Od súmraku do úsvitu 2: Krvavé peniaze

• Česko Od soumraku do úsvitu 2 (viac)

Vůně peněz přitahuje lidi, chuť krve zas někoho jiného...  Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!! (oficiálny text distribútora)

fcreading

Po pozreti tohto dielka som si uvedomil že je to priemerné pokračovanie slávnej jednotky. Vystriedal sa tu aj režisér namiesto Rodrigueza prišiel Spiegel a nepočínal si zle. Na začiatok je scéna v hoteli kde netopiere napadnú Brucea Campbella škoda že nedostal viac priestoru. Ďalej sa to dobre nesie a cestou napadnú dvaja upíri jedného chlapíka a pohryzú ho. On je nakazený a ide za kámošami lebo sú dohodnutý že vykradnú banku. Ďalej pred bankou prídu policajti a začne drtivé komando na aké nezabudnem. Nechápem fakt to hodnotenie snaď 50 percent by si tento horor zaslúžil nebolo to až tak zlé ako niektorí píšu. Dlho som sa tomuto dielku vyhýbal až som si ho pozrel a konštantoval som že nuda vôbec vtomto filme není. 76 percent. ()

snake

I přes občasnou skvělou práci s kamerou, která film dělá aspoň trochu vtipným (docela podivné, že kamera dokáže vytvořit vtipnou situaci), je film zkázným příkladem, jak by nemělo vypadat pokračování skvělých prvních dílů.Absolutňe žádná návaznost na první díl, co se týče vtipů i příběhu (drobný výstup Dannyho Treja to taky nezachrání, a bar, který byl původně dějištěm všeho je jen malinká zmínka, aby se neřeklo, že film nijak nesouvisí s prvním dílem).Není to odpad (jako třeba Hvězdná pěchota 2), ale je to velice zlé. ()

Superpero

Ježiš to byla sračka. Uznávám že jsem se chvílema opravdu bavil (převážně u věcí ukradených z jedničky) a chvílema zase na účet tvůrců (scéna jak Robert Patrick jde zakouřenou místností a vždycky na něj někdo bafne ale jakmile uvidí kříž tak zas zmizí). Scéna jak si to jde anonymní chlápek vyříkat s pornoprůmyslem je fakt hustá, ale to je asi jedinej opravdu povedenej moment. Nechápu proč to Robert Patrick, Danny Trejo atd, přijali. A hlavně nechápu jak vůbec mohlo někoho napadnout natočit pokračování k takovému kultu jako je první díl, už jen ta myšlenka na to je rouhání. ()

Lacike

Jedno z najväčších sklamaní čo som zažil. Po geniálnej jednotke som dúfal aspoň v polovičnú pecku. Obsadenie bolo nádejné a režisér mohol dokázať, že niečo odkukal od Raimiho. Ale neodkukal. Po celkom vtipnom úvode z filmu zdrhne Bruce Campbell a zvyšok filmu sledujeme nudný ukecaný nevtipný film s minimom slabej akcie. Okrem názvu a Dannyho Treja to s jednotkou nemá nič spoločné. 2/10. ()

SOLOM.

Mě nějak zvlášť neokouzlila ani jednička, takže jsem od dvojky nečekal už vůbec nic. A náhoudou jsem byl docela překvapený, že se z toho nestal úplný odpad. Černý humor zde fungoval, tak jak měl - herecké výkony taky nebyli z nejhorších. Prostě je to taková průměrná podívaná se kterou se dá skvěle zabít čas. Nečekejte zde však nějaké fintičky co se speciálních efektů týká, protože ti chrasticí kostlivci byli asi vrcholem tohoto filmu :) 5/10 ()

• James Parks, který ztvárnil strážníka Edgara McGrawa, je skutečným synem Michaela Parkse, představitele rangera Earla McGrawa. Společně se pak ve stejných rolích objevili i ve snímcích Kill Bill (2003) nebo Grindhouse: Auto zabiják (2007). Samostatně si pak zahráli i v dalších filmech Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. (gogos)