Prvý človek narodený na Marse po prvý raz cestuje na Zem a svojimi neskúsenými očami vníma zázraky, ktoré táto planéta ponúka. Spolu s inteligentným dievčaťom z ulice sa vydáva na dobrodružnú cestu, aby zistil, kto je jeho otec a ako vlastne prišiel na svet. (TV JOJ)

Doffy

Přišlo mi to hrozně jako scénář na objednávku. Studio co tenhle film produkovalo se nudilo protože už dlouho nenatočili žádný pořádný film. A tak si najmuli prvního scénáristu který jim přišel pod ruku a řekli mu tyhle požadavky: "Musí tam být vzpůrní teenageři, musí to být romantické a dramatické, a jeden z těch teenagerů bude jiný, a bude umírat. Musí to mít alespoň jeden výbuch. Jo, a klišé zamilovaný hlášky. Na tom to celé postavte. Ty budou pilířem celého filmu." Tak ten scénárista napsal první blbost co ho napadla a z daných požadavků splácal scénář na dvouhodinový film o tom jaké je to být chudákem z jiné planety co chtěl poznat Zemi. Při dívání se na tenhle film jsem snad každých 15 minut kontroloval stopáž v naději, že už to bude třeba končit. Nakonec jsem se dočkal a výsledkem je to, že mi tenhle film nic nedal. Jen vzal. 2 hodiny mého času které jsem mohl strávit lépe. – Vlastně jednu věc mi dal. A to utvrzení v tom, že Asa Butterfield neumí hrát. ()

camomilla

Zacatek je velmi vazny az dramaticky, moralni otazky rozjizdeji docela zajimavy pribeh. Jenze ten se po par minutach prehoupne do teen-age / sci-fi / road-movie a ja mela pocit, ze sleduju "disneyovku". Pribeh byl pak dalsi sablonovkou kde nic neprekvapi, ale stejne to tak nejak dokoukate do konce. Se zaverecnymi titulkami jsem si pripadala, ze jsem snedla obrovskou cukrovou vatu. ()

nezavisle

nova sci fi vecicka, avsak samotny sci fi drive zanika pod tlakom romatiky samotneho deja. Pekna, ale slaba podivana. Velke ale naozaj velke plus za hudbu. Az je skoda umiestnit ju v takomto filme.... Perfektne podmaniva, dynamicka, ako vesmir samotny. velmi dobre ho v urcitych pasazach "vystihuje". p.s. to ultra mega hyper turbo rychle cetovanie martana s pozemstankou ma dostalo.... :D ()

Dumaru

Dej v skratke: Chlapec žijúci na Marse si dopisuje so slečnou žijúcou na Zemi. Keďže mu mama umrela pri pôrode a on sťaby prvý marťan, rozhodne sa navštíviť svoju priateľku na Zemi a vypátrať, kto je jeho otec. Samozrejme žiť bez gravitácie prináša nášmu hrdinovi problémy. Film Vesmír medzi nami je nenáročná oddychovka, nič viac a nič menej, preto moje hodnotenie 3 hviezdičky,,, ()

Paja1215

I když se ve filmu objevuje mnoho nesmyslných scén a filmy o vesmíru moc nemusím, tak jsem si ho i přesto zamilovala. Romantička jsem,takže jsem prostě ty čtyři hvězdičky musela dát. Hlavní hrdinové do svých rolí krásně zapadali,takže pro mě další krásný romantický film :) ()

Kamil111

Taková milá záležitost pro teenagery, která se moc neohlíží na fyzikální zákony. Nebe nad Berlínem zakomponované hezky, ale co mládeži sdělí, když 95 % z nich určitě ani netuší, o jaký film jde? Vykostit jej na jednu větu o andělovi, co se zamiloval a dorazil na Zemi, je hanba. ()

hooofi

No, I am your father. Takových dílek dokáže americká produkce nasrat deset kýblů a všechny vydělají. Proč? Protože kombinace pár hezkých ksichtíků se scénářem co má spád a zápletkou dvou co si skypujou z Marsu má prostě šťávu. Párkrát se i zasmějete. Ten konec jsem ovšem z fyzikálního ani fyziologického hlediska nepochopil. Už jenom proto, že atmosféra ho zabíjí ??? co asi celý život dýchal, xenon? ()

