Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

sir-dave

Crossroad Duny a Hvězdných válek. Možná se chtěl stát novou Dunou, možná by mu to aspoň u mě i vyšlo, ale podobný problém, prázdný příběh, žádné napětí. Slavný bratříček je s vizualizací úplně jinde, ale na televizní zábavu vcelku nadprůměr, tohle se moc nevídá. Krom různých efektů, sci-fi planetárních scén už jen obyčejný příběh, který by vydal jednoho dvou-dílu Startreku. ()

oveckaoa

Slátanina všeho možného. Největší problém filmu je ten, že ani jedna postava není zajímavá  a ani nemá charisma jsou to jen no name paňáci co Vám jsou ukradení nemají žádný příběh minulost nic . Byl jednou jeden král a královna ty dva jednou  sesadil nějaký generál jméno  už nevím ten generál měl pod sebou velitele jméno už nevím a toho poslal porazit rebely. Ten velitel  přistál na farmářské planetě kde je ženská jméno už nevím co byla  dřív pod tím králem  pak přešla pod toho generála, ale nelíbilo se jí co udělal tak tam odešla do exilu.   Velitel  jim řekne  , že chce jejich úrodu za trojnásobek ceny jeden z té planety tu nabídku  chce druhý ne pohádají se a ten co to nechce  zemře velitel  odletí a chce více úrody než dokáže ta vesnice vyprodukovat .  Ženská pak jednou zabije pár vojáčků co chtělo hromadně znásilnit jednu vesničanku  naverbuje královského robota (proč ho tam měli sami říkají, že je loajální králi)  a jednoho vojáka co se mu nelíbilo co se tam děje přibere nového vůdce té planety  a s ním jde hledat nějaké známé rebely a po cestě verbovat další. Jeden umí jezdit na létajícím ptákovi, druhého si vyzvedne v koloseu  (Tady to naverbování  nedává ani smysl jen tam dojde a vezme si ho a nikomu to nevadí) a jedna Asiatka co tam zabije nějakou pavoučí ženu a  umí se světelnými meči doletí pak k těm známým rebelům a naverbují i je mezitím po nich ten generál jde. Záporák je slabý má takovou tyč a zmůže se jen na vraždu dvou civilistů jinak nic nedokáže na konci dostane na prdel od hlavní hrdinky podobně jako Kylo Ren v Star Wars: Síla se probouzí (2015) zemře a pak ho oživí, ale pokud byl tak marný co může předvést v dalším díle lepšího?  5 hvězd tomu může dát jen idiot  nebo někdo kdo vidí poprvé sci-fi nebo fantasy  odpad nebo jednu hvězdu si to taky nezaslouží. Je to určitě lepší než poslední dva díly Star Wars Star Wars: Poslední z Jediů (2017) a Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)  P.s. k čemu tam byli ti blbečci v červeném jen tam chodili a byli snadné cíle? 60 procent ()

Motinski

Očakávať od Rebel Moon niečo nové, svieže alebo nebodaj pamätné asi nie je na mieste. Snyder si opäť neodpustil kopu spomalovačiek pri akcii, čo by možno nevadilo až tak moc keby priniesol niečo nadštandardné. Ani jedna súbojova scéna ma ale nebavila, postavy detto a príbeh iba zo začiatku. Potom sledujeme ako Sofia Boutella verbuje podivné indivídua do vojny a všetko ide šablonovito bez prekvapení (každý zvrat je u skúseného diváka očakávaný) až do úsmevne neoriginálneho finále. Hudba mi prišla ako školácka verzia Duny s Marvelovkami a občas ani nesedela do toho čo sa práve deje. (silno subjektívny názor ale pri podobných filmoch som na to háklivy) Vizuál je tak 6/10, niektoré sekvencie pôsobia ako top tapeta na obraz, iné ako nepodarené skúšky efektov. Úprimne cítim že Snyder námetu veril a bohvie ako by dopadol v Star Wars vesmíre, čo bol aj prvotný plán. S lepšími charaktermi možno aj celkom dobre. Druhú časť si pozriem, skôr ale zo zvedavosti ako z nadšenia. ()

