Krásne bytosti

• Česko Krásné bytosti (viac)

Štrnásťročný Balli je bytostný outsider z rozvrátenej rodiny. Márne hľadá oporu doma či v škole, kde je obeťou šikany. Všetko sa mení vo chvíli, keď stretne troch problematických tínedžerov, ktorí ho nečakane vezmú medzi seba. Partia, v ktorej dominuje násilný Konni a inteligentný Addi, ponúkne Ballimu chýbajúci domov. Druhá snímka Guðmundura Arnara Guðmundssona rozpráva s poetickým citom a surovosťou o vzťahoch, ktoré môžu trvať večne a pomáhajú nás formovať v tých najdôležitejších chvíľach, i o krutosti a nehe, rodiacich sa na magickej hranici medzi detstvom a dospelosťou. (Filmtopia)

Zaks

Ani téma filmu nie je moc novátorská, beznádej dnešnej mládeži a čo od nudy robiť. To už sme videli inde a lepšie spracované. A navyše tu nielen chlapci ale ani dospelí nevedeli moc hrať, všetci herci mi prišli dosť prkenní. Niekoľko nelogických rozhodnutí tiež nenadchlo. Záver bol ale silní, to sa musí uznať. ()

Belphegor

Islandský film o čtrnáctiletém Baldurovi, outsiderovi z rozvrácené drogové rodiny, kterého si pod křídla vezme parta kluků. Společně se prodírají problémy v letech, které nás nejvíce formují. Podle mě by se snímek dal přirovnat k Bylo nás pět, liší se ale svou surovostí, šikanou a vůbec si nebere servítky. Zamrazí to v zádech nejednou scénou a díky prostému technickému zpracování servíruje autentičnost na zlatém podnose. Herci tomu vdechli naprostou reálnost a to je pochvala i směrem ke scénáři, za což si tvůrci zaslouží poklonu. Moc se mi líbí, že vyprávění netíhne ke klasickým klišé a hledá krásu v ohavnosti. Za mě je to velké doporučení! ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD