Modrá až na kost

• Južná Kórea Undercover (viac)

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Modrá až na kost (2021)

Od tohoto korejského seriálu jsem nic zvláštního neočekával a dočkal jsem se příjemného překvapení. Korejští tvůrci se vydali cestou dramatu říznutého pořádným akčňákem, čímž dosáhli zajímavé nálady; v jednu chvíli se zamýšlím nad pátráním po vrahovi a infiltrací policejního oddělení, aby mi hned vzápětí kolem uší svištěly čepele v mrštných korejských rukou a já si zakrýval obličej, aby mi ho nezkropila krev, protože když ta se srazí, strašně blbě se umývá. Příběh na mě, pravda, nebyl příliš složitý, nebyl ani úplně originální, ale to mi vlastně vůbec nevadilo, protože jsem se velmi dobře bavil a mírného zklamání jsem se dočkal až ve finále. / Poučení: Pravda je někdy taková mrška kluzká. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Tak jsem se zas po čase vydal divácky na Korejský poloostrov a po pilotní epizodě jsem, pro mě poněkud netypicky, vysypal čtyři pěticípé, protože tahle záležitost měla rozhodně spád a dokázala mě po celou dobu bavit. Hlavní hrdinka na mě působila odhodlaně a houževnatě, zároveň však byla chvílemi až překvapivě....naivní, což ji v mých očích tak trochu sráželo. Doufám, že se seriál ponese nadále v podobném duchu, to, co jsem zatím viděl, mi vyhovovalo. / Poučení: Pokud si dívka / žena dokáže v průběhu náročného fyzického cvičení nenuceně upravit účes, nebral bych ji na lehkou váhu. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Tak jo, oficiálně mám právě rozjeté dva seriály, v nichž mám zřejmě fandit obchodníkům s drogami et consortes. Pravdou je, že s tím mám celkem problém, takže v prostředí, kde si mohu vybrat mezi mafií a křivými poldy, zůstávám na svém neutrálním území a užívám si solidní, akční podívanou, kterou se tady podařilo korejským tvůrcům vytvořit. Zatím se dobře bavím, jednoznačným bonusem je pro mě absence politické korektnosti, takže nemám důvod k tomu, abych šel pod čtyři pěticípé. / Poučení: Porcelánové urny mají své výhody. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Třetí epizoda byla dlouhou dobu jiná než předchozí díl, dokonce jsem jsem se chystal psát o celkové změně atmosféry a o znatelném úbytku akce. Já bloud! Ostře jsem Korejce podcenil, protože jsem si po divokém závěru musel před zrcadlem zkontrolovat, jestli mi na obličeji nezůstaly nějaké krvavé cákance. Ta změna atmosféry každopádně platí, policejní vyšetřování, akce a různé sledovačky (třebaže byly v některých případech notně naivní) mě bavily stejně dobře jako předchozí pobyt v tréninkovém centru gangu. / Poučení: Děláš do zločinu? Zmetky vždy utrácej, druhé šance jsou nebezpečné. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Korejští tvůrci nasadili stálý kurz, který zřejmě nebudou měnit, a za mě je to dobře. Divák sice už předem ví, že se bude děj příští epizody odvíjet podle vzoru- vyšetřování (patřičně vytuněno dramatem a napětím) se zběsilou akcí v závěru. No, a mně to vlastně vyhovuje, velmi dobře se bavím a náladu mi kazí jen ty strašlivě odfláknuté automobilové sledovačky nárazník na nárazník. / Poučení: I korejský policista může žvýkat jako kanadský trenér. ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Pátou epizodu jsem ocenil pěti pěticípými ne z toho důvodu, abych dosáhl určité symetrie ale proto, že jsem přivřel oko nad některými logikou neoplývajícími momenty a férově jsem uznal, že si Korejci za svůj výkon ten slabší pátý kousek zaslouží. I v tomto dílu se opět pěkně střídaly nálady, bylo to napínavé i dramatické, nechybělo ani tradiční akční skotačení, a přestože si myslím, že toho přede mnou tvůrci odhalili až příliš, bavil jsem se opět výborně. / Poučení: Pokud hraješ zlouna, dej si pozor, ať svým výkonem nesklouzneš až k Jokerovi. 5*- ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Tak tentokrát mě korejští tvůrci opravdu zaskočili, protože opustili dosud používaný vzorec a vypustili obvyklé akční finále. Byl to takový díl, který doplňoval střípky informací do celkové mozaiky a v němž se mocně zpytovalo svědomí, ale ani ten poklidnější průběh nebyl kupodivu na škodu. Mám pocit, že si mě Korejci tímto seriálem tak nějak omotali kolem prstu a já jim zřejmě promíjím i to, co bych jiným asi vyčítal. Jo, jo, to je ta má subjektivita. / Poučení: Když se tvůj vnitřní boj projeví i navenek, může to být dost zvláštní podívaná. ()

Epizoda 7 (2021) (E07)

No jo, už je to tak, ta parta korejská si mě prostě získala. Akční roztloukání bytového jádra umístili tvůrci tentokrát hned na začátek, aby je přemíra akce nerušila od pozdějšího dramatu s výrazně nižším tempem. Jo, jo, dobré to bylo, nevztekal jsem se, nehledal jsem hnidy a v pohodě jsem si sedmou epizodu užil. / Poučení: Člověku chybí k vysněnému domu na pláži kolikrát už jen takhle malý kousek. ()

Epizoda 8 (2021) (E08)

Jak se mi seriál po celou dobu líbil, tak mě finále trochu zklamalo. Příběh sice podle předpokladů došel k očekávanému výsledku, korejští tvůrci si dokonce dokázali odpustit typický šťastný konec, což považuji za jasný klad, ale celkově na mě velké finále mezi čtyřma očima (či dvojicí čepelí) příliš dobře nezapůsobilo, protože mi vadí terminátorská odolnost a poslední scény mi už opravdu nedávaly smysl (policie nějak vyšuměla či co?). / Poučení: A pak někomu půjč auto. 4*- ()