Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Maynard.

Tak už je to potvrzený, Zackovi Snyderovy už definitivně změknul mozek. Dříve originálnímu a geniálnímu tvůrci už definitivně přeskočilo. A nebo že by se jednalo o krizi středního věku? Já už sem nad ním bohužel zlomil hůl v době, kdy se začal naplno věnovat DC, poslední dobrej počin byl Man of steel, pak už to šlo vše uplně do prdele. Tohle je jasným důkazem. Okopčený příběhy ze Star wars a ještě navíc naprosto debilně natočený. Není tu špetka osudovosti.  Je to strašnej šit. Jediný pozitivum je, že sem to viděl na Netflixu :o) ()

vitekpe

Neco mezi sci-fi a fantasy, jak pocitacova hra z vesmiru. Pribeh zcela bezny, efekty a prostredi pekne, temer stale tam nekdo s nekym bojuje, cili jakoze neustala akce. Hrdinove samozrejme same fraze a pozy, ale to jinak nejde. K memu uzasu jsem vydrzel az do konce a celkem bez potizi. Zadnou filosofii, poselstvi, pridanou hodnotu apod. necekejte, je to limonada. Ale mne chutna. ;) ()

BlackTom

Pôvodne som si azda aj chcel kopnúť, ale nestojí to zato. Frontová línia to schytala za mňa a vydávila si v komentároch dušu, ja som len apaticky vygumovaný a pripravený na výdatný spánok. Naposledy mi tak málo na tom, čo bude s postavami záležalo pri Zámene manželiek. Do mŕtvoly sa nekope. Dobrú. ()

Soweek

Snyder si pod sebe vzal grupu maximálně nesympatických (ne)herců včele s příšernou Sophkou, aby natočil ještě o chlup horší novodobé Hvězdné války. Pokud hledáte odpočinkové sci-fi s jednoduchým příběhem, sáhněte prosím po Creatorovi nebo o něco starším, ale stále dobře fungujícím Valeriánovi a jeho tisíci planetách. Na první ligu již doufám Snyder může klidně zapomenout ()

Lencha

Asi půjdu opět proti proudu, ale mně to zas až tak hrozné, jak tu někteří píší, nepřišlo. Nemělo to moc velkou hloubku, výprava se hrozně táhla, děj skákal z planety na planetu... Co se týče postav, za týden už nebudu vědět kdo je kdo a jakou úlohu ve filmu sehrál. Ale jako celek mě to celkem bavilo. Potěšilo mě vidět Charlieho Hunnama a Michiela Huismana. Sofia je vzhledově hrozně zvláštní žena a do téhle role mi sedla. Určitě se podívám na pokračování, protože mě zajímá, jak vše dopadne. ()

GavlaDan

Jsem fanoušek Snydera. Jsem fanoušek Sci-fi. Tak to přece nemůže být špatné, že ne? Jestli se vám líbí Snyderovy barvičky nebo hromada zpomalovaček je velmi subjektivní. Každopádně já mám tyhle věci rád, takže po této stránce super. Někdy jsou ve filmu fakt hezké záběry, které si chcete vytisknout a nechat zarámovat, jenomže pak jsou části se CGI, které jako by vypadlo z PS3. Všechny postavy jsou nezajímavé a nemají žádný charakter. Mají pouze 2 vlastnosti. Ta první je vždy stejná. Nemají rády současný režim, ve kterém žijí a ta druhá… máme tam farmáře, šermířku, generála, pašeráka, revolucionáře, a vlastnost hlavní postavy je pravděpodobně ta, že je žena. Něco jako příběh se v tomto filmu praktiky nevyskytuje. Vlastně jediné, co můžu pochválit je jedna postava robota, jenž se objevuje pouze na začátku. A pak budování světa, ten mě celkem zaujal. Každopádně Snyder oznámil, že bude režisérský sestřih s ratingem R. „A bude to úplně jiný film než ten, co jsme právě dostali.“ No, já mám pocit, že tam přidá jenom pár hektolitrů krve. A nedostatek násilí fakt není důvod tak nízkého hodnocení. 4/10 ()

JamesSi

Netflix udělal video, kde Zack Snyder učí, jak dělat film. Tři rady, které řekne jsou - 1) Snižte saturaci a zvedněte kontrast, aby to nepůsobilo jako z kamery 2) pohybujte kameru na slideru aby to působilo epicky a za 3) použijte zpomalené záběry aby to bylo epické. Myslím si, že je trefné, že vůbec ani nezmíní jak vyprávět příběh. A samozřejmě o střihové skladbě neukápne ani slovo. Tenhle film naprosto ignoruje filmovou řeč (mnohokrát blbá komunikace, co se režisér v záběru snaží říct! Kupříkladu když kamera má ukázat, že hrdinka přišla na pomoc, ve středu záběru je velký zaostřený nevýznamný kýbl!!! 3x střih ze stejného pohledu při akční scéně za 1 sekundu), namísto vyprávění příběhu jde o cool vizuály na pomezí jednoho záběru. Fíky za tuhle poctu na Sedm Statečných a Star Wars, která působí jako plochá fanfikce edgy teenagera. A hlavně na tu 2 a půl hodiny dlouhou stopáž by se snad ten velmi prostý příběh dokázal odvyprávět celý, ne? ()

DavidS.

