Vincent

Tim Burton

Scenár:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

BBSeeker

Krásny prológ pred Burtonovou tvorbou. Typické skvelé temno-romantické vizuálne prevedenie a potešujúce Vincetove rozprávanie stojí za 100% ()

principessa

Geniální, děsivé, morbidní, zvrhlé a zároveň vtipné, přesně jak to mám ráda :-) Těch 6 minut mi dalo vše, co jsem chtěla, mnohem víc než někdy leckterý 2 hodinový snímek!!! Nádhera! ()

Lucbric

Nejkrásnější, nejrýmovatější, nejsmutnější, nejúžasnější, nejoblíbenější, nejneohranější, nejnápaditější, nejvincentopriceovatější, zkrátka nej nej nej krátkometrážní animovaný film, který jsem kdy viděla :D Vincent Price má nádherný tajemný hlas a na základě jeho intonace se mi líbí asi nejvíc tyhle rýmy: He likes to experiment on his dog Abacrombie, in the hopes of creating a horrible zombie // While other kids read books like Go Jane Go, Vincent's favorite author is Edgar Allan Poe // a samozřejmě konec: And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, shall be lifted - nevermore! tohle dílo se prostě povedlo :) ()

Agonie

Bývaly doby, kdy Tim Burton skutečně byl podivínský umělec. Bývaly doby, kdy dokázal vytvořit něco krásného a zajímavého. Bývaly doby, kdy mu šlo o víc než jen o peníz. Bývaly... achjo. ()

Sintiroma

Myslím že hlavní hrdina není jen tak náhodou podobný Burtonovi.Je to velmi dobré,skvělá hudba a k tomu Vincent Priceův děsivý hlas dodává filmu fantastickou atmosféru.Tim ukazuje světu kolik temna se v něm skrývá. ()

Idoviren

Malý Vincent je tak trochu emo pošuk, ale diváci ho milují, jelikož jeho životní příběh plný utrpení je vyprávěn ve verších a navíc nám ho vypráví Vincent Price, se svým do židle přikovávajícím hlasem. A ani já nejsem výjimka, protože příběh malého a utrápeného Vincenta považuji za jednu z nejlepších pohádek. Jen není pro děti. ()