Podvodník z Tinderu

• Veľká Británia The Tinder Swindler (viac)
všetky plagáty
Veľká Británia, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

MartinTerran

POZOR komentář obsahuje SPOILERY i když u dokumentu je zvláštní mluvit o spoilerech pokud znáte případ. Jedním slovem neuvěřitelný! Kdyby mi někdo řekl, že je to vymyšlené tak bych tomu věřil. A policie se zase projevila jako fajn instituce a neřeší to sice pak na konci se o něco snaží, ale výsledek jinak oslnivý není a soud? Škoda že samotný proces není nijak obsažen abychom věděli proč takový trest atd. Podvod měl tedy dobře promyšlený a zaráží mě kolik s ním v tom jelo lidí a že to všechno stíhal financovat i když měl paralelní vztahy. Odveta s oblečením na konci byla vtipná. Natočené to je dobře, chronologicky a přehledně. Hodnocení: 84/100. ()

Hovadin

Spoilery! Tím, že je film podle skutečné události, dostává film skvělý náboj, Opravdu mě to chytlo hned na začátku. Neskutečný, co všechno si slečny musely zažít a nakonec vlastně ani žádný Happy end. Na druhou stranu si za to můžou svým způsobem i samy. ()

PlysovyMacko

Tento dokument je vystavaný a napinavy ako nejaká kriminálka. Podvod bol fakt premyslený a žien mi bolo ľúto. Dve veci mi nedávali zmysel : Co robí milionár na tinderi, on nemôže mať o ženy núdzu a Keď chcel požičať peniaze a tvrdil ze je z milionarskej rodiny, ja by som mu povedala nech si požičia od vlastného otca. Po tomto dokumente si Simon už asi neskrtne. ()

zerk0

Išiel som do toho s miernymi obavami, ale musím priznať, že to bola pecka od prvého momentu. Tak sofistikovane vymyslený zločin, až tlieskam. Priznám sa, že by ma v živote nenapadlo koľko hlúpych ľudí chodí po tomto svete. Nuž smola, pre nich... 80% ()

Blazis34

Dobře udělaný dokument o jednom podvodníkovi, který by si zasloužil spíš linč než slávu. Obecně vzato trest 15 měsíců a po 5ti měsících puštění na svobodu?! Velký výsměch místní justici. Film se mi líbíl, držel diváka v pozornosti a výpovědi dotyčných byly velmi dobré. Hodnotím za horší čtyři hvězdy - 75%. ()

DonBraso

Jeden by toho Simon Levieva měl i rád,jak tohle všechno dokázal.Je to doopravdy sofistikovaná věc,která nakonec skončila jak?Dostal směšný trest a zvesela mohl pokračovat dál.Když neexistuje trest,proč to nedělat stále,že ano.Na Tinderu,který jsem jednou taky měl,jsou spíše fake profily,který Vám odpoví nebo se Vám nepodaří ani napsat dvě věty.O recenzích Tinderu a jeho machinací se taky stačí dočíst dost.Vlastně Leviev udělal této firmě medvědí službu a tahle reklama musí být přímo pro ně balzám.Dokument jako takový je za začátku slabší,ale jakmile vidíte skutečnou postavu,tak to začíná mít ty správný grády.Ženský jsou hold jiný než muži,pravda i ty posílájí peníze někomu,kterýho vidí jen z fotky,což je větší nesmysl.Tento model hodně užíváný v Africe,kdy černoši jsou za ženský a nechává si posílat od mužů peníze.Zde je to malinko titerné,když Vám ta holčina jedna řekne,že stejně nakonec na Tinderu je.Komu není pomoci...Buď jak buď,Netflix háže skvělé dokumenty jak na běžícím pásu.85% ()

