Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

LiSaiFun

Knihu jsem četl, byla skvělá, seriálu jsem viděl první tři díly, a strašně mě to nebavilo. Asi to nedokážu vysvětlit. Prostě jsem se hrozně nudil. ()

ExtremLight

Námět silný. Velmi dobré jako scifi, stejně tak i jako drama. Možná čtvrtý žánr bych dal Thriller. Štve mě, co s tim Netflix provedl, konkrétně ti všichni režiséři. Člověk by čekal, že hodně lidí dá hlavy dohromady a udělají pecku. Tihle naopak strkaly hlavy do zadnice těm Netflixovým pornomaniakům, a tak z toho vzniklo dobrý scifi s každou druhou scénou nahou (úplně zbytečně), plné postav závislých na sexu nebo výše zmiňovaném pornu. Další moment, kdy se ze scifi stalo něco trochu jiného byl trochu díl první a hlavně ten pátý. V pátém dílu jsou taková jatka, že byste je ani ve většině akčních hororů nedohledali. V tom první díle je to úplně sadisticky zpracovaný záběr popravy, ale to se ještě dalo. Jinak to bylo celkem napínavé. Hudbu musím ocenit. A fajn, že to nebylo moc rozvleklé, jinak bych byl další sebevražděný. Herecké výkony taky ušly, ale často je kazily právě ty nahé záběry či úplně IQ-gumující slovníček. Vidím to tedy na průměr. Podstatné je, že z jakéhokoliv úletu se seriál vždy vrátil k té podstatné předloze, a tak to nedopadlo až tak špatně. Nakonec snad přilepším s vidinou lepšího pokračování. 3/5. ()

Saxicola

Nečetla jsem knihy a neviděla Číňany, takže nemám srovnání. Z této pozice musím říct, že to vůbec není špatný. Pochválena buď každá scifárna, kde nejsou emzáci znázornění jako slintající zrůdy. Má to atmosféru Příchozích, hlavní postavy lezou na nervy jen průměrně (snad jen ta hyperkorektní nanovědkyně nadprůměrně). Jednu hvězdu škrtám za ufňukané love story, ale celkově: těším se na další řadu! ()

von.netvor odpad!

Každý zájemce má možnost si přečíst knihu. Čte se těžce, ale stojí za to. Dále se každý může podívat na seriál z Číny. Je velmi kvalitní a dlouhý, protože se drží předlohy poměrně velice věrně a dělá to skvěle..... A nebo se můžete kouknout na tuhle srágoru z dílen Netflixu! Je to každého volba. Viděl jsem a četl oba seriály a knihu. To co vyplodil Netflix je zoufalá, táhlá, nudná tragédie, která se toho úžasného příběhu z knihy dotkla jen velice a velice letmo. Nečekal jsem nic jiného a nejsem překvapený. Nechápu, jak někdo tak mizerný jako je Netflix může mít tolik předplatitelů. ()

Whiskey1939

Největším problémem celého seriálu je, že i když se snaží tvářit chytře, jsou tam drobné ale zato podstatné chyby, a celý seriál doprovází mnoho nesmyslů a otázek: jak dopravili svoje technologie na zem? Proč všechny rovnou nepovraždí? Proč když předtím chtěli zabít důležitý vědce, najednou takovou touhu nemají? Atd. Pokud ale člověk nad ničím nepřemýšlí, řekl bych, že to není zas tak špatný seroš. Obecně ho hodnotím podprůměrně, není to nic, na co bych měl chuť se znovu podívat ()

Aceboris odpad!

Hlboko myšlienková blbosť a zlatanina ani Boh nevie čoho. Mám rád sci-fi, ale toto je totálna hlúposť, bez niečoho čo by Vás zaujalo. Spočiatku tomu dávate možnosť vás presvedčiť, že to za niečo bude stáť. Momentálne som po štvrtej časti a musím skonštatovať, že to je nuda. Čudujem sa tomu, že je je ceste už druhá séria. V celku to nestojí ani za komentár, je to vypatlaná somarina 0/10 ()

BStone

Líbilo. Na to, že je to z produkce Netflixu, se jedná o solidní sci-fi o mimozemské invazi, která není sice top, ale vypadá výborně a námět je taky fajn. Šrotovalo mi samosebou párkrát, proč tohle a proč tohle ne, nicméně žádný větší propad nastavené laťky jsem do posledního dílu první série nezaznamenal. Jsem zvědavý na pokračování a jdu kouknout na předlohu. 70% ()

Jonathan88

Ako začať? Je to ako keby natočíte Star Wars: Epizoda VII  - Síla se probouzí a tvrdíte, že je to adaptácia Duny od Franka Herberta. Zobrali najoriginálnejšiu sci-fi trilógiu za posledných desať rokov, odstránili z nej všetku vedu, poetiku, netradičnú filozofiu, unikátnosť, čínsku kultúru, nový pohlaď na mimozemské civilizácie, ekologicku linku (ktorá bude dôležitá v ďalšich sériách) a intelekt. Pridali generické sci-fi prvky, extra ploché a nudné postavy. Čo mi ale neskutočne vadilo bolo, že o hlavných postavách sa stále tvrdí aké sú inteligentné a geniálne. Ale za celý seriál padla jediná inteligentná veda a zvyšok je „Čo? Tvoj frajer ti nepovedal, čo robil na prísne tajnej armádnej misii? Asi by si sa s ním mala rozísť!“. Navyše tvorcovia pridali do deja plno vlastných výmyslov (ako mimozemské VR okuliare, blikanie hviezd,...), ktoré tam vlastne ani nepotrebovali pridávať a jediné čo tým dosiahli boli diery v deji. Dosť mizerné bolo aj tempo. Hlavne je to tým ako poskladali dej. Dej odohrávajúci sa v minulosti (čo bola v knihe hlavná detektívna zápletka) sa vyriešilo za 10 minút sotpaže a divákom to odhalili na začiatku druhej časti. Hra vo virtuálnej realite nikam neviedla, sofóny dostali magické schopnosti podľa toho ako sa to tvorcom práve hodilo (ale potom ich už nikdy nepoužijú). Navyše tie neustále reči o Bohu boli otravné. Seriál strieľa jednu udalosť za druhou, ale ich dôsledky ani príčiny nie sú ukázané ani vysvetlené (človek sa ani nedozvie, čo je to problém troch telies, alebo prečo je problém, že urýchľovače častíc nefungujú).  Aby som len nehanil - čo sa podarilo bolo CGI. Nepozerajte na toto, pozrite si čínsku adaptáciu, tá je bez týchto problémov a nelogickostí, má citový dopad, chápete postavy a ukazuje poetiku fyziky. ()

kamil.ice

První cca 3 dily jsem si rikal, pane boze, proc me znami rikali, jak je to skvele. Pochopil jsem nasledne, dej me najednou tak v tahnul, ze zbytek jsem shledl za jeden den. Zajimave, mysteriozni, nadcasove… ()

Hexx

Mrští nás to do něčeho, co nemůžeme chápat, a to je ta nádhera. Otázek spousty, odpovědí málo. Prudce zavelí k neidentifikovatelnému, přesto drží diváka v rozumných mezích, aby byl schopen jednak si udržet pozornost, s čímž jsem neměl problém, jednak pomalu a lišácky odkrývá karty, přičemž hází kostky a očekává padnutí šestky nebo přinejmenším pětky. A to se skutečně děje, když se vše začne rozplétat a vyjasňovat a nastávají pro lidstvo těžké chvíle dokázat prakticky nemožné. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)