Úspešný obchodník Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) sa v dôsledku nešťastnej nehody ocitne za mrežami, medzi najhoršími zločincami. Aby niekoľkoročné väzenské peklo prežil, musí si vydobyť rešpekt. Z Jacoba sa stane ľahostajný a bezcitný väzenský gangster, ktorý si hovorí Money. Kým si zvyká na brutalitu svojho nového domova a prispôsobuje sa jeho etickým kódexom a násilníckym rituálom, pomaly stráca vzťah k predchádzajúcemu životu, vrátane svojej ženy a syna. Prijíma identitu vodcu a svoj nový vplyv prenáša aj za múry väznice, kde plánuje obchod so zbraňami pre mexický kartel. Po prepustení na slobodu Moneyho sledujú  úrady, polícia a ohrozujú bývalí ochrancovia z väzenia. Zároveň musí zorganizovať posledný nebezpečný zločin. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Money si musí splniť svoje povinnosti a zaplatiť dlh. Vydá sa na krutú cestu sebaobetovania, odplaty a znovuzrodenia. (TV JOJ)

theSaint

Tenhle snímek nepatří do první ligy, přesto vás bude bavit od první do poslední minuty. Nikolaj už dokázal v předchozích snímcích, že je výborný herec a tady to opět potvrzuje. Bernthal potěšil. Testosteronem nabitý "béčkový" biják, který má koule a má co sdělit. ()

dawe787

Nadupané syrové vězeňské drama o bankovním úředníkovi, kterému se během vteřiny otočí život o 180 stupňů a bude si muset projít peklem. Dlouhá minutáž nevadí, krásně příběh utíká a vtáhne vás to do děje. Pro detailisty to moc není, je tam hodně haluzových scén. ()

Chundys

Nevim, ale naprostá pecka. Parádní hudba a Jaime Lannister od té doby, co přestal klátit svojí ségru Cersei, jelikož je těhotná, tak se dal do role vězeňského lídra a super, zvládl to bravurně. Snad ještě o chlup lepší než Zločinec a ten se mi líbil moc moc, Ale tohle!!!! Znova znova znova :-) ()

Rathalos

Dalsi drsny film z vazenskeho prostredia,kde svoju hlavnu postavu vyborne zvladol Nikolaj Coster-Waldau,ktory posobil a aj sa tvaril neskutocne tvrdo,no a zaver sa mi pacil najviac...:-) ()

anatheman

Víte co? Možná to je unáhlené, ale já těch 5 hvězd nakonec uděluji. Jedná se o pozoruhodně pojatý vězeňský thriller, v němž hraje prim vývoj hlavní postavy. Jak je patrné, Nikolaj si podobné charaktery velice rád vybírá. Co vybírá? Především je brilantně odehraje. Tomuto "progresu" pomáhá i způsob vyprávění, který si účinně pohrává s retrospektivou, přičemž si uchovává smysl pro přehlednost. Na snímku rovněž oceňuji poměrně vydatnou brutalitu a dřeňovou hudbu. Tyto všechny aspekty podporují celkové vyznění díla, které je velmi depresivní... ()

mala_kea

Nehledejte v tom realitu, raději se nechte unášet v přílivu testosteronu, kterým vás bude tahle atmosferická bombička postupně utápět. Jasně, že je to lehce přitažené za vlasy, ale v dnešní době krize maskulinity působí tahle sebranka ultradrsných hrdinů a padouchů jako "balzám na duši" (nebo právě naopak?) Ano, bavil jsem se. Zase. Díky..Snad nikdy nebudu ve vězení ()

Evander

Shot Caller je velmi dobrým filmem a pro mě zatím nejlepším filmem letošního, jinak velmi slabého, roku. Nejedná se o klasické vězeňské drama, protože přibližně polovina filmu se odehrává mimo věznici. Místa i čas se v průběhu filmu vhodně prolínají a postupně odhalují příběh i motivaci hlavního hrdiny, kterého mimochodem skvěle zahrál Nikolaj Coster-Waldau. Komu se Shot Caller líbí, jistě nepohrdne ani dřívějším filmem stejného režiséra zvaným Felon. Tematicky jsou si filmy podobné, ale každý jde svou vlastní cestou. 82% ()

Faila

Trestanec se mi líbil moc, svým pojetím i Nikolajovým střídmým a příjemným herectvím. Tenhle film je pro mě směska krvavé řežby z drsného prostředí a silným příběhem jednoho člověka. Nabízí pár námětů k zamyšlení. ()

Rockerman

Kalsický příklad, jak vězení dokáže "převychovat" člověka. Bezúhonný muž se dostane do basy za zločin z nedbalosti, tam se dá do party s těmi nejhoršími grázly a nakonec je stejný, ne-li horší, než oni. Film se mi ale příliš nelíbil. Připadalo mi to jako "chlapský" film za každou cenu. Tuctový děj, který ozvláštňuje jen nečekaná rozhodnutí hlavního hrdiny, mě nezaujal a Nikolaj Coster-Waldau (kterého jinak má rád) se pro takovou roli nehodí. Toť asi vše, co si z toho budu pamatovat. ()

Torpid

Neznám osobně americká ani jiná vězení, ale i tak se neubráním dojmu z kašírované, pózérské srágory, která se snaží sebe samu brát smrtelně vážně, s ambicí realisticky působícího dramatu kritizujícího vězeňský systém. Když Stallone s Arnoldem utíkají z lodi, má to logiku, protože od začátku divák jasně vnímá vnitřní mantinely téhle vězeňské fikce. Je mu jasné, že jde o napínák k pobavení. V Shot Caller se ale chaoticky a bez pravidel míchá naturalistická forma zobrazování s celkem dost dementním a na efekt vystavěným příběhem, za což dávám dvě hvězdy dolů. Nic nezmůže ani skvělý Nikolaj Coster-Waldau v hlavní roli. ()