Podvodník z Tinderu

• Veľká Británia The Tinder Swindler (viac)
všetky plagáty
Veľká Británia, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

Cement

Upoutávku jsem našla na instagramu s popiskem: "z toho filmu dýchá, že při navazování dnešních vztahů se má daná osoba vždy bát a nikoli důvěřovat". A je to tak. Co si dnešní lidé zvládnou vymyslet, je neuvěřitelné dno a tento dokumentární film je toho živým důkazem. Muž, který pro sebe vytvoří několik identit, vydává se za syna neuvěřitelného pracháče a je schopen o svém pohádkovém bohatství přesvědčit mnoho žen, které si kvůli němu pak naberou půjčky, které nemají šanci nikdy za svůj život splatit. Neuvěřitelné. Syrové, hnusné, reálné a je to jen další důkaz toho, že bychom měli děti v tomto ohledu vzdělávat, aby při setkání s takovýmhle odporným manipulátorem uměly dát ruce pryč. Sice to bude, vzhledem k zainteresovaným emocím náročné, ale snad to zvládnou. S rozumem. Ženy, které v dokumentu vystupují, dle mého nejsou hloupé, jsou to oběti. Neuvěřitelného a šíleného podvodu a já cítím jen neuvěřitelnou lítost. Tento film by podle mě měl vidět každý - minimálně kvůli odkrytí toho, s čím se na internetu můžeme setkat. Hlavní "herec" je totiž prase na třetí a věřím tomu, že není jediný, který po tomhle světě běhá... ()

McGuffin

Tři ženy se veřejně chlubí svým životem na vysoké noze, až přilákají pozornost kosmopolitního muže, který je o něj zručnými podvody připraví a obohatí tak svůj život na vysoké noze. Na oplátku ho označí Podvodník z Tinderu, The Tinder Swindler, prostřednictvím též režírující scénáristky Felicity Morris se se svou chybou svěří publiku, jedna z nich mu navrch vezme pár kousků značkového oblečení a něco možná vynese i film. Víc pomsty se zatím nenašlo. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

KarlN

Jasně patrná skutečnost, že ješitnost není vlastní pouze mužům...absolutně nechápu, jak může někdo tomu všemu, co jim Mr. Blábol namluvil, věřit 🙄 Seveřanky jsem měl až doteď za vzdělané, nad věcí, žijící v reálu...ale jestli tohle byla ukázka typické představitelky, tak nevím...věta :"Vždy, když mu došly peníze, musela jsem si vzít další půjčku" mě naprosto odrovnala. Prostě takový Vrchní prchni na blízko-východní způsob. ()

Kchamobrasko

Dechberoucí příběh pár holčin který si prožili peklo díky údajnému miliardáři, který si vydělává okrádáním žen z Tindru je úžasný, akorát se mi moc nelíbí princip jak toto Netflix zdokumentoval myslím si že to šlo udělat líp, ale i tak je to určitě ponaučný příběh plný odvahy. Trochu se divím že jsem o tom dosud neslyšel i přes to že v dokumentu říkají jak se to mezinárodně řešilo ale možná se mi to prostě vyhlo. 6/10 ()

BigAlex

Slizounek z Tinderu snažící se využít ženské chamtivosti. Tedy pardon, nejsem morální soudce a nebudu dělat z viníka oběť, ale vychytralost pana Božského musím ocenit. Samozřejmě, že by slečny swajpnuly doprava i přesto, kdyby neviděly fotky rychlých aut a značkového oblečení :-)). Také by dobrovolně jezdili se svým kamarádem a jeho přítelkyní po památkách :-)). Kdyby Simon měl finanční gramotnost alespoň na úrovni opice a uměl zacházet s penězi stejně tak dobře, jako uměl přesvědčovat ženský, měl by už vystaráno a ojedinělé případy (viz. Podvodník z Tinderu) by mohl účtovat jako manko do normy. Neurazilo, nenadchlo. ()

Untouchabl

Zlatokop co podvádí zlatokopky, pokud se to všechno opravdu takhle stalo a povedlo se mu to v podstatě legálně, tak ten člověk je vlastně génius. Ne že bych nevěřil, že by se to nemohlo stát, ale spousta věcí tady nesedí, čemuž nepomáhá ani forma dokumentu, kdy divák nemá šanci rozeznat co je real a co ne. Vlastně mi to celé přijde jak nějaký fake od Kazmy. ()

