Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

Hanes88

Neuvěřitelně nádherný film! Kevin Spacey ukázal proč patří k nejlepším hercům...naprosto úžasný výkon. Jeff Bridges mu výborně asistoval. Hudba fantastická a děj? Neměl chybu!!! Jak naskočily závěrečné titulky jen jsem seděl jako opařený a poslouchal tu nádhernou hudbu. Opravdu super... ()

cityman

Až neuvěřitelně jemný snímek se závěrem, kteréhý vyrazí člověku dech. Né snad svou překvapivostí, i když i to se může někomu stát, ale spíše do té doby nečekanou brutalitou. Jinak je to výjímečný herecký koncert Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. ()

Skalda

Kašlu na to jak si příběh sám sobě šlape na paty - kašlu na J. Bridgese - hudba a scénář zachranují vše - snad kromě té scény u houpačky ... ale i tak ... dlouho mě film tak "nezajímal" ... asi... ()

GREGOIRE

Je to tak na 4,5 *, ale kvůli Spaceymu musím zaokrouhlit nahoru. Velice decentní příběh, bez velkých výpravných efektů, který stojí na výtečných dialozích a souhře Spacey – Bridges. V prostředí blázince působí Prot jako katalyzátor, který nádherně relativizuje zdejší poměry. Už není jisté, kdo je vlastně bláznem. Je tu jemná paralela s Formanovým Přeletem nad kukaččím hnízdem. Druhá půle filmu ovšem nabývá dramatičtějšího nádechu s pátráním po možné totožnosti Prota. Závěr je ponechán na divákovi a je to jen dobře. Skvělý film a veliký prostor pro Spaceyho. Jeho scénka se psem mě naprosto odrovnala ... ()

Macik

Parádní, parádní, parádní.... Jen mě tam vadila ta začleněná pointa o Robertu Porterovi.. Pro mě to bylo naprosto zbytečné a mohlo to končit jak skutečně odletí na svoji planetu a bylo by to na 5*..Takhle o * míň... ()

LuckyStar

Přenádhernej citlivej film s obrovským hereckým představením Kevina Spaceyho. A jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Příběh sympatického "návštěvníka" z vesmíru se vypráví v podstatě sám a nedovoluje divákovi sledovat cokoliv jiného. Když jsem poprvé slyšel vysvětlovací dialog mezi Protem a doktorem Powellem (Bridges), tajil jsem jenom dech. Při druhém jsem tajil stejně. Při třetím a čvrtém naprosto stejně... Už chápete co chci říct? Citově namalovaný film se scénářem, který někomu třeba sklouzavá v jedné třetině k něčemu jinému, ale má svůj pevně daný význam a smysl. Audiovizuální koncert kamery a hudby, spousta odkazů, nádhernej závěr s nadějí... A jeden z filmů, u kterých sedíte v kině až do skončení titulků a to nejen proto, abyste se dozvěděli velkou distribuční společnost. "Nemáte soudy, policisty, právníky? Jak poznáte co je dobré a co špatné?" * "To pozná každá bytost ve vesmíru, Marku". Hvězdy. Nic než hvězdy. Skvost. Naděje. A vesmír. ()

Marys

Dych vyrážajúci a nepredvídateľný príbeh ktorý nás necháva v nespočetných otáznikoch aj po samotnom závere. Napätie, tajomnosť,... jeden krásny, nedefinovateľný zážitok z pozerania. ()

fastum

Excelentní Kevin Spacey a Jeff Bridges. Film si jede ve svém pomalejším tempu, ale v žádném případě v něm nejsou hluché místa. Už jenom kvůli výborné hudbě. A finální rozuzlení? Přeberte si to jak chcete! ()

DannyBoy80

Perfektní film lehce švihlý scifi sparádním výkonem Spaceyho a Bridgese. Psychologický boj kdo z koho, kdo je větší blázen a kdo uvěří čemu. Nenudil jsem se ani chvilku a pořád jsem čekal co z Prota vypadne. Některé momenty byly ale trochu předvídatelné. Doporučuju. ()

Naovy

Laskavý film o mimozemšťanovi a nebo taky bláznovi, záleží jen na nás, čemu chceme věřit. Viděl jsem ho už dávno a zůstala mi z něj právě jen tato vzpomínka. Teď jsem ho viděl znovu a musím dát za pět, i když ta jedna věta pořád zůstává. Film do nás nehustí své poselství přehnanou psychologií či mrazivou hrůzou, své myšlenky nám předává vlídně a přitom si nehraje na nic, čím není. Nestrká nám do hlavy násilím ani své pravdy, ani emoce, ale ony se stejně dostaví. Mohlo by se zdát, že bez všech tak oblíbených prvků, jak udržet diváka v křesle, bude film nudit...možná někoho. Ale já jsem vydržel od začátku až do konce a nenudil se ani chviličku. Milé, vtipné, k zamyšlení...a na konci jsem si jako u mála takto dvojsmyslných filmů uvědomil, že nepotřebuji odpovědi na otázky a zůstal ve mně jen příjemný pocit. ()

Movie Gourmet

Nejedná se o žádný tuctový snímek, to je jasné. Film je hereckým koncertem dvou vynikajících a mých oblíbených herců - Jeffa Bridgese a Kevina Spacey(ho). Má dobrý scénář, režii i neobyčejný soundtrack. Verdikt: 5* a 90 %. ()

patrik221

No ty vole! Tak tento snímok ma udržal v napätí a zvedavosti po celú dllžku stopáže čo môžem povedať o máloktorom filme...Pripomínalo mi to film Meet Joe Black aj ked tentokrát kedže ste nevedeli čo si máte myslieť to bola o dosť väčšia zábava. Hercov, hudbu a réžiu ani nemusím spomínať všetko šlapalo. Fakt zaujimavé dielko. ()

kritiklon

Nádherný film s Kevinem Spaceyem který je zde prostě dokonalý vás nenechá v klidu ani na vteřinu a každým dalším okamžikem vás bude čím dál víc připoutávat k sobě! Příběh o muži jenž je přesvědčen že je mimozemšťan pocházející z jiné planety a snaží se o tom přesvědčit všechny kolem sebe včetně psychiatra v podání Jeffa Bridgese. Jelikož hlavní hrdina Prot prožil bolest která mu "rve srdce" vžije se jeho osoba do role mimozemšťana aby unikl bolestné realitě a věřím že mistrovské ztvárnění a atmosféra příběhu bude dozajista rvát srdce i vám. Úžasné ztvárnění postav, dojemný příběh a srdcervoucí konec k zamyšlení! Dvěma slovy - dokonalost sama! 92% ()

seko0408

Jedno z mojich najoblubenejsich sci-fi svojho zanru. Inac, neviem ci som blbi ja alebo co, ale ja v tom filme nevidim ziadne dve mozne konce. Ja tam vidim uplne jasne iba jeden koniec a kto nie, mal by si film pozriet pozorne znova. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)