BROKEN_

Rád bych na začátek podotknul, že je Zack Snyder jedním z mých oblíbených režisérů. Jeho filmy mám hodně v lásce a jeho vizuální styl mám moc rád. 300: Bitva u Thermopyl, Watchmen, Muž z oceli a Úsvit mrtvých jsou úžasné filmy na které nedám dopustit. Bohužel od té doby, co Snyder přešel k Netflixu se tento režisér dosti změnil. Kromě režie, scénáře (na kterých nedělá sám) se věnuje i kameře. Snyder od Armády mrtvých přešel na jiný styl filmu než na jaký jsme od něho zvyknutí. Začal sázet na rozmazané záběry a postavy, které mluví a jsou zrovna ty hlavní v dané scéně jsou zaostřeny. Kvůli tomuto stylu již nedokáže vyniknout vizuální stylizace a výtvarnost jakou byl Snyder proslulí. Bohužel i Rebel Moon je natočen v tomto stylu. Vizuálně Rebel Moon nevypadá vůbec hezky a měl jsem chvílemi problém se na některé scény dívat. Vypadá to odpudivě, hnusně. Je smutné sledovat někoho jako je Snyder u něčeho na co dostal volné ruce, velký rozpočet a natočí něco, tak škaredého jako je Rebel Moon. Další věc, co v tomto filmu nefunguje je akce. Snyder zvládal u svých předchozích filmů velmi dobře akční pasáže. Rebel Moon je špatně sestříhaný a choreografie nepříliš zajímavá a strhující. Jedna akční scéna je natočená ve zpomaleném záběru a nepůsobilo to dobře, naopak to vypadalo směšně (a to jsem někdo, kdo má zpomalovačky od Snydera rád). Další smutná věc na celém filmu je děj, který nedává smysl a je to zpracovaný zkratkovitě a jde hrozně vidět, že se stříhalo. Snyder slibuje režisérskou verzi, která dostane Erkový rating a má se podle jeho slov jednat o úplně jiný film. A já moc dobře vím, že se na tuhle verzi jen tak nepodívám. Tahle verze, co šla ven neukázala nic, čím by si film zasloužil delší verzi. Postavy jsou nezajímavý a některým se film ani moc nechce věnovat. Hlavní postava Kora v podání Sofia Boutella se snaží naverbovat několik bojovníků a tyhle pasáže byly tak moc úsměvné, až si člověk bude během sledování říkat, jestli tohle myslí Snyder vážně. Přesvědčování postav vypadá takhle: „Potřebujeme vaši pomoct. Ne, nemám zájem. A co takhle se pomstít?“. Djimon Hounsou a Du-na Bae jsou zde jenom do počtu. Například u postavy Nemesis (Du-na Bae) se na začátku nedozvíme jak se jmenuje (až později padne její jméno) a ani nám film neukáže a nevysvětlí, proč se přidá k rebelům. Právě u této pasáže jde nejvíce vidět, že zde chybí materiál, který byl vystřihnutý. Pokud bych měl v tomto filmu někoho vyzdvihnout, tak je to určitě přehrávající záporák Ed Skrein, který se očividně bavil na natáčení. Kdo nejvíce z hlavních postav vyčníval byl určitě Charlie Hunnam. Jinak je to směsice nezajímavých charakterů. Celý film se tváří od začátku hrozně vážně (jako každý film od Snydera) a když dojde na některé proslovy, člověk se bude držet, aby se nezačal smát, jak vážný to je, ale ve výsledku strašně prázdný. To, že se film snaží vzdát poctu Star Wars, Sedmi Samurajů je hezké, ale bohužel to dělá nejhorším způsobem. Na závěr mé recenze bych chtěl říct, že je Rebel Moon jednoznačně nejhorší film Zacka Snydera a já jsem smířený s tím, že už se možná dobrého filmu nebo lépe nějaké velké pecky od Snydera asi už jen tak nedočkám. P.S. Soundtrack od Junkie XL je nevýrazný a od tohoto skladatele se čekalo více. 2/10 () (menej) (viac)