marra82

Na filmy s Britt Robertson se dívám kvůli Britt Robertson a vždycky mám trochu obavu že to bude pitomost...a pak si pokaždý říkám že za tu mojí obavu může nějakej můj hloupej předsudek. ...Je to něco jako Tomorrowland- film s hodnocením kolem 60pr. a přitom- proč.? mně tam (v danym žánru) nic nechybělo, naopak. Kluk, kterej se rozhodl poznat místa odkud pochází a bylo by na pováženou, kdyby se "nepolidštil" láskou (víme že každýmu, kdo se ocitne na Zemi, se to stane). Film má svoje slabší místa, ale myšlenka pořád zůstává jasná...vůbec si nemyslim, že by to byl promrhanej nápad a materiál, naopak. ()

Pythonator

Čekal jsem sci-fi a ono prd. Nečekejte od toho sci-fi. Není tam například vůbec zmíněna technologie, jaká by se měla k letům na Mars používat. Dokonce tam není o letu nic. Prostě se přiletí. Odmyslete si to obohacení s Marsem a dostanete jen další tuctovou teenagerskou romanci, kde je sice velice přitažlivá herečka, která umí zahrát dívku, co přiroste divákovi k srdci, ale na druho stranu to vyvažuje k horšímu nesympatický Marťan, který působí proti své partnerce jako děcko nedůvěryhodné jejího zájmu. Chemie veškerá naprosto žádná. Kvality Garyho Oldmana a nestárnoucí sexy maminy Gugínové snad ani netřeba zmiňovat - držely to celé nade dnem. ()

Koral11

Velmi zajímavý nápad na film, ale slabé zpracování. :/ Film mě moc nebavil, zapůsobil na mě jen jako jednohubka, na kterou se už asi znovu nepodívám. Myslím, že příběh se dal rozhodně vymyslet mnohem lépe. :) ()

breebee

Nelogický to bylo hrozně moc a první polovina filmu byla dost o ničem. Ale ta druhá byla fajn, škoda, že to celý nebylo pojatý víc jako road trip movie. "What's your favorite thing about Earth?" ()

Petro

Jó, jo. Dlouho jsem nenapsal žádnej komentář, milé děti. Mě to bavilo. Je to taková romantická, jak se to píše, road movie? S přídavkem špetky Marsu. Asi proto, že je ve mě hodně romantika. Rozhodně mě to vzalo u srdce více než Atila bojový anděl. Ta byla asi počítačově a technicky výborná, ale jinat citově rozhodně divná. ()

