Muž proti mužovi

• Česko Muž proti muži (viac)

Jako dítě se stal Bill svědkem vyvraždění své rodiny čtyřmi bandity. O patnáct let později se vydává najít vrahy chce uskutečnit svou pomstu, na kterou se po celý život připravoval. V průběhu pátrání po nich mu cestu zkříží Ryan, bývalý trestanec, jemuž dluží peníze právě ti, po kterých jde Bill. Na další cestu se tedy vydávají společně... (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

V době kdy Sergio Leone dával do kupy svůj westernový majstrštyk a slavil úspěchy s "dollarovou trilogií" vznikl western, který mistrovi westernu vzdává hold a zároveň ho drze kopíruje. Nechybí dlouhé záběry na zpocené tváře, přestřelky ani Morriconeho hudba ale chybí tomu Leone. V tomto případě spíše doporučuji remake s Brosnanem a Neesonem, který na to jde jinak ale o mnoho lépe. ()

Rob Roy

Režisér se vskutku evidentně snaží o mistra Leoneho a musím říci, že úplné zklamání to není. Morriconeho hudba ( hlavní motiv byl použit v Kill Bill v 5. kapitole ), pistolníci, drsné hlášky. Bohužel nikdy nedosáhne jeho režijní schopnosti gradace a dramatizace. Navíc některé hlášky Johna Phillipam Lawa působí někdy až nuceně a trapně. Moc se do své role nehodí, takový mladíček. Nikdo neumí podat hlášky jako Eastwood. Souboje jsou odfláklé. A po obrazové stránce je to slabé. Leone by z tohoto scénáře udělal minimálně čtyřhvězdičkový western. ()

dopitak

Podle mě jeden z nejlepších westernů, které kdy byly natočeny. Tenhle film "udělaly" tři věci: westernová tvář Lee Van Cleefa, mužný hlas a zevnějšek John Phillip Lawa a Morriconeho hudba. Střetávají se tu typické westernové motivy - vyvraždění rodiny, touha po pomstě, nespravedlivé uvěznění, zrada, a samozřejmě rychlý kolt a dobrá muška. Všechno poskládané funguje jako nejlepší motor - a závěrečná přestřelka, přes všechnu zjevnou (a zbytečnou) naivitu - především pobaví. Bez hudby ani ne poloviční. ()

Martin741

Velmi nerad udelujem rovnake hodnotenie tuna ako isty Karel Chrocht, teda Karlos80. Lee Van Cleef western urcite podrzal, hodne mal do seba pribeh o pomste, ale zeby to bol az taky kvalitny western, sa mi nejak nezda. V 60. rokoch sa tocili desiatky a 100 -ky westernov rocne, najotrepanejsim klise bola kradez koni. Fakt westernova inflacia. Okrem Cleefa bol slusny aj Jano Filip Zakon a Dzuzeppe Kastellano /Dostihová horecka, Milano calibro 9/. ()

Kimon

Lee Van Cleef v roli mstitele. Napínavý děj, napětím připomínající až krimi příběhy je zasazen do prostředí Divokého západu. Tvrdí chlapi, rychlá střelba a zajímavý děj nabízí kvalitní zážitek z filmu. Bylo zvykem, že italská westernová produkce té doby (spaghetti western) byla spíše úsměvného rázu. Tento film je však poněkud jinde, což mu alespoň z mého hlediska dává punc kvalitního (byť neamerického) westernu. Zážitek z filmu umocňuje krásná Morriconeho hudba. ()