Sabrewulf

Jauuu! Než jsem film shlédl, hlavou se mi honilo něco ve stylu:"Obávám se, že to bude stejná konina jako Army of dead." Teď po dokoukání si říkám, že jsem si měl sakra jo přát, aby to bylo stejné jako Army of dead, protože na předešlé Zackově příšernosti se šlo zabavit alespoň tím, jak strašně hloupé to bylo. Tohle bolelo úplně jiným způsobem, tohle bylo tak brutálně NEZÁŽIVNÉ, že by to umlátilo i vola. Nebylo se čemu zlomyslně smát, do čeho rýt a není ani co komentovat v mém komentáři. Neuvěřitelná prázdnota, když film nepřicházel s ničím novým a recykloval cokoliv, co už jsme viděli v hromadě filmů předtím. Do toho PG-13, které  ve scénách, kde by měla být krev, bolestivě bije do očí. Dvě věci ale přesto "vypíchnu". Film se bere tak vážně, že je tím neskutečně otravný. Já samozřejmě ani nechtěl další Strážce Galaxie, ten přepálený infantilní humor už mi leze krkem, ale tohle byl opačný extrém, všechno se snaží být tak moc vážné a osudové, že by to umlátilo 5 volů. A druhá věc, dialogy. Říkám vám bez jakékoliv ironie, nebo nadsázky - poslouchat tady dialogy, je ekvivalentem čumění do zdi. Ale jakože fest! Při každých kecech, které byly tak prázdné, až byly k zblití (a umlátily by celé stádo volů), mi myšlenky utíkali všude možně, to bylo snad generované umělou inteligencí, která posbírala všmožné fráze z nějakého filmového almanachu a naplácli to tam. Bylo naprosto jedno, kdo se baví s kým, nemělo to žádný vliv na nic, jen prázdné kecy, Bože, to bylo tak brutálně prázdné, že to ani slovy nejde popsat. Neskutečná tortura. To fakt musí člověk vidět za svůj život jen 30 filmů, aby ho tohle nějakým způsobem zabavilo. Já to dokoukal asi na desetkrát, páč na jeden zátah bych nudou vypustil duši (zachraňte se, proklikejte to, o nic nepřijdete!). Když se na to snažím dívat objektivně, tak on ten film není nijak extra špatný. On je jen brutálně, ale tak ULTRAbrutálně zbytečný, prázdný a k unudění nezáživný, že by to umlátilo celou populaci volů. Proboha, vždyť i ta pitomá krátká šarvátka kamioňáka s Clarkem Kentem v Man of Steel mě dokázala víc upoutat, než celá tahle zoufalost. O co tomu Snyderovi šlo, vždyť dokonce i hovno smrdí, zatímco tohle je úplně bez zápachu, bez barvy, bez hmoty. ()

Qitek

A to už je oznámenej Snyder’s cut!Zack je definitivně dead. Tohle funguje maximálně jako pohyblivý wallpaper pro sci fi nerdy a i ty věřím, urazí všechno to “plagiátorství” a nezajímavé prostředí až hanba. Scénář napsal Snyder snad když mu bylo šest a namísto vody vyžah vodku, jinak se to omluvit asi ani nedá. Vizuálně hezký (?), ale stejně co se světů a “pozadí” za herci týče… bordel bez vkusu. Postavy bez duše a akce se slowmotionama už je vyloženě k smíchu. Snažil jsem se nějak naladit na “tempo” či styl vyprávění, ale… Dál už se mi nechce psát. Jedna hvězda za, za… asi za to, že už jsem zažil i větší bídu, než tuhle bídu. ()

viperDavid

Špatnému hodnocení nerozumím, ale už dávno jsem si všiml že čůrám proti proudu. Rebel Moon má téměř vše co má mít, akci, napětí, zvraty, záporáky, klaďase, hezký holky a násilí. Jediné co chybí jsou nahotinky, ale to u tohodle filmu divák ani nečeká. Tak či tak já se bavil a to je důležité. Ostatní jednohvězdy budu vesele ignorovat. ()