Tvůrčí impotence a pro diváka až bolestný zážitek...Nesouvislé zmatečné epizody z náboru Sedmi gerojů, které spojuje pouze trapně plagiátorská stylizace jednotlivých planet, které přecházejí z kolchozu do westernu přes zastávku v China Townu až po steampunk s nacisty, kde pobíhají postavy z dalších desítek vykradených filmů a motivů...Scénář nikdy neexistoval...Nejhorší Snyder, po kterém by měli všichni zainteresovaní dostat naprostý zákaz pracovat ve filmovém průmyslu a prznit imaginární světy... ()

sQelle

Jak Snyder mohl kdysi natočit Watchmeny nebo 300 fakt nechápu. Protože to co teď od něj vzniká je bláto a jen bláto. Vizuál škaredý, kamera klasicky neustále se šíleným rozostřením, takže ze scény nemáte nic, možná tak motání hlavy. Do toho je půlka filmu klasicky zpomalená a ještě k tomu úplně na zbytečných scénách jako je při setí obilí. Do toho emočně plochá hlavní hrdinka, které možná tak občas zvrásčí čelo a to je všechno. Emzáci se konkurujou tím, jestli jsou víc podobná tě ze Star Wars nebo skřetům z Pána prstenů a jediné jejich měřítko je, kolik mají chapadýlek na hlavě. ()

666Carnage

Není to tak špatný, jak všude čtu nebo slyším. Jasně, jedná se o vykrádačku snad 10 filmů a taky si moc nezískáte náklonnost postav protože každých 10 minut přibude nová, ale nenudil jsem se. Dokonce je tam i pár scén, co mi fakt bavily. Vizuální stránka je občas nepěkná a ty věčný zpomalovačky. Audiovizuální stránka není nejhorší. Uvidíme co přinese directors cut a druhý díl v dubnu. Zatím 45% ()

Wally

Jakožto člověka nepříliš detailně znalého Star Wars, mne tento snímek neuráží...vizuálně bezchybné... Ano, uznávám, že v jedné chvíli jsem si vybavil Sedm statečných, ale není to první film, co se inspiroval legendárním snímkem z minulosti...  Jakožto první část plánované série, mi to nepřišlo vyloženě hluché... Jestli se to chytne, definitivně za mne potvrdí či vyvrátí pokračování... ()

iXtr3m3

Takže mám za sebou za dva dni dve časti tejto rozmáchlej novej ságy, samozrejme som doteraz odolal a pozrel som si to prvý raz až v Director´s Cute, takže síce nemôžem zrovnávať ako v prípade Josstice League a Zack Snyder´s Justice League, kde som videl obidve verzie, ale môžem za seba napísať pár slov k "úplnej" verzii a nie osekanej pre divákov, ktorí nezvládnu dlhšie snímky. Samozrejme musím hneď na úvod skonštatovať, že forma deklasovala obsah na celej čiare, ale na to som bol pripravený, je to predsa len Netflix, ktorý ide za kvantitou a nie kvalitou, takže ma to moc nezaskočilo. Čo sa týka tej formy, tak je na vysokej úrovni, určite sa nemusí hanbiť ani pri zrovnaní so Star Wars sériou, ktorá tomu je vlastne najpodobnejšia, aj keď megalomansky epickejšia kvôli desaťročiam príbehov. Snyder je maniak, čo sa týka detailov, premakanosti v najmenších drobnostiach, špinavosti a drsnosti. Ale na to sa človek musí pripraviť, podobne ako na jeho spomalovačky. Je to už jednoducho jeho trademark, čo som už viackrát rozpisoval pri viacerých veľkých snímkoch, väčších ako toto. Rozplývať sa nad spomalovačkami, nad zábermi na klasy na poli, nad špinavosťou pri ňom, je ako rozplývať sa u Baya nad nekončiacou kanonádou výbuchov, ako rozplývať sa u Emmericha nad monumentálnou deštrukciou, u Camerona nad jednochšími dejmi ale maniakálnou precíznosťou a megalomanskosťou, ako rozplývať sa u Nolana nad prekombinovanosťou jeho príbehov, ako rozplývať sa u Cronenberga nad úchylnosťou jeho filmov atď. atď. Každý režisér má čosi svoje a drží sa toho, je to jeho poznávacou značkou. Takže buď berte, alebo nechajte tak, len sa nedivte, že keď niečo dal režisér do desiatich svojich filmoch, že to dá aj jedenásteho a dvanásteho, že? Ale späť k príbehu. Musím sa priznať, že aj napriek obrovskej náloži materiálu oproti pôvodnej verzii, ktorá je kratšia o viac ako hodinu, tak by som privítal aj viac. Nájdu sa hluché miesta, jasné, že určité pasáže sú zbytočne naťahované, ako napríklad každá sexuálna scéna, napriek tomu, že je to ojedinelá záležitosť, postavy dostávajú menej priestoru, aj tie hlavné, jasné, že sa uvedú do deja, ale nie je to zatiaľ vyslovená tímovka, čo je následok toho, že tento dvojfilm je vlastne len vstupom do veľkého sveta, ktorý vznikne alebo nevznikne. Keď som to pozrel celé, tak musím povedať, že to určite nie je doslovná kopírka Star Wars. Najikonickejší element a to svetelné meče v Star Wars sa tu nekonajú, tu máme síce "nevysvetlené", ale klasické čepele, ktoré sa energeticky ešte upgradujú, niečo na spôsob hier Dying Light a spol. :) Nemáme tu žiadne "sily", máme tu ľudí, emzákov, borcov, slabochov, bojovníkov, farmárov, kráľov, plebs, všetko. Záverečný súboj a zrada k nemu vedúca boli pre mňa osobne prekvapením, ktoré som nečakal, takže aj za to dávam bod. Hudobný podmaz nie je extra na samostatné počúvanie, ale do filmu presne sediaci vrátane osudových melódii v správnych chvíľach. Veru, napriek tomu, že sa to samozrejme nemôže zaradiť k Snyderovým najlepším filmom, tak mňa osobne to zaujalo. Bolo správne špinavé, bolo to riadne krvavé, dostali sme useknuté končatiny, ustrelené končatiny, diery v hlavách, vnútornosti vonku, neštítilo sa to moc vecí, takže nie enormná spokojnosť, ale spokojnosť určite. () (menej) (viac)

