Obyčajné násťročné  dievča Bea (Cailey Fleming) má jedinečný “dar” – schopnosť vidieť imaginárnych  priateľov  ľudí vo svojom okolí a rozprávať sa s nimi. “Imaginárni priatelia nie sú len roztomilé postavičky vytvorené detskou fantáziou. Sú to časové kapsule, do ktorých sme si ako deti ukladali svoje nádeje, sny a plány. Všetci sa k nim môžeme vrátiť, aj keď si ako dospelí myslíme, že sú dávno stratené,” hovorí režisér John Krasinski. Fiktívnymi hrdinami jeho filmu sú imaginárni priatelia, ktorých kamaráti z detstva vyrástli  a zabudli na nich. A je to práve Bea, ktorá sa vďaka svojej jedinečnej schopnosti vidieť ich všetkých rozhodne nájsť týmto “sirotám” nových priateľov. Pomáha jej trochu čudácky sused (Ryan Reynolds), ktorý má rovnaký dar. Improvizovaná zoznamka pre  imaginárnych priateľov sa čoskoro zmení na dobrodružnú cestu do sveta plného bezhraničnej fantázie, kde sa môže stať čokoľvek. (Cinemart SK)

Hanys_

Pozitivem je určitě mladá Cailey, která to tady odtáhla vlastně sama. Jenže jinak je to spíš nezajímavá fantasy, která tady imho zbytečně tahá tu nemocnici. Krasinskeho mám rád, ale tohle bylo prostě mimo. 4/10 ()

filipvrbik

IF je moc milý, hezky natočený, originální a hlavně dojemný film, který je sice lehce infantilní v některých pasážích, a ten konec děti těžko pochopí - já jsem ho tedy odhadl přesně (což mě tentokrát mrzí, protože mi to zkazilo milé překvapení), ale je to fajn filmek... Škoda jen, že Ryan Reynolds není moc dobrý herec, alespoň se tedy ne úplně hodí pro tuto roli. Ale i tak to není vůbec špatné, i když ze začátku to vypadalo na prů... ...70% ()

Flopik

Už len kvôli Ryanovi som čakal troška viac odviazanejšiu komédiu a nakoniec som sa zasmial snáď raz. Celkovo to má dve obrovské chyby. Po komediálnej stránke veľmi slabučké a po dramatickej ma to nedojalo ani raz, čo je veľká škoda. Pozerá sa nato fajn, Ifs sú zlatí a miestami sa aj pousmejete. Hlavná hrdinka sympatická ale ako celok ma to nejako nechytilo. Na večer fajn, ale rozhodne to mohlo byť lepšie. ()

B.Wilde

Tenhle film je fakt parádní roztomilost! A přiznávám se dobrovolně, že mě místy i dojal (což se mi moc nestává, já jsem cíťa u fakt málo čeho) a to hlavně ve finále. Sice mi přijde, že nemá až tak dobře vyjasněnou cílovku (což mu může uškodit) ale já do ní zjevně zapadám dokonale. Jo, asi to bude další film na seznam příběhů, který mě nadchl a zároveň nemá až tak dobré hodnocení, jak jsem čekala, ale co se dá dělat. Příběh má opravdu kouzelnou myšlenku a jelikož jsem téměř od začátku tušila, kam to celé povede, bylo strašně super sledovat ty skryté náznaky. Jediné, co mi tam přišlo trochu úsměvné bylo to, že dospělé postavy tady působili jak NPC, přičemž si dvanáctiletá hlavní hrdinka mohla vlastně dělat co chce a mizet klidně na celý den kdo ví kam. ()

Bozvav

Dojemný příběh, který ovšem jakoby neví, kam patří. Pro malé děti je to moc smutné a asi i složité, puberťáci se nad to povznesou a pro dospělé je tam málo humoru, akce a i ten příběh je vlastně docela slabý. Reynoldse drželi při zdi, Cailey byla milá, ale moc toho nepředvedla a imaginární postavy byli povětšinou spíše schizoidní. Pokud si dobře vzpomínám, tak mí imaginární kamarádi vypadali jako lidé, přátelé, ne jako divné a kýčovité hračky. Prostě potenciál by tu byl, ale za mne zůstal zcela neproměněn. 45%. ()