Ryuuhei

V některých ohledech lepší, než Stvořitel. Skupina farmářů je donucena sloužit záporákům pod pohružkou smrti, něco se semele, zakročí hrdinka, která je čistou náhodou bývalou bojovnicí, no a už přichází na řadu klasické skládání týmu z dalších vyvrhelů, kteří by pomohli utvořit armádu rebelů bojujících proti celému impériu. Nic víc, nic míň. Začátek slibný, ale už u jednotlivých členů týmu jsem se musel pousmát - samozřejmě nesměl chybět indián, číňanka a černoch. Vše ku spokojenosti našich barevných přátel! Ale dobře, multi-kulti beru, ať si to tu je. Horší bylo, že většina postav byly vlastně jen figurky bez nějakého zajímavého charakteru, nebo příběhu. Dozvěděli jsme se vyloženě jen něco o hrdince, zbytek se neobtěžoval ani protestovat, či vyjednávat, jak to jinak bývá zvykem - jedna věta, příslib laciné odměny a najednou byli všichni na jedné lodi. Záporák fajn, s ničím se nekadil a šel z něj respekt - zejména scéna na farmě překypovala napětím. Děj nás uvedl do světa plného rozličných planet, kultur, ale i ras, byť představil jen pár nepříliš zajímavých planet, jež spojovala stejná, až archaická tématika. Ne nadarmo tento film měl být původně ze světa Star Wars, z téměř každé scény bylo cítit, jak byl nakonec z tohoto vesmíru vytržen a násilně uveden jako originální dílo - škoda, teoreticky to mohl být chromý, byť drsnější bratr třeba takového Rogue One. Vizuálně místy podmanivé, jinde trochu laciné. Zpomalovačky úplně nefungovaly a později mi přišlo, že byly hrozně nahodilé a leda zdržovaly jinak svižné akční pasáže. O až takový extrémní děs ve výsledku nejde - koukat se na to dá, byť jen jako na jednohubku, která místy lehce nudí a věci úplně nedotahuje. Je to zkrátka prostoduché sci-fi se standardní premisou, které možná v druhé části ještě něco nabídne, ale jsem momentálně spíš na pochybách. ()

Mrkvič

Sakra. Sakra. Proč jsem se na to díval, když má být za pár měsíců eRková verze? V několika scénách jsem si říkal, že tomu slušela finální tečka, která by ale byla moc brutální na studio. U Netflixu? Nechápu to. Dával bych 4*, ale pokud bude lepší verze, počkám s takovým hodnocením. Jinak film nabízí skladbu zajímavých hrdinů, skvěle napsaných dialogů a hodně slušnou vizuální stránku. Jediné dvě věci, se kterými jsem měl problém, byla absence nadhledu, kterou Snyder nikdy neměl a mít nebude. Bohužel. A potom několik scén, který jsou příšerně, ale fakt příšerně, strašně moc dementní. Jde o pitomosti, kterými nechci shazovat film, ale když režisér nabídne parádní bojovou scénu nebo emotivní rozloučení s jedním z hrdinů, že si sakra někdo okolo nepohlídá kraviny jako běžící hrdina trpasličími krůčky a nebo trapně vypuštěné finále s pavoučí ženou. Jsem si u obojího říkal, že to už ve střižně muselo režisérovi rvát žíly, ale že to prostě už nešlo nijak předělat. Tak někdy za rok si dát dám repete v eRkoé verzi. ()

arbitr

Zatím nehodnotím. Viděl jsem první třetinu a dále už to nedám. Počkám na druhou část, R verzi a režisérský sestřih. Ovšem obávám se, že to ani tak nebude nijak vysoké hodnocení této slátaniny. ()