Tom10000

Nová recenze ze dne 12.08.2024). (POZOR, SPOILERY!) Dokonalé dílo, jež mnozí zde píšící recenzanti pravděpodobně příliš nepochopili, či si přáli jinou dějovou linku. Já však, troufám si tvrdit, naprosto bez pochyb patřím k menšině, jež se i po třetím zhlédnutí dojala. Jenomže, nutností stalo se dospění k bodu, kdy prozříte. Po čtyřech letech od toho prvního zhlédnutí tohoto filmu, kdy jsem ještě patřil k mladým, namyšleným a po dokonalosti bažícím jedincům, chápu to, co mám: veškeré hlubší souvislosti zcela jinak, než prve. A proč? Dříve mne napadla prostá, smutná myšlenka, co se týče zejména konce. Ale od počátku: Sarah, astronautka cestující na Mars, měla (což nikdo neví) styk s velitelem celé mise. Nezodpovědnost přivedla následky v podobě narozeného dítěte na Marsu, a její úmrtí. Dokonalý začátek. Chlap, jenž si vysnil ve dvanácti cestu vědce a možnosti letět na jinou planetu, se tajně vyspal s velitelkou mise. Jaký zvrat (tedy poté, co se to dozvíme, a popřemýšlíme nad tím). Ale dál: Po šestnácti letech vidíme dospívajícího Gardnera, (hraje ho legendární Asa Butterfield) jak si dopisuje přes videohovor s o dva roky starší, krásnou Tulsou (tu hraje výtečná Britt Robertson). Oba dva o tom druhém moc netuší, ač si píší už rok. A proč? Protože je tu další skvělá linie. Nedosažitelnost krásného, čili nemožnost Gardnera letět na Zem, jelikož se vyvíjel v beztíži, a tím má křehčí kosti a jiné srdce. Vědecky (filmově) podtrženo. Gardner má ale štěstí: jeho otec (pro nás tehdy jen velitel mise) se rozhodne letět za svým synem stůj co stůj. Má o něj takový strach, že odmítá vrátit ho na Zem, ačkoliv už existuje způsob, jak mu to umožnit. Nakonec však povolí. Graubner by se v asociálním světě, mezi čtyřmi stěnami vědecké základny mohl zbláznit. Navíc, skamarádil se s Tulsou, a jeho touha býti jí blíž by nakonec mohla nebezpečně přetéci v riskantní činy. Nakonec ale povolí. A Gardner se dostane na Zem. Tedy poté, co se ještě naučí gentlemanské triky ze starých filmů, jichž několik zhlédne. Včetně toho, kde spadne Anděl na Zem pro svoji lásku. Další geniální myšlenka. Propojení starého s novým, filosofie padajícího Anděla coby přilétavšího Gardnera na Zemi. Mladý muž se seznamuje se světem, dokud nedojde k Tulse. Ta se na něj zlobí. Neví, že během půlroku si s ní nemohl psát. Nakonec se však uklidní. Sama má potíže. Její pěstoun je neschopný opilý muž, jenž nevydělává peníze. Sociální péče je na každém rohu. A navíc, nikomu nevěří. Všichni lžou a podvádí. Až na Gardnera, s nímž "se to dá", jak mu sama praví. I proto ho hned přijme k sobě, a... začíná nejlepší část příběhu. Ta, jenž v mnohých jiných filmech chybí. Ačkoliv pronásleduje kluka z Marsu jeho otec spolu s "matkou", jeho kamarádkou na stanici, a Tulsu sociální péče, vydávají se oba hledat Gardnerova otce. Jedině on jest nyní středobodem mladéo muže. Tedy do chvíle, než si postupně uvědomí, jak moc jest Tulsa krásná dívka. Tedy, než se do ní nezamiluje. Přes veškeré krádeže aut, zboží, přes zničené práškovací letadlo, návštěva obchodního domu, (kde nám Tulsa ukáže své křehké nitro, když zahraje na klavír něžnou píseň) aby mohli utéci co nejdál, nám příběh ukazuje tyto nezákonnosti ve světle lásky obou dvou kamarádů, jenž se nadále prohlubuje. Samozřejmě, Tulsa nechce uvěřit Gardnerovu původu, čili narození na Marsu. A také se diví jeho způsobům chování. Ale má ho ráda. Ne, ona ho už taky miluje. Když odjedou dost daleko, k šamanovi, jenž oddával Sarah, jeho matku, a jeho "otce" (zdánlivého) vytvoří si táborák. Zde Tulsa poprvé Gardnera políbí. A poprvé se spolu vyspí. Na to vše hledíme s mírným smutkem. Léčba Gardnera se příliš nezdařila. Pomohla mu sice na Zemi chvíli přežít, ale ne navěky. Pokud se nevrátí do stavu beztíže, nejlépe na Mars, brzy zemře. A přeci: nyní má takovou radost. Nyní je nejšťastnější. Když má u sebe Tulsu, nic není nemožné. A to stejné platí i naopak: díky podivínovi Gardnerovi pochopila mladá dívka, jak moc se v lidech mýlila. Nejsou všichni zlí. Některí mohou býti milí. A mohou ji milovat se vším všudy. Nemoc Gardnera přivádí do rozpaků. Poprvé mu krvácelo z nosu u šamana. Když se vydává pár do Los Angeles, Gardner je vším šokován. Vším. Nic takového si nepředstavoval. Krása okolí, blízkost Tulsy, v kombinaci s vážnou nemocí způsobí jeho kolaps. V nemocnici ho Tulsa hlídá, ale též musí opustit: sociálka je už moc blízko. Když ho políbí na čelo, probudí se. Jen díky tomu se ho nevzdala. Už ví, odkud pochází, díky důkazům jeho rentgenových snímků. Když ji požádá, ať se nevzdává, povolí: Natolik ho miluje. A tak pokračuje jejich společná cesta až k jeho "otci". Jenomže se nejedná o tátu, ale o jeho strýce. Což Gardnerovi nepomůže. Chce zemřít. Chce se všeho vzdát. Nastává chvíle nejvypjatejší: láska k Tulse sice znamená mnoho, ale blízkost smrti je naléhavější a větší silou. Či ne? Gardner už nechce Tulsu trápit svojí beznadějnou situací. Ví, že nejlepší je opustit ji nyní. V tom nejlepším. Než se vše zkazí ještě více. Natolik ji miluje. Tulsa ho chce přesvědčit, zachránit, ale marně. Pomůže mu až jeho pravý otec. V tu chvíli už Gardner vše chápe. Společně s Tulsou a s ním se vydávají do stratosféry, kde se Gardnerovi uleví. A kde se s Tulsou naposledy dotknou, políbí. Mladý muž musí na Mars. Neprodleně. Před startem se s Tulsou naposledy uvidí, rozloučí se (hrozně smutný moment) a... letí pryč. Samozřejmě, není všemu konec. Ač přesně to jsem si dříve myslel. Ve skutečnosti nejen že se i nadále vidí přes videohovory. Ale... jeho "matka/kamarádka" nabídne Tulse možnost u ní bydlet. A díky tomu dojíždět do tréninkového centra. Zbytek si domýšlíme. Víme, že Tulsa bude pilně cvičit, aby za ním jednoho dne mohla přiletět. Aby spolu opět mohli býti nablízko, a milovat se. A víme ještě jednu věc: děj se odehrává v roce 2034. Technologie mohou jít velice napřed. Ne, na Marsu se asi voda neobjeví. Ale kdoví. Třeba se najde lék, úplný lék na jeho chorobu. Třeba se budou moci vrátit na Zemi. A zažít spolu další bláznivé, ale velice romantické dobrodružství (...). Právě tyto myšlenky mne dříve nenapadly. Ale nyní je už mám. A díky nim si tohoto filmu neskutečně cením. Jeho hloubky a krásy. A kdoví? Třeba vyjde (ač to už skutečně jen marně toužím) dvojka. O osm, devět, či deset let později, kdy se vrátí na Zemi, jak jsem pravil, a užijí si spolu nevinnou lásku takovou, jakou mají zažít každí mladí lidé (i dvacátníci). 100 procent. Sci-fi dobrodružné romantické drama jako toho se nevídá. A je jen škoda, že jich filmaři nevytváří více. Film mimořádně doporučuji! () (menej) (viac)

