Připoutejte se, začíná nejpotrhlejší vesmírné dobrodružství, které se kdy dostalo na obrazovku! Šílenství začíná, když na planetě Spaceball dojde vzduch a její vůdce chce ukrást atmosféru sousední mírumilovné planetě.
Když princezna Vespa, dcera vládce planety Druidia krále Rolanda uteče ze své svatby s posledním a zároveň nejnudnějším princem Váliem, unese ji i s jejím luxusním Mercedesem XS 3000 ďábelský zloduch Tmavá Helma. Zlí vládcové planety Spaceball v čele s prezidentem Škrobem totiž zničili všechen svůj životodárný kyslík a tak se chtějí zmocnit atmosféry z Druidie. Jenže Druidia je chráněna neproniknutelným elektromagnetickým štítem, jehož kód zná pouze král a toho chtějí únosem dcery vydírat. Ještěže sympatický obejda Lone Starr křižující známý vesmír se svým věrným nohsledem Blafem v prorezavělém Winnebagu dluží zločinci Pizzovi milion vesmírných dollarů, které jim král Roland s radostí za navrácení dcery a nepoškozeného Mercedesu zaplatí. (oficiálny text distribútora)

curunir

Chvíľu mi trvalo kým sa sa dostal k tomuto filmu, vlastne som sa na neho nijak zvlášť netešil, výsledok bol však ohromný. Melovi Brooksovi sa podarilo nakrútiť najlepšiu paródiu všetkých čias, pričom nebola založená na ničom menšom ako najslávnejšej vesmírnej ságe, ktorú asi netreba spomínať. Veľmi dobre sa tu ukázali herecké výkony Ricka Moranisa ako Lorda Helmy a samozrejme Mela Brooksa, ktorý okrem Prezidenta vytvoril aj postavu Yogurtha - potom treba spomenúť tiež prvú úlohu vtedy neznámeho Billa Pullmana. Škoda potom, že film nedostal žiadne ocenenia, pritom by si ich rozhodne zaslúžil. Výborných scén, ktorými Spaceballs disponujú je veľa; okrem už spomínanej vesmírnej ságy (prečesávanie púšte - moje obľúbené) pre ktorú je aj celkom umne skomponovaná hudba, je to potom scénka s rozkošným Votrelcom a v závere potom najslávnejšia scéna s Planéty opíc. I keď ma film vôbec nenudil, zvažoval som či dať plné hodnotenie vzhľadom k tomu, že ide o paródiu, avšak zdá sa, že film ho právom znesie nakoľko je vo svojom žánri špičkou a predčí aj horúce či inak bláznivé strely. ()

Goldbeater

Opravdu skvělá parodie na scifi a obzvlášť na Star Wars. Největší hvězdou je zde trpaslík Tmavá Helma, skvěle ztvárněná Rickem Moranisem. Děj sám o sobě je jednoduchý - je třeba zachránit princeznu a galaxi - ale mimodějové scény jako například přistání na Planetě opic nebo zrození Vetřelce #2 patří mezi ty nejvtipnější okamžiky filmu. Když se John Hurt baví s příteli ve vesmírné restauraci, načež mu z hrudi vyleze vetřelec, řekne ironicky ,,Né, znovu né." Taková má parodie být. ()

Radek99

Jelikož už Hvězdné války považuji vlastně svého druhu za parodii, pak mne parodie parodie svým uměleckým záměrem právě příliš nepřesvědčuje. Mel Brooks se navíc doslovně drží dějově linie parodovaného originálu, čímž ještě více zdůrazňují vlastní povrchnost a průměrnost. Meritem věci je ale to, že neoriginalita parodie by měla být vyvážena smrští vtipů a gagů...kterou ale Spaceballs nenabízí...je tu příliš hluchých míst, mnohdy jsou vtipy tak lehce předvídatelné a čitelné, většina mi vůbec nepřipadala vtipná...pár dobrých gagů tu sice bylo, ale většinu filmového času jsem se nudil...a nejočividnější je, jak rychle tenhle film zestárl...analogová technika v éře budoucích ,,hvězdných válek", sbírka VHS kazet na palubě vesmírné lodi... Spaceballs skutečně nejsou nadčasová zábava... ()

D.Moore

Není to nejlepší Brooksův film (tím jsou jednoznačně Producenti), ale je to rozhodně jeho nejlepší parodie. Troufám si říct, že co do počtu fórů, jejich gradace a výbuchů smíchu, které ve mě vyvolávaly, se vyrovná i Žhavým výstřelům nebo Bláznivým střelám. Nejlepší postava je samozřejmě Lord Helma, hned po něm pak prezident Spaceballs. Je pár filmů, jejichž režisérům závidím, že je mohli vymýšlet a natočit - Spaceballs je jeden z nich. ()

Cival

Nejdriv jsem si pustil dvakrat za sebou vsechny epizody Star Wars a pak už jen doufal, že mě Brooks konečně přesvědčí o svých kvalitách. Ani omylem. Jen několik málo vtipů je opravdu dobrých, zbytek jen nudné nebo dokonce trapné gagy. Můj milovaný příběh by si zasloužil určitě lepší parodii. Ale abych nebyl tak negativní. Spaceballs jsou určitě nejlepší Brooksův film, co jsem viděl. Robin Hood, Sedla atd. jsou o mnoho horší. ()

• Blafův kostým byl ovládán třemi lidmi. Ocasem vrtěl John Candy ovladačem skrytým v pacce a další dva asistenti ovládali uši. (mi-ib)
  • Behom putovania púšťou hrá ľahko upravený soundtrack z filmu Lawrence z Arábie (1962), ktorý sa prakticky celý odohráva na púšti. Keď potom púšťou pochodujú „Jawovia“, pískajú si pesničku "Colonel Bogey March", ktorú si pískali pri pochode zajatci vo filme Most cez rieku Kwai (1957). Zaujímavé je aj to, že v oboch vyššie zmienených filmoch si jednu z hlavných úloh zahral Alec Guinness, predstaviteľ Obi-Wana Kenobiho zo Star Wars, ktoré Spaceballs paroduje. (ČSFD)