OtokPag

Poprvé v životě jsem si nejdříve prošel recenze, než jsem našel odvahu mrknout na tohle “veledílo“. Mám, jako starý muž spoustu životních zkušeností a příběhy “napálených” dívek a žen beru s jistou rezervou. Znám poměrně dlouhý zástup “napálených” a zklamaných mužů. Ona totiž každá mince má dvě strany...    Recenze na tenhle příběh jsou hotová studnice moudrosti a humoru. Nejvíc mě pobavil Pražák, znalec žen z pražských klubů. V Praze je totiž zlatokopectví sportem, téměř olympijská disciplína.                          V podstatě všichni zde píšící mají pravdu. Nána Barbie z Norska, fíča Zlatokopka ze Švédska...                 Musím se nakonec přiznat, že času nelituji a dávám tomu židovskému ďáblovi 66,6% 👹 ()

Dratini

První mluví o tom, jak chce bohatého chlapa a být princeznou a druhá chodí jenom s obchodníky s diamanty.  Tyhle typy si o to přímo říkají. Jediná sympatická postava je ta poslední, co ho začala obírat zpátky a ještě ho vypátrala, aby ho mohla předat policajtům. Ta by si skoro zasloužila vlastní spin-off film. ()

tein

Podvodník z Tinderu aneb "Sonda do duse modernich bezmozkovych zen". Zpracovani dokumentu je OK a clovek se nestaci divit jake hloupe nany po svete chodi. Mozna bylo krom jakehosi varovani uplne hloupych lidi zamerem i vzbudit litost tech oklamanych, ale mne napada jen rceni "za blbost se plati", a ve finale musim spis dat palec nahoru tomu vynalezavemu podvodnikovi nez litovat ty pipky, ktere si o neco podobneho primo rikaly. Vrchol povrchnosti, nenazranosti, "narocnosti", hlouposti a naivity. Doufejme, ze prirodni selektivni proces stale funguje. Snad si toto teda ani partnery nenajde - hlavne at se to nemnozi!!! Presto ocenuju odvahu, ze se slecinky verejne priznaly k tomu jak hloupe se chovaly. Teda az na tu posledni,  tam se to da jaks taks jeste omluvit, ze s nim precejen chodila pres rok a nakonec i ona s nim pekne vydrbala. ()

Zaks

Neuveriteľná naivita zrejme desiatok dievčat po celom svete vedie k mega úspechu izraelského fešáka. Obetí je nám samozrejme ľúto, ale klobúk dole aj pred podvodníkom, ktorý to celé geniálne vymyslel. ()

FearMan

Mi jen řekněte proč to má skoro 2h. Pořád jsem čekal, co mě na tom šokuje, pak jsem přetáčel, protože jsem u toho asi 3x usnul. Myslím si, že Tinder takovým vychcikům vyloženě nabízí příležitosti tohle dělat, ale nepoužívám, takže pravděpodobně nepochopim, co se vám honí v hlavách, když swipujete na jednu a na druhou stranu, čekáte ideálního partnera a pak najednou posíláte prachy a berete si půjčky na to, že někoho pronásledují jeho nepřátelé. Vyhypovaný jako blázen, ale nakonec nic, prostě takový odkrytí nějakýho průseru, co se stal na Tinder, frajera chytli, po chvilce pustili a pravděpodobně se má ještě líp, než před tim. Frajerky mají ještě pár desetiletí co dělat, aby splatily dluhy a ta poslední je hotová z toho, že prodává jeho Gucci trika, zatímco on má na háku. Dám 2* za to, že je tu ukázáno, jak jsou sociální sítě zrádný a ne všechno je zlato co se třpytí, jinak jenom dle mého přehlídka zbohatlických husiček (tak sorry, ale když si lítaj letadly tam a zpět, jak to tam bylo, jakože do Norska, pak zase zpátky do Anglie, tak to asi neni nějaká chudina) které byly pojebány fufu obchodníkem s diamanty😂 nejvíc se mi líbilo, že hned první bloncka řekne, že tam nehledá krátkodobé vztahy, frajer jí veme na luxus večeři, pak letadlem kamsi, vychrápem se spolu, vrátí se domů a že byla přesvědčená, že už se neozve, tak co už😂 víceméně vyvrátila svoje vlastní tvrzení, takže pokud ja Tinderu hledáte tento typ dívek, tak budete pravděpodobně úspěšní😂😂😂 ()

vimluk_CZ

90 % Parádně zpracovaný koncept o jednom z největších internetových podvodníčků všech dob! Netflixu se poslední dobou máloco povede, ale tohle byl zásah do černého a já byl opravdu do poslední chvíle zvědavý, jak to vlastně dopadne! Pokud by se mě někdo ptal, co bych mu doporučil na Netflixu, momentálně by to asi byl tento počin. A musím se přiznat - škoda, že takovýhle rošády pomocí Tinderu nenapadly dřív mě :( ()