Verdolin

Jeden z nejlepších filmů, co jsem měla příležitost zkouknout v poslední době. Hned si člověk začne zase vážit některých věcí, který má za samozřejmost nebo na který má pořád "času dost". Najednou si uvědomíte, že máte spoustu věcí, jakých si vážit a užívat z plna hrdla. Na to, kolik je hlavnímu hrdinovi, respektive představiteli, dobrý výkon, film mě zaujal hned na začátku a nepustilo mě to až do úplného konce, tzn. závěrečných titulků, určitě pět hvězdiček, protože víc to nejde. ()

Mejkveli

Na film jsem se dost těšil, takže rychle a stručně. Obsadit Asu Butterfield do hlavní role byl podle mě největší průser. Nevím jestli je to jen mnou, ale byl mi nesympatický a netvárný už i v Ender’s game a s Britt Robertson zde tvoří kvůli odlištnosem věku herců a vzhledu spíše takový pár typu kráska a zvíře. Děj vtáhne diváka jen na začátku a pak ho pomalu opouští, kvůli bizardnostem a nereálným situacím. Najde se pár vtipných scén a naprosto nečekaná erotická scéna (asi joke). Závěr: Obsadit jinak hlavní postavu a necpat tam tolik romantických scén, mohl by se film s tak skvělým nápadem vyšplhat i do vyšších červených příček. 65% ()