Kopi1

John si sice natočil film pro svoje děti, ale příště by mu u toho měl někdo radit. Nevím moc, co si zde mám myslet, film je to takový všelijaký (od všeho něco). Hodně mu chybí nějaký řád, směr, logika a celé je to takové naházené na sebe, kde nevíte co, kdo a proč. Podle traileru jsem myslel, že hlavní postavou s Ryanem bude i 'hrdina' Stevena Carella, ale ten je tam velmi málo. Humor zde je velmi zřídka a nejsilnějším momentem je v půlce taneční číslo a nic jiného mě na tom moc nelákalo a bohužel konec na mně také nic moc nezanechal. Zde budu s hodnocením přísnější, protože nevyužitého potenciálu je tu až moc. ()

VojtechAllen

John Krasinski si po skvělých dvou dílech Tichého Místa odskočil do úplně jiného žánru, a to velmi svědomitě. Imaginární Přátelé jsou totiž velmi svižný, nápaditý a celkově kvalitní snímek, ikdyž to teda není úplně bez chyb, a třeba hlavní postava toho moc nenabídne, a její motivace je velmi plochá, a je tu spousta nevyužitých vedlejších postav, tak i přesto si myslím že hlavně skrz režijní nápady, a celkový příběh filmu se jedná (hlavně v rámci žánru) o velmi solidní počin. 7/10 ()

BOURQUE

So srdcom natočený snímok, ktorý síce trpí niekoľkými chybami, ale jeho postavy k vášmu srdcu sa dostanú pomerne rýchlo. Ryan Reynolds si svoju rolu užíva, herec/režisér servíruje svoj príbeh jednoducho a nekomplikovane. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Ydrosten

Triky a CGI už dosáhlo té úrovně kdy nemám problém přiznat že je víc už není třeba zdokonalovat. Problém u takových filmů zůstává jejich děj a dobrý úmysl, popřípadě smysl existence.Po chvilce mi to ztačalo připomínat film Tak už dost, Frede a i když mi spousta věcí přišla milá a hezky udělaná + i ten jakoby "děj" můžu přijmout jako dobrý pokus o dětský film, nemůžu se ubránit dojmu zbytečnosti. Fialovej byl sympaťák, Méďa rozumný mentor a co se týká Reynoldse, fakt ho ani po tomhle pokusu být normální, nemám prostě rád. Myšlenka je dobrá, vzpoměl jsem si na Bireho, zelenýho myšáka s kytkama na lacláčových kraťasech (mám ho někde v bedně) Dětský film prostě pro děti. Moc to nefungovalo na mě jako dospělého. ()

CaptainCzech

Na Reynoldse až překvapivě slabý film. Humor je pro hodně malé děti, byť snímek se snaží být něčím víc. Bohužel i když je tu několik super nápadů a příběh by mohl být silný, tak to zkrátka nefunguje. Za mě celkem zklamání. Slabé 2* ()

hrumsrt

Možná je to navždy Jim Halpert z Kanclu, ale stejně John Krasinski je úkaz, nikoli proto, že se kromě před kameru staví i za ni, k čemuž vždy bylo mnoho hereckých hvězd ponoukáno, ať nám tedy ukáží, jak se to dělá správně, ale protože každý z jeho vlastních projektů, které navíc i scénáristicky pochází pokaždé od něj, dává něco navíc a přichází v rámci žánru s něčím svěžím.. Imaginární přátelé jsou zase jeden z těch animáků, se kterými nemá Pixar nic společného, ale přesně po takovém kousku by Pixar mohl snít, zatímco mu ho ale vyfoukl Paramout a přidává letos první opravdu zajímavý animovaný snímek.. Dospívající dívka Bea (s tváří sympatické Cailey Fleming z Walking Dead) má jedinečný dar, s nímž vidí imaginární stvoření všech ostatních lidí a je tak schopná navázat vztah jak s nimi i s jejich strůjci. Tahle schopnost jí je navíc oporou v nelehké životní situaci, kdy její otec bojuje s nemocným srdcem a ona si připadá na spoustu věcí sama. Postupně zjišťuje, kolik jich na světě vůbec existuje a jakou roli hráli v životech jiných, a jak se jejich úlohy tokem času a nástupem dospělosti rozplynuli až zůstali sami. Bea to může změnit a pomocí seznamky Imaginárních figurek s lidmi, které jednoho takového potřebují, je znovu resuscituje do fantazií všech dalších.. Imaginární přátelé jsou originální a dojemnou podívanou, stojící na rodinných hodnotách a ukázkou toho, jak je důležité zůstat sám sebou. A bez ohledu na to, jak IF na všech platformách nejspíš prošumí, jde o jeden z těch nejlepších "almost-pixarovek".. 80% ()

