V tomto sedemdielnom seriáli založenom na skutočných udalostiach si dva hlboko veriace manželské páry užívajú pokojný život v texaskom malomeste, kým niekto nezoberie do ruky sekeru... Ocitáme sa na samom konci 70. rokov minulého storočia v Texase, konkrétne na predmestí Dallasu. Metodista Allan Gore (Jesse Plemons) očarí malomestskú barmanku Candy Montgomeryovú (Elizabeth Olsenová) a všetko sa nakoniec vyvinie tak, že sa z kolegu z kostola a zároveň poisťovacieho právnika (Tom Pelphrey) musí stať tvrdý obhajca v oblasti trestného práva. (HBO Max)

Arsenal83

Z pomalého a zdĺhavého úvodu sme sa dostali konečne k zločinu a k právnickej dráme s otázkou, ako to asi tak bolo a ako to asi tak môže skončiť. A skončilo zaujímavo, rovnako tak, ako končili skoro všetky časti - tak, aby divák chcel pozerať ďalej, a to je u seriálu veľmi dôležité. Olsenka opäť ukázala, že je trocha inde, ako jej vygumované sestry a tu to herectvo dávala až takým studenkovským štýlom. Len z menej plastu na povrchu fasády. Výber Plemmonsa, do ktorého sa bláznivo zamiluje ženská, je však už výrazne na pováženie, lebo ten je teda ľúbezný ako nepigmentovaný slon, takže dvakrát dôveryhodne to nevyzerá. Na záver sa oplatí počkať, nie je jednoznačné, ako to skončí, a osudy postáv v záverečných titulkách sú rovnako tak zaujímavé. ()

Zajda.

Zklamání. Velmi zajímavá látka je bohužel utopena v přehnané stopáži, kdy úvodní tři díly pro mě byly vyloženě ubíjející. Postupně se to trošku vytáhne a gradace funguje parádně. Ale jsou to herecké výkony, co to celé tahají nahoru. Naprosto všichni podávají excelentní výkon, ale celému tomu samozřejmě kralují Olsen a Plemons. Jinak je to řemeslně super a dobovou atmosféru to má vlastně taky solidní. Ve výsledku je to pořád fajn minisérie, ale prostě se nemohu ubránit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. 6/10 ()

anatheman

Velmi dobrý seroš. Trochu mě mrzí, že mu nemůžu udělit pět hvězd, protože přeci jen... Nechci tím snižovat vážnost reálné události vztahující se k seriálu, ale přeci jen se jedná o společensky laděné detektivně-soudní drama, kterých se každý rok natočí mraky. Love and Death je však kurevsky dobře natočeným počinem! Nicméně než začnu prezentovat plusové body, musím se vrátit vedle relativní "všednosti" ještě k jednomu záporu. Ten se koneckonců týká samotného úvodu seriálu. Jde pouze o to, že náplň prvních tři epizod mohla být přeci jen ochuzena o jeden díl. Pravda, expozice je vystavěná velmi detailně. Seznámení s protagonisty a prostředím pokryteckých metodistických křížal je jako ze scénáristických učebnic. Každopádně "něco" se vážně začne dít až od počátku 4. epizody. A pak už se jedná o tah přímo na cíl. Dál už nemůžu nic negativního vytáhnout, protože tak poutavé soudní drama jsem dlouho neviděl. Práce s retrospektivou je provedena tak špičkově, že mě mrzí, že deskripci tohoto aspektu nyní musím vynechat, jelikož bych se namáčel do spoilerových vod. Každopádně musím říct, že prostřednictvím této metody se příběh pěkně dokreslil a příkladně uzavřel. Seriál svůj dramatický talent tlačí až do svých posledních minut, aniž by bylo třeba sdělit nějaké sáhodlouhé dovětky. Vrchol celkého počinu nicméně vidím v závěru epizody 5, kde Elizabeth Olsen předvedla dechberoucí až hypnotický herecký výkon. Herce musím pochválit i za to, že dokázali dosti zatraktivnit na první pohled ne příliš sympatické - ale právě velmi realistické - charaktery. Na závěr bych chtěl ještě poznamenat, že se mi líbí dotaženost prakticky všech hlavních témat, které chtěl seriál řešit. Otázka nevěry? Ano. Otázka soudních šarád? Ano. Otázka sociálního nálepkování? Ano. Otázka náboženského pokrytectví? Ano. Otázka psychologických pohnutek a bolístek z dětství? Ano... Takže tedy spokojenost. HBO opět válí! Velmi silné 4 hvězdy! ()

jahol

Nevtáhlo mě to zdaleka tak, jako podobně laděné a formou blízké Sedmilhářky nebo Ostré předměty, ale pořád se jedná o velmi dobře zpracovanou látku "ze skutečného života". Elisabeth Olsen a pár dalších si své role vyloženě vymazlili. Pro někoho, kdo toho nemá tolik nakoukáno, asi zážitek. Poctivě dotažené detaily, jen to poselství, okamžik, něco, kde bych si řekl "WOW" jsem tam moc nenašel. Možná nejzajímavější byla (opět velmi dobře zahraná) postava "amatérského" advokáta. Ale to, že se seriál snažil zůstat nohama na zemi a nikde nešel za hranu na efekt bylo vlastně přínosem. Takže nečekejte nějaký velký thriller, ale příjemně fotografické vystižení reality. A nesouhlasím s občasnou kritikou prý nezáživné první půlky od těch nemocných spěchem, kteří musí mít svou dávku adrenalinu pečlivě nadávkovanou na každých pět minut sledování seriálu, jinak převíjejí dopředu... ()

elanius

(mS1/2024) / Nech hľadám ako hľadám, neviem nájsť čo tejto minisérii vytknúť. Možno tých prvých pár dielov sa mohlo ísť na prvý pohľad viac k veci, ale odmenou za pomalšie tempo boli super prepracované postavy a originálne postavený príbeh. Herci v hlavných úlohách, čistá paráda. Olsenka je skvelá, to už vieme, ale napasovať k nej Jesse Plemonsa bol geniálny ťah. Oceňujem aj primeranú dĺžku. Love&Death je napriek sekere super oddychový seriál. (9/10) ()

• V súvislosti s vraždou sa spomína inšpirácia filmom, ktorý v tej dobe bežal v kinách - Osvietenie (1980). (Arsenal83)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v Austine v Texase a okolitých oblastiach. Obdobie natáčania trvalo od 27. septembra 2021 do 1. marca 2022. (Arsenal83)
  • Ve 13. minutě v kině promítají muzikálový film Grease (1978), přesněji scénu, ve které zazní píseň „Beauty School Dropout“, kterou nazpíval Frankie Avalon. (jirikzaboj)