Lord Carlton, vedoucí královského cenzorského úřadu, dostane k posouzení několik ožehavých fotografií, na nichž je nahé ženské tělo a plyšový psíček. Snímky nejdříve bez váhání odsoudí a je rozhodnut fotografie zamítnout. Ovšem, ještě si je vezme k „meritornímu“ prozkoumání domů. Tím ovšem spustí sérii neočekávaných událostí… Komedie byla natočena režisérem Jiřím Krejčíkem v roce 1970. Tehdy ale byla kritizována pro svůj výrazně erotický náboj, a tak se v premiéře na televizní obrazovce objevila až 28. 12. 1982. Pojďme se dnes znovu podívat na tuto satirickou komedii a potěšit se skvělým hereckým výkonem Miloše Kopeckého, ale i Marie Drahokoupilové a Juraje Herze. (Česká televize)

MontyBrogan

Lorda Carltona mi bolo ľúto. Chýbala mi nejaká motivácia, prečo ho musel jeho podriadený, okrem manipulovania, ešte aj ponižovať, ako sa na konci ukázalo. Ovšem normalizácia si takú revoltu proti cenzúre zaslúžila. Podobne aj dnes by som ju prial každému cenzorovi v Kremli. Takže Karvaš / Krejčík zakamuflovali príbeh do Anglicka, vďaka čomu záver pôsobí trochu moc cynicky, v druhom pláne je ale trefný. ()

honajz

Taková kombinace Kam slunce nechodí a Mravnost nade vše ve skutečně londýnských exteriérech, což mne hodně udivilo (přece jenom, 70. léta). Tak nějak jsem čekal, že lord "prozře" a nebude to mít ten konec, který se dá čekat, ale jde to přesně tak, jak si holt řeknete, že půjde. Navíc po hodině - jo, i ta stopáž je zbytečně dlouhá - dojde k několika naprosto neuvěřitelným střihům (co se stalo s tím historikem, který jim tam zkolaboval?) a podivným dialogům, takže i to hrálo spíše proti. Ale jinak ano, i můj táta měl doma sbírku podobných lechtivých fotografií, dokonce ne tak odhalených, ale holt v 70. letech šlo o vrchol toho, co se dalo sehnat, žádný internet ani PornHub v dohledu a chlapa tenkrát nabudil o pohled na odhalený ženský kotník (s čímž se zde mimoděk rovněž hraje). ()

LadyPupu

Ono by to vůbec nebylo špatný, kdyby to netrvalo tak dlouho. Udělat z toho bakalářskou povídku se stopáží kolem 20ti minut klidně bych hvězdy přihodila, ale 90 minut je děs. Kopecký a Herz jsou standardně výborní, ovšem když v průběhu první půl hodiny člověk slyší 60x "Vaše lordstvo" má chuť kopnout do monitoru. Největší přínos vidím v tom, že konečně vím kde vzal Jay Kay z Jamiroquai inspiraci na svou (asi nejslavnější) pokrývku hlavy. Ano, myslím ten giga klóbrc co měla Marie Drahokoupilová na hlavě. Ten byl totiž na celém filmu asi nejvtipnější a sekundovat mu může max. tak espézetka s nechtěně vtipnou zkratkou na Kopeckého Rollsu, se kterým důležitě brázdil ulice Londýna. ()

HonzaBez

Chcete poznat pravé čistokrevného lorda, prototyp anglického gentlemana a  vzor cnosti a loajality? Miloš Kopecký je tu. A ním i neskonale půvabná Marie Drahokoupilová. V tahle svěží televizní hříčce z prostředí staré dobré Anglie mj. zaznívá otázka, kde je vlastně hranice mezi cudností a nestoudností Na dobu jejího vzniku (počátek normalizace) je ten lehce erotický nádech této inscenace docela pozoruhodný. Mohlo to být tedy krapánek kratší, ale jinak příjemné pokoukáníčko. ()

Astaroth12

Tento pribeh ma veru vobec neoslovil. Nechápal som načo a hlavne kvoli čomu vychýrený cenzor má nutnosť tie fotky vyťahovať na večierkoch alebo doma, kde sa k nim môže hocikto dostáť. Je pravda, že som si uvedomoval, že Lord Carlton bol s tých fotiek úplne nervózny a nesústredený a preto konal roztržito a aj keď mal za sebou veľa rokov v tejto oblasti, aj tak ho to značne poznamenalo v správaní. Ja Som Kopeckého ešte v takejto pre mna nepríjemnej roli nevidel, ale to bolo kvoli príbehovej stránke a nie, že by svoju rolu nezvládol, ale tu mi sympatický rozhodne nebol. Popravde nebavil som sa, tá obsahová stránka a celé to chovanie postav mi prišlo ako zlý vtip. 17 film v diskusii V.R.K. Slabé 3*. ()

• Juraj Herz nejdříve roli odmítl s tím, že už je režisér a navíc si nepamatuje texty. Krejčík však vymyslel, že Kopeckému na záda lepili taháky pro Herze a ten se musel naučit zcela nepřirozeně chodit, protože se musel točit zády od kamery. Kopecký pak Herze za to neměl dlouho rád. (sator)
  • Hlavnú úlohu mal pôvodne hrať Miloš Kopecký, avšak v dobe, keď sa mal film natáčať, bol príliš vyťažený, a tak bol namiesto neho vybraný Václav Voska. Ibaže ten sa s režisérom Krejčíkom názorovo nezhodoval a tak natáčanie opustil. Nakoniec sa predsa len k postave vrátila pôvodná voľba - Miloš Kopecký. (lilina133)
  • Film se natáčel na zámku Hrádek u Nechanic. (Ainy)