danny.79

Už okolo roku 2002, někdy v jedenácti, dvanácti letech jsem si chtěl zlepšit angličtinu a na vcelku známé stránce jsem si založil profil, abych si našel dopisovací přátele. Kromě několika sympatických Polek, Maďarek či Australanky se mi ozvala i vcelku atraktivní slečna z afrického Mali. Viděl jsem to jako skvělou příležitost poznat novou kulturu. Navíc měla skvělou angličtinou, hezké příběhy i reálné fotky okolí. Psali jsme si několik měsíců. Bohužel, toho času byla zavřená v uprchlickém táboře z politických důvodů (prý je to tam mimořádně běžné). Už tady mi něco nehrálo... Většinou z politických důvodů jsou významní a movití lidé vězněni a ona sama byla univerzální dědičkou svého zemřelého strýčka. Aktuálně je bez peněz ale se zmraženými milionovými konty ve státních bankách. A zhruba po čtvrt roce jsme se dostali k tomu, že bych jí měl zavolat a následně poslat nějaké ty drobné, aby podplatila hlídače, dostala se do Bamaka a rozmrazila účty. Netrvalo mi pak příliš dlouho tuhle pohádku rozklíčovat a dohledat, že si celou dobu píšu s mladým Nigercem. Na druhou stranu, dosáhl jsem svého - poznal jsem africkou kulturu, zlepšil si angličtinu a naučil se něco o bezpečnosti na internetu. V souvislosti s tím románem výše mě překvapuje neuvěřitelná naivita několika dospělých kravek, které si na sebe v dnešní době nechají napsat tak monstrózní dluhy, aby pomohly svému příteli, se kterým se znají pár týdnů. Více mě překvapuje, že jsou schopny uvěřit narychlo sesmolenému PDFku a naprosto nechápu, že s tím pak dobrovolně vlezou do dokumentu Netflixu pro získání 15 minut slávy. Jedna jako druhá na mě působí jako naivní zlatokopky, které se chtěly zajistit na zbytek života a podle toho i přemýšlely. Nemrzí mě příběh či osud ani jedné z nich. Vůči němu pak nemám nic než respekt. Dokument mě příliš nezaujal, nemyslím si, že se k němu někdy vrátím. ()

lukas11the

Velmi silný příběh, který je v dnešním světě velmi snadné zažít. Myslím, že by se mohl pouštět i ve školách. Kvalitně natočený a dramaturgicky vystavěný. Doporučuji všem. ()

AndrewNewman

Je to dobre natočené, vkusne, vtipne a taktiež dramaticky a ukončené tým spôsobom, ako by to malo nejaký happyend. Len mi bolo trápne za tie chuderky, ktoré naleteli tomuto týpkovi len preto, že im pred očami zamával zelenými papierikmi. ()

Vito_LePour

Přiznám se, že jsem tenhle případ vůbec neznal, ale nepřekvapuje mě, že zrovna skrz Tinder se někomu může něco takového podařit. Řekl bych, že se Simon asi inspiroval u Franka Abagnaela. Dokument je jinak natočený dost slušně, má jen jednu pasáž, která mě celkem nudila, ale od půlky, kdy člověku začnou docházet ty souvislosti, tak je to super. ()

Facerr

Pecka. Okolo tohohle kousku jsem dlouho obcházel, než jsem se do něj pustil. Čekal jsem s prstem na ovladači, že hned jak mě to začne nudit, vypínám... jenže nudit to fakt nezačalo. Skoro neuvěřitelný, že jde  realitu. ()

Cibulka_C

Tohle je docela vostrý nebudu lhát. 😀 V prvních pár minutách jsem si říkala, že je to nic moc a že jsem od toho čekala víc… to bylo ovšem v prvních pár minutách. V těch zbylých už jsem spíš jen koukala s otevřenou pusou a říkala si, jak je tohle vůbec možný. Ačkoliv chápu, že je lepší si na seznamce napsat do popisku, že jsme miliardáři, než že vyvážíme popelnice nebo řídíme autobus, ale všechno by mělo mít tak nějak svoje hranice a tady je to rozhodně nemělo. 💸 Týpek byl docela hezkej, to nemohl těžit z toho? Je až neuvěřitelný, kam ten člověk dokázal zajít a docela mě po tomhle dokumentu namíchlo (čti tu sprosčí verzi), že si neodseděl ani polovinu toho, co měl určeno. Nemyslím si, že je to záhodno vůči poškozeným, který “svoje” dluhy stále splácí. 💔 Pořád mě fascinuje, že je to podle skutečné události a že ten člověk vůbec existuje a chodí tady po tý Zemi. Ještě teď se v mně míchají pocity všeho druhu a po dokoukání jsem byla strašně zmatená a vyděšená. Takže all in all, tohle si dejte, ale připravte se na to, že je to fakt vostrý a děsivý zároveň. Příjemnou zábavu… 🍿 ()

BlondJames

Ponziho schéma, aneb jak smeknout před malým, ale chytrým (ne)zlodějíčkem... já fandila jemu, i když byl teda vošklivej a sympatie mu přidávaly snad jen ty prachy.. Každopádně nemohu, prostě nemohu v sobě najít lítost k "obětem". Moc bych chtěla a snažila jsem se o to prakticky celej film, respektive dokument, ale nešlo to. Neříkám, že jsem spolkla vesmírnou inteligenci, a že bych nikdy.... Ale no tak... Ženský, tohle je přece absurdní.... ()

nicolePavs

Ze začátku byl děj velmi zajímavý a napínavý, ale po hodině filmu už mi to přišlo zbytečně protahované, nudné a nezajímavé. Docela jsem měla problém zbytek filmu dokoukat a udržet pozornost. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (viac)