Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(47)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa january k tomuto seriálu (3)

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Řada plná výrazných osobností. Skvělé vodní hry. Nejzajímavější byl zvrat v podobě vzpoury a následující průběh. Ke konci už trochu nuda. Obsahuje jednu z nejférovějších a nejloajálnějších aliancí, dále přátelství dvou barbie a kena, i když před Candice svým způsobem klobouk dolů...přecejen na ostrově vyhnanství strávila snad týden minimálně. Jinak mi vadí, že režie vynechává určité klíčové momenty. Některé se vysvětlí v závěrečném Reunionu, ale v průběhu sledování divák dosti tápe. Taky se v této sérii ani nezdálo, že by někdo strádal nebo bojoval o přežití. Kromě ostrova vyhnanství to vypadalo jako pohodová dovča. ()

Fidži (2007) (S14)

Parádní podívaná díky Yau-Manovi, 54letému asiatovi lehce vtipného vzhledu, vážícího asi 40 kilo, který se stal silným hráčem díky své chytrosti a vytrvalosti a jedním z nejoblíbenějších soutěžících pořadu Survivor vůbec. S Earlem, velkým mladým černochem, utvořili velmi zajímavou dvojici spojenců a přátel. Jako mínus bych viděla počáteční rozdělění kmenů-jedni si užívají luxusní dovolenou a druzí se hlady a žízní sotva drží na nohou. Jinak bych ocenila, kdyby se režie více věnovala rozhovorům a názorům soutěžících. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Nelze bez spoilerů: Překvapivě mě bavila první polovina víc a ne zřídka jsem se i nahlas smála. Sympaťáci z kmene Zapatera s přehledem prokoukli a vyřadili Russela a jeho ohranou písničku. Za to Rob, kterého jsem v této sérii viděla poprvé, si geniální společenskou hrou podmanil všechny z kmene, strategicky je vyřadil aniž by někoho z nich vyloženě naštval, zabral v několika klíčových výhrách a do finále si vzal dva spoluhráče, pro které snad nikdo nemohl hlasovat, ani kdyby chtěl - mladou a hloupoučkou Natalie a Phillipa, kterého všichni celou hru nemohli vystát. Koncept ostrova vykoupení mi ale přišel úplně zbytečný. Jednou jedinkát to bylo zábavné, když tam podruhé poslali Matta, ale jinak k ničemu moc nesloužil, akorát jsem musela dokolečka poslouchat náboženský plky. Hlavně díky tomu produkce vypustila hry o odměnu, které v jiných sériích často znamenaly obrat ve hře kvůli rozdělení aliancí. Nicméně jsem moc ráda, že si to vítěz tentokrát opravdu zasloužil. ()