Vtedy na východe

• Slovensko Shanghai Kid (viac)

Člen palácovej stráže Chon Wang (Jackie Chan) je svedkom únosu princeznej Pei Pei (Lucy Liu) do Ameriky. Chce sa stať jedným z tých, ktorí ju nájdu a privedú naspäť domov. Spolu s ďalšími tromi členmi palácovej stráže vezie do Ameriky aj truhlicu zlata, ktorú žiada princeznin únosca. Cestou však vlak, v ktorom vezú zlato, prepadnú zlodeji a Wang sa nechtiac stáva ich komplicom. Vlastne len jedného z nich, Roya O´Bannona (Owen Wilson). S pomocou partnera, ktorému nedôveruje, manželky, ku ktorej ani nevie ako došiel a koňa s vlastnou osobnosťou čelí najhorším pištoľníkom Divokého Západu. Bojuje svojimi vlastnými zbraňami, ktorým tvrdí muži Západu jednoducho nemôžu uveriť. Jediný, kto sa proti nemu naozaj môže postaviť je Lo Fong (Roger Yuan), únosca princeznej. (TV JOJ)

Fr

princezna Pei Pei se má provdat za prince ropuchu. a tak na nic nečeká a bere ,,roha" až do ameriky. to se však nelíbí jejímu otci, který za ní posílá tlumočníka a tři bojovníky. ehm, vlastně čtyři. je tu také J.Chan. v americe je překvapí kovboj Ó Bannon se svojí bandou. ehm kovboj, spíš šašek, kterému jistý bandita ukradne nejen gang, ale i hlášky a u kterého je spodivem, jak může vůbec přežít. později zjistíme, že hlavně díky smyslu pro humor. no a pak je tu padouch Lo Fong, který pomáhá čínským přistěhovalcům ,,adaptovat" se v americe. aby mohla být princezna zachráněna, musejí se tihle tři setkat. než k tomu dojde, čeká nás spousta vtipných situací a hlášek. choreografie soubojů plně odpovídá komediálnímu žánru. film táhnou také herci J.Chan a O.Wilson, kterému jeho vypočítavý kovboj, jenž rád improvizuje moc sedí. ()

OG_Swifty

Po poměrně úspěšném (anebo možná spíš líbivém) Wild Wild West přišla alternativa, kde černocha nahradil asiat a kde místo technologických vymožeností fungují především dobře mířené kopy a pěsti. A musím říct, že se mi tahle alternativa líbila o něco málo víc než doktor Bezláska... což o to, kočičky ve Wild Wild West byly parádní, ale tentokrát rozhodovala ústřední dvojka - resp. poměrně fádního Kevina Klina strčil agilní Jackie Chan s přehledem do kapsy. Byl zábavný, rvačky byly originální a vošukal náčelníkovu dceru (a nejspíš potom i princeznu Lucy Liu, což mu sakra závidím). I Owen Wilson, který mezi moje oblíbence nepatří, filmu neuškodil a držel krok v roli všemi ženami milovaného kovboje, který byl ale jinak poměrně k ničemu. Jak jsem ale už psal; film jako celek mě bavil, bitky byly fakt super a vedlejší postavy byly dobře vybraný / zahraný. ()

anais

Slabý odvar z Chanových Hong Kongských filmů. Akční scény mi přišli trochu nepřehledné, a nedá se říct, že by jich bylo nějak moc. Owen Wilson mi z počátku přišel moc křečovitý, ale jak film ubíhal, měl jsem ho radši a radši. Chemie mezi ním a Chanem funguje, zdá se mi že mnohem lépe než mezi Chanem a Chrisem Tuckerem. Jackie Chan na divokém západě stojí za vidění, ale jen pokud po ruce nemáte nějaký jeho hongkongský majstrštyk. ()

Elyssea

Jedna z nejlepších komedií z divokého západu. Baví mě Jackie a Owen, stejně jako narážky na jiné westerny (Butch Cassidy a Sundance Kid, Wyatt Earp) a herce (John Wayne). Když je Jackie sám, tak zábava trošku vázne, ale když se spojí s Royem O'Bennonem, film nabírá spád a je to prostě perfektní jízda. Za nejoblíbenější scénu považuji panákovanou a fakt by mě zajímalo, jak se Roy dostal z pouště. Navíc sestavu doplňuje sympatická Lucy... Pro mě je to neuvěřitelná zábava, kterou prostě nedokážu vynechat. ()

lamps

Světe, div se, mnohem slabší než dvojka.. Skloubení westernu a známé kung-fu taškařice skřípe i navzdory novým obzorům, které Divoký západ podobnému příběhu přináší, a scénář, jakkoli naplněný snaživými odkazy, je jednak až příliš roztahaný a hlavně ve zvratech dost nezajímavý a plný klišé. Jediné, co funguje opravdu stoprocentně, je zábavná chemie mezi Wilsonem a Chanem, kteří si skutečně náramně sedli a pouze sledovat jejich společné rozmluvy je tentokráte mnohem vydatnější zážitek, než-li čučet na celý "někdo dostal do kulí, zasmějme se mu" příběh... 60% ()

• Čínské znaky, které jsou zobrazeny při úvodních titulcích, jsou výňatky z překladu pohádky "Žabí princ". (SG-1)
  • Jackie Chan (Chon Wang) si ve filmu nejen zahrál, ale také jej produkoval a poskytl námět k filmu. (Rominator)
  • Film sa odohráva v roku 1881, no v jednej scéne O'Bannon (Owen Wilson) hovorí, že neovláda karate. Toto bojové umenie sa v západnom svete stalo známym až po 1. svetovej vojne, takže by nemal poznať ani názov. (Arsenal83)

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)