Kultovní anarchisticko-punková hippie groteska pojednává o každodenním životě čtyř „studentů" v Londýně počátkem 80. let. Zbabělý revolucionář Rick (Rick Mayall), urvaný punker Vyvyan (Adrian Edmondson), bolestínský hippie Neil (Nigel Planer) a uhlazený Mike (Christopher Ryan) si pronajali barák na kraji Londýna a intenzivně ho vybydlují. Krutě zacházejí se svým domácím (Alexei Sayle) – a on krutě zachází s nimi. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Já myslel, že jsi mrtvej! - A to je důvod, abys mě otravoval na toaletě?" Přiznám se, že jsem se jako obvykle chtěl zařadit mezi ty jedince, kteří dokáží povýšit evidentní stupiditu na "genialitu pro vyvolené", ale tentokrát jsem neuspěl. Čtveřice idiotů, z nichž každý by si jistě zasloužil samostatnou vypolstrovanou celu, se sice snaží chrlit vtipné hlášky, ale celé toto snažení vyloudilo jen pár úsměvů na mé dychtivě očekávající tváři. Sebevědomě se nepovažuji za žádného suchara, ale na řádné ocenění této podivnosti jsem snědl příliš málo vtipné kaše uvařené na ganjovém základě, navštívil zanedbatelné množství planet mimo naši galaxii a strávil nedostatečný časový prostor za zamřížovanými okny. ()

Masrii

Teda...jak jsem toto viděl poprvé tak jsem si řekl: "Co to je sakra za blbost??" Ale potom jsem si uvědomil, že se směju, jelikož to je tak blbé, až je to vtipné :-) Parta studentů, bydlící v jednom schátralém domě s tak odlišnými vlastnostmi, jako by byli všichni z jiné planety. Ale dohromady to dává docela slušnou zábavu. Bohužel pouze 12 dílů. 90% ()

cherita odpad!

Nehorázná blbost, a to mi anglický humor rozhodně není cizí - tedy aspoň nebyl, dokud jsem neviděla tohle. Vím sice, že český dabing může britcomu ublížit víc, než cokoli jiného, a taky vím, že dva a půl dílu je trochu málo na objektivní názor, ale já vám na objektivitu kašlu. Důvodem, proč jsem s touhle magořinou ztrácela čas, byla stejně jen slibovaná přítomnost Hugha Laurieho, Stephena Frye a Emmy Thompson. Jakmile jsem zjistila, že se všichni tři objevují v jediné scéně, která se navíc dá dohledat na youtube, s úlevou jsem to přestala sledovat. ()

Olík

Nekonveční britcom BBC o absurdním soužití čtveřice vysokoškolských studentů. Směsice názorů dělnické třídy, tradičního anglického humoru, alternativní komedie, anarchismu, grotesky, surrealismu a nelogičnosti vytváří celek, který snad ani nejde popsat slovy. Zajímavou specialitou seriálu je také účast některé z undergroundových kapel v každém z jednotlivých dílů (např. Dexys Midnight Runners nebo Madness) . ()

Mike_BossO

Podarený seriál. Aj keď trocha uletený (nie tak moc ako Č. trpaslík :D) no v porovnaní s dnešnými seriálmi je to príjemný oddych pozerať. Je veľmi trefné ako štyri hlavné postavy vypovedajú o rôznych ľudských povahách agresívny buran Vyvyen, hyperaktívny blázon Rick, flegmatický Neal, a navonok elegantný a inteligentný Mike. Myslím, že k akejsi neskazenosti a jedinečnosti prispel aj fakt, že seriálu sa natočili iba 12 dielov. ()

• Přestože se seriál odehrává v severním Londýně, exteriéry byly točeny v Bristolu, 150 km daleko. (Kulmon)
  • V této epizodě živě zahraje kapela Radical Posture svou píseň „Doctor Martin's boots“. (Epistemolog)
  • V této epizodě živě vystoupí kapela Rip, Rig and Panic se svou skladbou „Buffalo stance“. (Epistemolog)