Somewheres

Jak v dnešní době ještě někdo může naletět tak starému a známému triku, jakým je boháč z internetové seznamky v nesnázích, který potřebuje rychle půjčit peníze? Opravdu zůstává rozum stát nad počínáním některých slečen z tohoto dokumentu. Je jasné, že to podvodník bude mít dobře zrežírované a sehrané - žádný zloděj nemá napsané na čele, že krade. Prvním varovným signálem je, že je syn multimiliardáře a diamantového krále na Tinderu - co by tam dělat? Takový muž může mít žen, kolik chce, a nemusí mít inzerát na seznamce. Další věc, která nesedí - proč by si tak bohatý muž, který dělá v diamantové průmyslu, vybíral neznámé ženy napříč celým světem, které s ním nemají nic společného a jsou hluboko pod jeho společenskou úrovní? Tím samozřejmě nemyslím nic špatného proti těm slečnám, multimiliardářem je skutečně jen velmi málo lidí. Bylo od nich velmi naivní si myslet, že zrovna ony "uloví" na internetové seznamce krásného, chytrého a hodného muže, který se topí v penězích. To se stává ve filmech a ženských fantaziích, nikoli v reálném životě. Upřímně lituji všech žen, které mu naletěly, protože přišly o všechny své peníze a ještě se zadlužily nejspíš na zbytek svého života. Shimon Yehuda Hayut je, nutno říct, vynalézavý a chytrý podvodník. Zneužít ženskou naivitu a touhu po lásce jako z romantického filmu a ještě z toho vyjít tak lacino je skutečně umění. Vymyslel téměř dokonalý plán - zfalšoval dokumenty a zprávy, aby se mohl vydávat za syna obchodníka s diamanty, přesvědčil ženy, že je nesmírně bohatý a nechal je se do něj zamilovat. Pak je začal prosit o peníze, strašit svými "nepřáteli" a utěšovat řečmi o svatbě, dětech a společné budoucnosti. Měl to perfektně promyšlené a nelze než obdivovat, jak dlouho zvládal všechny ty ženy obelhávat. ()

tiffyy

Příběh vskutku neuvěřitelný, a ještě když si uvědomíte, že je to skutečné. Když jsem na to narazila, tak jsem si myslela, že to bude nějaká podobná kravina jako   Doufám, že příště umřeš :-) , ale příjemně mě to překvapilo. Vtáhlo mě to ihned. Je dobře, že se o tomhle tématu natočil dokument v takovém formátu, přece jenom se to může stát každému (nejen ženám), ikdyž to není tak pravděpodobné. Nejvíc mě na tom všem štve, že frajer je na svobodě a žije si v luxusu, zatímco jeho oběti stále splácejí nemalé dluhy a nejspíš ještě dlouho budou. ()

floppy4

Mal som dosť predsudky voči tomuto "dokumentu", veď čo už môže byť zaujímavé na takmer dvoch hodinách o tom ako týpek namotával ženy a vyťahoval z nich prachy? Paradoxne to vôbec nie je umelo rozťahané, aj keď miestami to tak vyzerá, no každopádne je to veľmi pútavý príbeh, veľa autentického materiálu, rozprávanie ide plynule a tá dynamika nedovolí sa dve hodiny nudiť, dokonca ani vo finále to nijak nevyšumí a zanechá to veľmi dobrý zážitok. Všetkým skeptikom odporúčam pozrieť :) ()

Lucy39

nikdo už neumí nic normálně ukrást, všude jsou kamery (má praxe vyšetřovatelky), většina majetkové krimi se přesouvá na síť....... tohle je naprosto TYPICKÝ PŘÍPAD.. pak se taky množí různé odkazy na vaše i-banking.. Tohle je super počin, hodnotím vysoce, ať to prosím vidí co nejvíc lidí !! oni to totiž umí skvěle.. myslíš, že šukáš milionáře a přitom jsi ta poslední z posledních... a on ti vymývá mozek".. a to fakt nechceš. ()

Ryder3.0

První třetina extrémní nuda. Hlavní aktérky povahově odovídají cílové skupině toho čmouda. Protože si v ten moment fakt říkáte, že se to mohlo stát jen těmhle, když je slyšíte a vidíte. Dobře jim tak. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (viac)