Johnny.ARN

Vesmírnych sedem statočných aneb toto malo byť jednoznačne súčasť Star Wars univerza, lebo je to rovnaká chobotina jak posledná trilógia aj s dodatkami. Nič, zhola nič nové to neprinieslo. Stargate pred 30 rokmi vedela doručiť nové pohľady na vesmír. Snyder to nedokáže ani teraz. Dlhé, nudné, predvídateľné, s odporným castingom. Ďalšie časti už nemusia byť. Slabučké 2 z 5 ()

noriaki

Režie Zack Snyder, scénář Zack Snyder a kamera Zack Snyder. Vzhledem k tomu že je příběh vyloženě pitomý, film nezvládnutý co se týká gradace, atmosféry nebo i kompozice záběrů, a že jsou akční scény zoufale nepřehledné, tak zkompletoval čistý hattrick selhání. Na filmu nefunguje nic. Příběh je okopírovaný z lepších snímků, což vadí o dost méně než to, že si z nich nedokázal vzít nic kvalitního. Postavy jednoduše nedávají smysl. Krásným příkladem je bojový robot, který se představí jako emocí zbavený služebník, aby se za dvě minuty jen tak spřátelil s nosičkou vody, a od té doby chodil po světě s věnečkem pampelišek na hlavě. Snyder tvrdí, že film má dvě verze. Sestříhanou a plnou, která je prý "úplně jiný film". Rád bych podotkl, že tahle sestříhaná verze je delší než Star Wars IV, takže času na představení postav a reálií měla dost. To že to Snyder nezvládl a nezvládá pravidelně, je věc druhá. Nehledě na to, že je ten fikční svět vyloženě odpudivý a tak pitomý, že nemám sebemenší chuť o něm zjišťovat cokoliv víc. Zamýšlený rozšířený vesmír je doufám jen Snyderovo blábolení. ()

ywo666

Pekny vizual, ale trochu gyc. Slusna particka rebelov, ale nemaju moc priestoru. Pribeh fajn, ale s obcasnymi dierami. Nemozem povedat, ze som sa nudil. Ale Snyder fakt sklamal. Dialogy su dost pateticke a pseudo mudra otravne. Napatie sa asi dalo vybudovat lepsie. A najhorsie je, ze akcia je zle natocena. Nemozete tocit akcnu space operu s odflaknutou akciou. Casting tiez taky stredny. Ked mi pride najlepsi neoblubeny Ed Skrein, nieco sa pokazilo. Tak dva a pol *. ()

Trustme

Rebel Moon bude dozajista patřit k nejrozporuplnějším dílům v očích diváků, dělících se na fanoušky Zacka Snydera a ty Ostatní. Jak už bylo řečeno Rebel Moon je mix jakési anime variace Star Wars a "Sedmi statečných", tedy vykrádačka témat z předobrazů, které taky byly přebrané, sebrané. První díl, který by měl vlákat se bohužel moc nepovedl a zlí američtí novináři měli pravdu. Chyba bude nejen ve sterilitě děje, žádné osudovosti, která by měla budit nějaký epický vstup do univerza, ale hlavně slabé charisma hlavních postav, potažmo výběr herců, kteří spíš patří do castingu vedlejších rolí, respektive herci zvládající lépe to fyzické herectví. Se Sofiou nemám problém a přál jsem ji nějakou takovou roli bojovnice. Velká reklama, výkřiky o Star Wars pro dospělé se už během prvních diváckých ohlasů roztříštily na zlověstné prskání a jednohvězdičkové srážení. Zack Snyder je dokonce v tomhle první díle takový decentní a krom pár zpomalených výskoků à la 300 a výrazného rozostřování objektivu kamery, nízké clony, bychom ani nepoznali, že jde o jeho dílo. Celý film pokud by byl sestříhán do stopáže 10. minut - šlo by o čistokrevný nerdgasm. Rebel Moon: Part One není ničím úchvatným jak by se mohlo minimálně vizuálně očekávat od mistra epické akce, mohl mít dle ukradení námětových předloh šanci stát se fanoušky vymodlenou ságou "drsných Star Wars" bez Disneyho dohledu. Zatím to spíš zavání obyčejným seriálovým stylingem a asi by tomu prospělo sestavení do klasických kratších stopáží a přiřknout tomu nálepku: Netflix seriál. Druhá část ovšem vypadá, že by měla zlepšit náladu i škarohlídům. ()

