Pátý a poslední případ nekompromisního policisty Harryho Callahana, kterému nikdo neřekne jinak než Drsný Harry.  Harry Callahan vyšetřuje zvláštní sázecí hru: byl distribuován seznam místních osobností a teď se uzavírají sázky na to, kdo z nich první zemře. Události dostávají spád v okamžiku, když se na seznamu objeví jméno Harry Callahan... (oficiálny text distribútora)

mortak

Co první udeří do očí je podoba Patricie Clarkson se Sondrou Locke. Clint prostě ví, jaké ženské se mu líbí. Bohužel Harry je v posledním díle unavený bez jiskry (rozvod se Sondrou byl asi velmi vyčerpávající), a přežívá jen díky neschopnosti zabijáků se do něj strefit dvěma samopaly z několika metrů. Honička ulicemi San Franciska je sice efektní, ale její zakončení je lobotomické (Harry udělá naprostou pitomost). Ovšem kdo by si pomyslel, že Liam Nesson nebude hrát do konce života intoše, ale stane se Clintovým následovníkem. ()

Bebacek

Asi si na stará kolena pořídím autíčko na dálkové ovládání, a když s ním zrovna po ulicích nebudu prohánět důchodce, vždycky s ním můžu na dvoře honit slepice. A aby toho nebylo málo, seženu si k tomu ještě harpunu. Ta se totiž vždycky hodí.___ Buddy jako režisér sice za nic nestojí, ale když si Clinťák umí udělat srandu sám ze sebe, tak to beru. ()

Boss321

Průměrná kriminálka ze staré školy, kterou vytahuje z podprůměru skvělý Clint Eastwood ve své poslední roli o drsňáckém policistovi Harry Callahanovi. Příběh mi nepřišel moc zajímavý, spíše místy nudný. Nejlepší scéna z celého filmu je asi honění Clinta autíčkem na dálkové ovládání. Dvě hvězdičky to je maximum, které můžu dát, už jenom s ohledem na předchozí díly...... ()

luka4615

The Dead Pool, aneb asi ta nejslabší část celé pentalogie s Clintem Eastwoodem jakožto Harrym. Příběh je zde nemastný a neslaný, přičemž i scénář je na poměry série poměrně fádní, takže i na vcelku střízlivé stopáži lze nalézt několik hluchých míst. Jedinými pozitivy tedy bohužel zůstává pouze pestré herecké obsazení a jedna nápaditá akční scéna s autíčkem na ovládání. Nic víc, nic míň. Škoda. „You're shit outta luck.“ ()

Colonist

Není to tak špatné jako Enforcer (teď už mohu napsat, že je to pro mě nejhorší díl série), ale už to zkrátka není ono. Clint Eastwood za těch pět let od předchozího dílu neuvěřitelně zestárnul a ani jeho charakter není v tomhle filmu ve své kůži. Všechno tu funguje tak na 50 % procent, ať jde o Harryho nebo o scénář. No ale série mohla skončit i hůř, tohle ještě není tak hrozné... Na závěr ještě moje pořadí jednotlivých dílů od nejlepšího po nejslabší: Magnum Force, Dirty Harry, Sudden Impact, The Dead Pool, The Enforcer. ()

• Po filmu Bird (1988) se snímkem Sázka na smrt vrátil Clint Eastwood k roli filmaře "na plný úvazek". Právě v tuto dobu totiž končilo jeho funkční období, ve kterém působil jako starosta města Carmel, a mohl se tak opět naplno věnovat natáčení filmů. (ClintEastwood)
  • Harry Callahan (Clint Eastwood) sa počas naháňačky s autíčkom na diaľkové ovládanie, vyhýba autom električke typu US Standard Light Rail Vehicle od firmy Boeing Vertol. (autobusik2)