Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

Doski

Tak tohle je můj šálek čaje. Skvělá atmosféra, jak díky hudbě, tak díky skvělému prostředí a kameře. Já nevím, asi jsem blázen, ale líbí se mi filmy z prostředí ústavů a hlavně těch pro duševně choré. Super výkon Spaceyho i Bridgese. Ultra chytrý blázen nebo K-PAXťan? Sám doteď nevím (a to je to, co mě na tomhle filmu tak baví a vždy se těším až si ho pustím znovu) a tak se určitě koukněte a zadumejte. Po druhém shlédnutí jenom pokračuji v pochvalování. Super režie a scénář. Jen je trochu škoda, že to celé se asi nikdy nestalo a ani nestane. 91% Top10 ()

danny_21

Tahle netradiční ale zajímavá "sci-fi" záležitost s výborným Kevinem mě vyloženě nadchnula. Ten pocit na konci " jak to teda vlastně bylo ? - rozhodni se sám " mám u filmu moc rád. Někdy by se takovej Prot hodil. 85 % ()

Khamsin

Tak přesně tohle je můj šálek kávy. Ani sekunda filmu není zbytečná. Naprosto geniální hudba, geniální Spacey, geniální scénář. Filmy, nad kterými lze přemýšlet i dlouho po závěrečných titulkách jsou nedocenitelné. U mě je tento film minimálně v TOP 5. PS: Ten, kdo tvrdí, že film se v polovině najednou "z ničeho nic" rozhodne, že se nakonec "bude zabývat úplně něčím jiným, než měl původně v úmyslu", tak ten film nepochopil (alespoň dle mého názoru).. ()

teddinka1

V podstatě tento film nemá žádný děj, je to konverzace mezi doktorem a jeho "pacientem". Zajímavé sci-fi, trochu se člověk zamyslí, super hlavní dva představitelé :) ()

Chip89

Film, který jsem úplně nepochopila. Nebo možná pochopila ale nevím jestli mé chápání je správné. Tak nebo tak, vím, že celý film jsem hltala, výkony herců gradují zároveň s celým příběhem a to celé podtrhává perfektní hudba. Nevím jak vlastně celý příběh končí, jen vím, že mám zase pár hodin nad čím přemýšlet a to mě u filmů hrozně baví. A vím, že když mi za půl roku někdo řekne název filmu vybavím si o čem to je, ne jako u béčkových filmů, u kterých si ani nepamatuji,že jsem je viděla.... ()

Rawar

Fantastický snímek, Kevin Spacey a Jeff Bridges, kombinace která mi neuvěřitelně seděla. Knihu jsem nečetl, ale v tomhle filmu jde, podle mě, hlavně o osobní názor. Jestli uvěříte, že je tajemnou aurou oplývající Prot skutečně z planety K-PAX, nebo se přikloníte k realističtější ale bolestnější teorii, že jeho mentální stav je následkem čistě pozemských skutků. Jak by řekl Jonatán Frakes z Věřte nevěřte: Jak ale potom vysvětlíte neuvěřitelné znalosti vesmírné krajiny, kterou Prot disponoval. A jak je možné že se vytrácel z hlídaných míst neviděn, neslyšen. Je opravdu z jiné planety a dokáže cestovat pomocí slunečního svitu ? A nebo jsme si tento příběh vycucali z prstů ? Odpověď však nenaleznete na konci pořadu, ale ve svém srdci. Já jsem skálopevně přesvědčen že nelhal a nakonec se vrátil na svou rodnou planetu. Víte o tom ten film právě je, že uvěříte tomu, co je vašemu srdci nejblíže a nikdo Vás nenutí aby jste zvolili možnost A nebo B. Takové filmy mám velice rád u zde to funguje lépe než jinde. Když se spustili titulky, měl jsem na krajíčku, a vy budete mít možná taky. Budou to však slzy dojetí ? Radosti ? Smutku ? A nebo film přejdete jen mávnutím dlaně a během několika dnů na něj zapomenete ?? TOHLE, se přátelé dozvíte na konci pořadu :-) ()

haWranka

Film, kde si postavy tak nějak žijí v úplně jiném světě a divák je do toho světa nekompromisně zatáhnutý taky - a vlastně rád. Pointa mi nevadila, vlastně jsem něco takového očekávala, konec mě trochu rozčaroval, ale nevadí, nevadí. Spacey a Bridges táhnou film jako ďáblové! ()