Timak

Asi takhle - hejtit tenhle film je hrozně snadný - dělá to totiž každý. Ale ruku na srdce - mně se to líbilo. A ač Duna je kvalitativně někde úplně jinde, já jsem se u RM více bavil. Jasný, můžeme se bavit o otravných zpomalovačkách, jednoduchým ději a trapné motivaci postav (pojď bojovat - ne, nejspíš ne - můžeš se pomstít - tak jo, jdu do toho), ale když tohle hodíš za hlavu, protože si chceš film užit a ne proto že je to Snyder a toho budeme hejtit, tak ten film bude uspokojivý. Některé pasáže jsou fakt super a nabízí daleko víc než co SW pod Disneym. Takže výborných 70% Jednoznačně by to chtělo velké plátno, to by hodnocení výrazně pomohlo. A na slibovaný R střih se vyloženě těším. ()

hroubek

Tak jsem sebral odvahu a kouknul jsem na Rebel Moon. A kupodivu to nebyla taková sračka jak jsem čekal. Mám Zacka Snydera jako režiséra hodně moc rád. Svým způsobem obdivuji Snyderův zápal pro věc, jeho nadšení, jeho fanouškovský přístup a další věci. Opravdu hodně moc mám rád nějaké starší Snyderovy věci - Watchmen, 300, Úsvit mrtvých nebo Muž z oceli. Přesto musím říci, že Rebel Moon je velký špatný. Snyder prostě potřebuje dohled jako prase drbání. Potřebuje za sebou silného producenta, který by ho krotil a dával některým jeho nápadům směr. Problém je, že Snyder nikoho takového nemá a proto si točí, co chce a jak chce. A bohužel se na to nedá moc koukat. A Rebel Moon v nejčistší podobě ukazuje jak moc se Snyder jako tvůrce utrhl ze řetězu. Příběh je vykradačka všeho možného, to by mi ani tak nevadilo, kdyby to nebylo místy fakt dementní. Kamera nám dává záběry a scény, na které se nedá koukat - ty zpomalovačky, rozostření a další věci jsou nekoukatelné. Herecky je to nulové, a ukazuje to, že někteří herci jsou super ve vedlejších rolí, ale na hlavní roli nemají. Triky jsou místy opravdu hnusné, ale to bych byl schopný akceptovat, kdyby všechno ostatní dávalo smysl. Dialogy bída a zajímalo by mě jak je možné, že si toho někdo nevšiml.  Na druhou stranu se musím přiznat, že mi to celkem rychle uteklo, kupodivu mě to nesralo tolik jak jsem čekal, a Snyder občas předvede nějaké to řemeslo. Do dvou dnů zapomenu že jsem to viděl, přesto těch 5/10 v klidu dám. Nicméně nebudu se s nikým hádat o tom, že je to blbost a ve výsledku zbytečný film. PS: Po skončení filmu jsem byl na 5/10, po pár hodinách spánku jsem na 4/10, které si to zaslouží o dost více. ()

JohnSmith

Chtěl jsem dát alespoň dvě hvězdy, ale to opravdu nejde. Brutálně vykradená nuda se špatně natočenou akcí. Asi bych i přimhouřil oko, ale nejhorší snad na tom byli herci a dialogy. Fakt tragédie. A to má Snyder toliko odvahy, že bude DC a bude to úplně jiný film a dvojka bude vlastně taky dva různé filmy. Už mu to přestávám baštit. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze