s příchodem porce gore. Marc Menchaca s Davidem Figliolim tvoří zlověstné duo. Vše je temně posazeno, scéna postrádá větší nasvícení a závěr je věren všem správným tradicím potenciálních pokračování. A technická stránka rozhodně film nepoložila. I přes převažující pozitiva se najdou rezervy - monstrum si s příchodem na scénu dává načas a nezlobil bych se, kdyby se zdrželo i více a déle, film byl trochu moc exponovaně tmavý a příště by to chtělo i přidat na tempu. Nicméně, Menghini se i nadále může angažovat v hororovém působišti, Svůj hororový cíl splnil se svým štábem vcelku optimálně. 8/10 ()

Gorehound

Filmu nemožno uprieť pôsobivú, zomknutú zasneženú atmosféru a tomu zodpovedajúci pôsobivý vizuál. Aj psychologicky je to prepracované, s presahom do sociálnych problémov prisťahovalectva, no a do toho je dobre gradovaný príbeh o starom dome a tajomstve privezenom z vykopávok z Mexika. Jumpscares tradičné, ale poctivé, príbeh miestami až výborný, zo skvelým krvavým záverom a pointou. Hlavná hrdinka vtiahne, tak ako celý film. Netvrdím, že si to čoskoro pozriem znovu, ale je to poctivo a šikovne urobený film s dobrou atmosférou, príbehom a vizuálom. A záverečné efekty... síce CGI ale originálne a desivé. Tak keď už, tak takto. Nijak to ale neznižuje dobrý pocit z filmu. ()

• Natáčelo se v Bukurešti (Rumunsko), Clevelandu (Ohio, USA) a Londýně (Anglie). (SONY_)