Petula009

Pro mě je tenhle film lidským příběhem o tom, jak může na člověka zafungovat trauma. První polovina se rozjíždí pomalu,ale od té druhé už to nabere spád a film Vás pak pohltí. Užila jsem si večer a to i přes to že Spaceyho ani Bridgese moc nemusím. ()

VanMagnifico

Velká škoda. Dost sem si od tohoto filmu sliboval. Bohužel se tento skvěle našlápnutý příběh v druhé půlce otočil úplně špatným směrem a vyústil v něco pro mě naprosto nepochopitelného. // Po menší osvětě jsem zjistil, že jsem film ne zcela pochopil. Nicméně mohu přidat pouze o jednu hvězdičku navíc, jelikož mě tento snímek nezaujal tak, jak jsme asi čekal. ()

ER

Vyzrálý film,který posouvá hranice realistického a intuitivního myšlení,kdy se běžný pohled nedokáže ztotožnit s postavou Kevina Spaceyho jako člověka/mimozemšťana. ()

Mouchal

Sci-fi o bláznovi/mimozemšťanovi, kterého skvěle ztvárnil oscarový Kevin Spacy, mě fascinovalo především skvělou první polovinou filmu, kdy sledujeme výtečnou filmařinu a vesmírné mysteriózno z toho úplně kape. Bohužel film trochu ztrácí svůj směr během první hypnózy (možná to je zapříčeněno i tím, že já holt fandou hypnóz nejsem ani náhodou). Každopádně návštěvníka z K-Paxu si nelze nezamilovat. Ať už jeho všeználství o vesmírných soustavách, jeho vědomosti o jeho "rodné" planetě či jeho jedení ovoce i se šlupkou (banán pro něj není soupeřem). Z filmu není patrné zda jde opravdu o blázna nebo ne, ale hrozně moc jsem si přál, aby na konci opravdu odletěl a dal tak na frak všem jeho pochybovačům. Přece jenom kdyby to byl "pouze" člověk, spousta věci by moc nesedělo (já třeba taky zblajznu celý kiwi i s jeho "přírodním obalem" a nemám potřebu se kvůli tomu vydávat za obyvatele cizí planety, ikdyž si tak často přijdu). Film obsahuje i pár komických scén, která jsou hlavně o přesvědčování Prota, že ze Země opravdu nepochází (scéna ve hvězdárně s hláškou "adios-aloha" a s jeho ukázkou nadsvětelné rychlosti). Občas se i ti doktoři chovali dost podivně a hloupoučce, ale koho by nevyvedlo z míry takovéto setkání, že? Rozhodně velmi zajímavá sci-fi jednohubka u které to sice není jasných pět hvězd, ale s přimhouřením oka tomu to slabší pětihvězdí dám. 90% ()

Psichi

Škoda, taková škoda druhý půlky, prostě ji něco chybí... Ale nápad je to skvělej, viděl sem film už hodněkrát a myslím že se k němu ještě několikrát vrátím, protože je zajímavý v obou rovinách. Dokonce je to snad i jeden z mala filmu kdy Jeff Bridges něco hraje a nemusí to zachraňovat jen jako vždy skvělý Kevin Spacey... Škoda nevyužití potencionálu. Byla by to totiž naprostá bomba… Určitě doporučuji a tak 80% ()

Parm1

Když jsem film viděl poprvé, uchvátil mě úplně neskutečně. Během let jsem to potom viděl ještě několikrát a asi ta kvalita šla postupně dolů, proto dávam 4* ()

Kingjiri

Hodně slušně jsem se bavil, ale bohužel jenom do chvíle než přišla hypnóza (někde v polovině stopáže). Ona totiž vůbec celá zápletka zabývající se pátránim po "těle" Prota byla nadbytečná. Bohatě by mi stačilo víc rozvíjet rozhovory Prota se svym doktorem, přidat ještě víc jeho interakce s ostatníma bláznama ve cvokhausu a tim pádem pořádně těžit námět ve smyslu "blázni mi věřej, ale normální lidi ne". Ještě bych trochu zapracoval na úvodu, kterej působil hodně uspěchaně. Velká škoda zbytečný překombinovanosti příběhu, protože Kevin Spacey s Jeffem Bridgesem byli skvělý a bez pochyby se s nima dal nakroutit mnohem víc působivější / nezapomenutelnejší biják, tři silnější hvězdy. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)