Ewík

19.06.2024: Nejsem cílovka a čekala jsem něco trochu jiného (třeba nějaké vtípky i pro hravé dospěláky), takže nechci moc rozebírat své nízké hodnocení. Howgh. ()

Domineus

Ja neviem, ale za mňa malo toto s komédiou pramálo spoločné. Kino bolo skoro plné deciek, ale reálne som za celý čas nepočul skoro žiadny smiech. Imaginárni priatelia boli spracovaní fantasticky a fakt ma bavila ich rôznorodosť, ale okrem výzoru väčšina z nich nič neponúkla, možno aj preto, že zas toľko priestoru nedostali. Prvá polovica ma celkom dosť nudila a ubiehala dosť pomaly, pritom nejde o žiadny dlhý film. Druhá polka už bola poriadne emotívna a čiastočne ma nalomila a rozmýšľal som aj nad tesnými 4*, ale nakoniec predsa len ostanem pri ľahšie nadpriemernom hodnotení. Celkovo to ale na mňa trochu pôsobilo tak, akoby sa film nevedel rozhodnúť či chce byť pre deti alebo pre dospelých. 65% ()

Trixinka

Já vám nějak nevím. Na tento filmík jsme se hodně těšila, ale dostavuje se mírné zklamání. Interakce mezi reálným světem a animovaným funguje dobře, kreslené postavičky jsou celkem milé a hrané postavy dostatečně sympatické. Co mi ale moc nesedělo, byl celkový děj, pojetí a výsledná pointa, která úplně vyšuměla. Tak Bea ztratí maminku, otec je v nemocnici s ne zrovna banální nemocí, a ona místo toho, aby trávila čas s ním, tak pobíhá všude možně s neznámým sousedem a řeší IPčka. Starat se o ní má babička, která se dle mého není schopna postarat ani o sebe a nechá dvanáctiletou dívku volně skotačit kde se jí zachce. Svět imaginárních přátel je také vystavěn dost na vodě, místy hodně hapruje fyzikální logika a zákonitosti jiných světů fungujících vedle sebe (postava Reynoldse u reálných lidí úplně bez povšimnutí, IPčka nejsou vidět, ale věci evidentně ovládat můžou.....). Pro děti bude tento film z velké části nuda, pro dospěláka se pár dobrých scén najde. Celkově průměrný film, bez nějakých velkých nezapomenutelných momentů. ()

Likan7

Pro děti moje "vážné" a málo střeštěné. Pro rodiče moc ploché postavy a nezajímavé postavy. Sice jsem byl při obejmutí táty a Bee trochu naměkko, ale až na originální vizuál některých příšerek tu není moc kde brát. A pokud někdo viděl jeden legendární film s jedním kdysi talentovaným Indem, odhadne finální twist daleko před ostatními. Krasinski má bezesporu režijní talent, ale neměl by ho zabíjet takovými nudnými projekty, a scénář by měl nechat jiným. ()

Bezda22

Film, kterej dospělýmu vykouzlí spoustu připitomělejch úsměvů a ke konci i tu slzičku. A děti příjemně pobaví. Po dlouhý době pro mě milej a emotivní film. 75% ()

ANTYCHRYST

Rozjezd takovej lenivej :) ale jak se tam ukážou všichni ty IP :) tak uz je to docela dobrý..Velkej fialovej je nejlepší to je jasný:) taková rodinná oddychovka :) 60% ()

boumik

Všichni jsme tak trochu "schizofrenici" ... Ale zde to bylo podano na výbornou. Možná mě až dojalo. Myslím že všichni by jsme se občas měly vrátit do dětství a vzpomenout si na přátelé. Jak ty reálný tak ty Imaginární. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)