Ledkodlaq

Překvapuje mě tak nízké hodnocení a tak negativní komentáře. Film vcelku věrně drží knižní předlohu a nabízí podobnou ponurou atmosféru, nic zásadního tu nechybí, vizuál není odfláknutý (jen teda ti koně s maskou..) a celkově se tvůrcům povedlo důvěryhodně trefit náladu a emoce původního příběhu. Popravdě se mi první díl líbil víc, než například tolik zprofanované Star wars.  Těším se na další díl. ()

Zmrv

Filmových space oper je pomálu, a těch kvalitních ještě míň. Rebel Moon se mezi ty kvalitní bohužel nezařadí. Kdybych to měl krátce shrnout, tak to na mě působilo jako nepovedená a vizuálně nepříliš zajímavá kombinace Duny a Warhammeru 40K. Zároveň je ale na scénáři hlavně v druhé půlce hodně vidět, že šlo původně o projekt z univerza Star Wars, a vlastně je dobře, že z toho sešlo, protože jako takový by byl tenhle film ještě větší propadák.  Kromě toho, že film není nijak výrazný vizuálně, tak to samé jde bohužel říct i o hudbě a hereckých výkonech. Další díl už si určitě ani ze zajímavosti nepustím. 45% ()

Corpsegrinder

Posledních pár let je hrozně cool nadávat na Snydera a vše kolem něj, i když k tomu není důvod, stejně jako v tomhle případě. Rebel Moon je velkofilm jako ze starý školy, v tomhle případě míněno cca 20 let zpátky, jenže tehdy se lidi uměli pobavit i jednoduchým výplachem jako tohle, kdežto dnes jak to neni arthouse pecka tak je zle. Původně to bylo zamýšleno jako Star Wars spin-off, blíž má výsledek ovšem k Warhammeru 40K. K tomu drsnýmu, špinavýmu a celkem různorodýmu světu mi snad chybělo jen pořádný násilí, Rkovej rating by tomuhle hrozně pomohl, obzvlášt pod Snyderem kterej ho vždy uměl v mainstreamu použít kvalitně. Jedinou výhradu mám snad k obsazení hlavní role, tu herečku nemám rád nikde a na roli týhle jakože rádoby drsný ranařky s vojenskou historií se prostě nehodí. Co mě však zaujalo nejvíc byla hudba, už dlouho se mi nestalo že bych si soundtrack áčkovýho filmu chtěl poslechnout samostatně. Těšim se na druhou část. ()

Milan25

Těšil jsem se na to, ale marně. Zápletka je blbučká, a celé to vypadá divně. Chvíli jsem přemýšlel, jestli mi blbne monitor, ale ono je to fakt většinu času rozmazané a občas to vypadá jak kdyby ty obrázky vygenerovala AI. A za ty lense flary by se nestyděl ani Abrams. A proč tam byla pasáž s pavoukem je mi záhadou. Director's cut: Je to stejně blbé, pořád to vypadá divně, ale dává to jaksi větší smysl. Ten příběh byl takový stravitelnější. Pokud si chcete Rebel Moon pustit, tak spíš sáhněte po tomto. 3* ()

Fary

Tady se bohužel potvrzuje, že čím větší mediální masáž, tím větší blbost. A nevím, na čem Snyder jede, ale točí jednu hovadinu za druhou... ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (viac)

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)