Sisu

Na sklonku druhej svetovej vojny nájde osamelý zlatokop (Jorma Tommila) v divočine Laponska na severe Fínska bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na oddiel nacistických vojakov, pod vedením  brutálneho  dôstojníka SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel. Veľmi rýchlo však zistia, že sa nestretli len z obyčajným zlatokopom,ale s bývalým elitným zabijákom, ktorý stelesní všetko to čo SISU predstavuje - mýtickú "armádu jedného muža", ktorá stelesňuje formu odvahy a nepredstaviteľného odhodlania čeliť všetkým, ktorý mu stoja v ceste pri získaní svojho zlata. (Itafilm)

TheSecond0ne

Motiv Sisu je velice silný a poutavý, ale v podání Helandera to působí komicky až nevkusně. Potenciál, jaký tento film mohl mít byl asi na scénář s režií moc velké sousto. Především zde musím vytknout celé pojetí. Hrdina má být nesmrtelná postava, která figuruje v reálném historickém světě. Bohužel z toho je většina snůška nesmyslů, které působí jako absolutní neznalost čehokoli reálného. Kdyby byl tento příběh zpracován jako lehce mysteriózní, tajemný a trochu nadpřirozený pokus o akční promenádu, možná by to vyšlo lépe než tento nonsense. Scény s akcí by mohly být trochu mírnější, protože to působí hloupě, když tankový kulomet neprostřelí to, co samopal a následně si hrdina vyléčí všechna zranění, a to hned několikrát. Dále k nesmyslům: Mám 2 náklaďáky, motorku s kulometem a tank, co si vyberu, když chci jet na místo, kde slyším podezřelou střelbu a nevím, o co se jedná? No jistě, že tank, protože ten nežere z těch všech nejvíc, nedělá největší hluk a není nejpomalejší. A takových nesmyslů tu je celá řada a to je za mě neodpustitelné a pokud to měl být účel, tak to nefunguje, protože to snižuje počet mozkových buněk. K ženskému prvku. Dobře využitá motivace s drsností, ale jestli všechny ženy v tom náklaďáku měly bojový výcvik se samopalem, tak ti vojáci jsou trapní žabaři a mladice by je pozabíjeli všechny ještě před filmem a zlatokop by mohl jet rovnou do banky.  O finále filmu - bizár. Slabý a nevyužitý film s přehodnocenými procenty.  2/5, realita 2,5/5 ()

RavenSpector

Hezky sestříhaný trailer. Připomněl Dead Space a jeho kultovní upoutávku. Ale film? Trapná kravina s trapnou stylizací. Zoufale nudná. Je jasné kým se autoři inspirovali, ale nemají na to ani omylem. Možná až seženou lepšího scénáristu. Možná. Jednou.... Mimochodem, ne, není to zábavné, vyjma prvních pár minut ()

dlouheBidlo

Klasická akční výpachovka mozku. Vypněte logická centra, pohodlně se usaďte a zírejte do krbu ... chci říct do masakru. Silně se inspiruje tarantinovskými prvky (není na škodu). Logika však testuje samou hranici přijatelnosti a chvílemi si omočila prstíčky ve frašce. Vlastně vše je zde antilogické. Nejen ubíjející nesmrtelnost hlavního hrdiny (budiž), ale i pohyb lidí, zvířat a předmětů v čase a prostoru  dostává totálně na frak, ale totálně.  Kvalitní řemeslná akční filmařina. Netradiční exteriéry posunují dívatelnost mírně do plusu. Jo zapomněl jsem, kdyby náckové mluvili němeky s titulkama, bylo by to o moc lepší.  Fríkulinovské anglické hlásky fašounů navozují dojem, že si fašoun v příští vteřině vyloví iPhone ze sumky a čekne Instáč. Hlavní hrdina naštěstí nemluví, takže ok. ()

Marcecek

Zábavný, krvavý, miestami až gore akčný film, ktorý sa na nič nehrá, nezastaví sa, lovený sa stáva lovcom. Segalovka a McLaneovka z obdobia druhej svetovej vojny obalená do modernejšieho a krajšieho kabátu. V titulnej role terminátor Jorma Tommila, skvelo stvárnený, lepšie asi vybrať nemohli a rovnako charizmatický i záporák. Dej jednoduchý priamočiary, béčkovejší, treba ho brať s nadsázkou, myslím, že to tak bolo aj koncipované, aby sa film nebral toľko vážne. Nezaprie svoju inšpiráciu Tarantinom, kapitoly a hlavne pri konci so záberom na ženské obsadenie, ale kvalít tohto majstra tesára nedosahuje. Filmu v mojich očiach zráža hodnotenie koniec, ktorý je už podľa mňa aj napriek celkovej koncepcii filmu, nadmieru prehnaný, zatiaľ čo hlavne v prvej polovici by sa napätie dalo krájať a dumal som aj nad 5 hiezdičkami, ku koncu sa to zpriemernilo. Nechýbajú ani vtipnejšie okamžiky, ale o tom film nieje. Celkovo film hodnotím pozitívne, ale k dokonalosti mu predsa len čosi chýba.70% ()

redsparrow odpad!

Rádoby atmosférická záležitost v rádoby béčkovém kabátu. Krvavé efektní scény z traileru navnadí na ujetou, svižnou a vtipnou, i když už ne tak originální podívanou. To se ale vůbec nekoná. Chybí tomu jakýkoliv humor, ať už záměrný nebo nechtěný, nadsázka, šmrnc, nebo aspoň akce, když už nic. Místo toho jsem dostal rozbředlou, vykastrovanou nudu, která je všechno, jen ne zábavná. Tvůrci si dali tak záležet na stylizaci, že zapomněli na všechno ostatní. Zbytečné, zapomenutelné prakticky hned, nešlo dokoukat => odpad. ()

SkeeveTulp

Finský samotář najde zlato. Ustupující jednotka wehrmachtu mu ho chce vzít. Fin se nasere. To je z děje tak nějak všechno. Následuje již jen série více či méně absurdních, vtipných, ale bohužel i nudných akčních scén, prokládaných též občas nudou. Je vidět, že autor scénáře má nakoukáno spoustu filmů, ale tak nějak to neumí přetavit v nějaký pohromadě držící film. Škoda, protože potenciál to mělo. ()

Heywood

Dlouho jsem nevěděl, zda to není parodie. Nebo nějaká nová tarantinovka. Pokud to mělo ukazovat hrůzy války, tak to se fakt nepovedlo. Pokud si Sisu měl získat sympatie jako Kostěj Nesmrtelný, pak to bylo nepovedené sci-fi vrcholící přežitím pádu letadla. Vtipné momenty: Házení nášlapných min po vojácích a popravčí dívčí četa.Krásné momenty: Nádherné záběry Laponska. Hloupé momenty: Podřezávání krků ve vodě a lapající vzduch z cizích plic. Neoceňuji více jak na 40%. Potoky krve (kečupové) brutální samoúčelové scény... jen na efekt a v určité chvíli to už nudí. Protože konec je předem znám po pár minutách. A motivace? Osvobození Finska? Ne jen zlato a peníze... Vyrobeno v EU, tak se ani nedivím.. ()

babuška

za myšlenku a ten nářez, místama až moc ujetý, je to ale svižné, autoři se drží myšlenky, drsná krajina tak už všechno, ale jo 3*/50% ()

naytsirk

Tak asi jako všichni jsem se po zhlédnutí ukázky těšil jak malej kluk na pořádnou krvavou cestu za pomstou v kabátu WW2. A jako jo, něco na ten způsob jsem dostal, takže to zklamání není zas až tak veliký... Na druhou stranu si člověk opět uvědomí, že Tarantino má opravdu talent a překonat jej, není v některých ohledech možné... ()

jergy

Film je slušný, na základe trailerov som čakal trochu viac, ale bavil som sa. Hlavný hrdina bol nesmrteľný. Akcia bola dobrá, no bohužial tam bolo veľa nereálnych scén, ktoré tu neboli nutné a občas boli trápne. Skrátka to bolo miestami dosť prehnané, ale po nejakom čase sa na to dalo zvyknúť. Obsadenie hlavného záporáka ma potešilo.Celkovo som čakal od tohto filmu trochu viac, takže mierne sklamanie. 6,5/10 ()

Grázl83

Dějově hrozná blbost bez špetky uveritelnosti a realistickeho děje. Hlavni postava nesmrtelna, nezastavi ji obeseni ani stremhlavy pad letadla:-) Němce hrají severani a pouzivaji vsemoznou vyzbroj jen ne odpovídající daně době. Všichni taktéž mluví anglicky. Ale bylo to dobře natočené s pěknou hudbou. ()

Bohdy67

No díky bohu že sem na to nešel do kina...Finský John Wick? Leda hovno. Jasně. Frajer přežije i to co by John nedal, ale jinak to byla do nebe volající hovadina od začátu do konce. A to beru s nadhledem, jinak by to snad hraničilo s odpadem. Vlastně půlka nácků se vykosila sama , nebo zařvala na to že velitel byl hamižnej kretén. On jich sundal kolik? Tak půlku? A scéna s oběšením? OMFG... Ne, prostě z toho šlo vytřískat daleko víc. 33% ()

chamonix

T-55 s výsostnými znaky Wehrmachtu a kolem toho spousta špinavých chasníků samý háknkrajc. Chvíli jsem myslel, že koukám na reportáž o ukrajinské armádě na donbasské frontě. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD