Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Johnysko

Tak tohle byl od Netflixu opravdu velký krok vedle. Zack Snyder se snaží recyklovat svůj styl pořád dokola a vlastně už to ani není dobrý. Vizuálně se sice jedná o celkem povedenou(i když CGI) podívanou, po půl hodině ale zjistíte, že je to pořád jen to samé dokola. Některé vizuální triky už jsou lehce na hraně s béčkovým titulem a když už po 5x uvidíte tu stejnou typickou zpomalovačku, kde se charakteristicky uprostřed scény blýská odraz slunce nebo jiného světla, už pomalu saháte po ovladači. Naprosto nudná věc, kde se vše děje nahodile, bez nějakého smyslu. Postavy absolutně bez života, objevující se a zase mizící zcela bez nějakého vysvětlení nebo obyčejné logiky(nikomu se nechce, stačí však jedna motivační věta a týpek je hned odhodlán obletět vesmír :D) Totální vykrádačka všech možných sci-fi a zoufalá snaha jak vytvořit nový svět. Nejslabší film Netflixu za posledních 5 let pokud se bavíme o těch s vysokým očekáváním. ()

radjur

Usnul jsem u toho.  Obrazově temné, a jako bych koukal přes špinavé sklo, někdo by měl kameramanovi vysvětlit ať nedává před optiku levné filtry z aliexpressu. Snad všechno je natočené na plnou díru tipuju f/1,2 až z toho po chvíli bolí hlava. Pokud tím jen chtěli zamaskovat, že se tocilo ve studiu, tak to se moc nepovedlo, je to pořádně poznat. Oblíbené zpomalené záběry režiséra jsou v situacích, kde se vůbec nehodí a to je posiluje celkové utrpení. A co se týká příběhu, chápu proč to Lucasfilm tenkrát nekoupil. ()

majorzeman13

Zack Snyder si natočil svoje Star Wars. Snad bude druhá část lepší,kvalitnější,povedenější než část první ?? Rozhodně jde koukatelnou,průměrnou podívanou. Dvojka by mohla být galagtická válečná řež ?! No uvidíme,jakpak to dopadne............... ()

Ondrakuna12.

Proč je to tak strašně ohraný? Člověk vý i jaký bude příběh a to je na začátku. Jedna dobrá věc je vizuál. Jako kdyby to byl Star wars dělaný AI. Dávám 4/10. ()

Freiherr

Je to vykrádačka? Je. Je to místy nesmyslné? Ovšem. Má to podprůměrné triky? Ano. Tak proč 3 ***? Pro mě Rebel Moon není o tolik horší než zbytek Marvelu a jiné obdobné produkce z posledních pár let. A bohužel mi myšlenkově přijde na stejné úrovni tupého komiksu. A upřímně mi tohle pseudo scifi a fantasy prostředí na domácím kině vedle vánočního stromečku a spolu s vypnutým mozkem (nutná podmínka) bavilo. ()

DoctorVisual

Podarené CGI, celkom zaujímavé boje, ale musel som sa fakt sústrediť na to aby som udržal pozornosť. Totálna nuda a slabý dej. Film skončil a ja si už nepamätám o čom bol :( ()

EricNor

Nebyt zpomalovacek, film mohl byt o pul hodiny kratsi. Hezky obrazky se rychle okoukaji, jinak nema film co nabídnout. Osudy postav me vubec nezajimaly. Jedine uchazejici sceny byly s Edem Skreinem. Jinak vsichni mluví jako picusove, ne jak normalni lidi. Nevim proc by mel nejaky rolník mluvit jako majitel knihovny. Nechapu, ze cesky překlad je tak pitomy a preklada to takhle. V anglictine to tak blbe neni. Fim vykrada kde co, Star Wars, Avatar, Harry Potter, Gladiator a urcite i dalsi. Zajimavost: Ve filmu se potkavaji dva predstavitele stejne postavy z Hry o truny a to Daria Naharise, Ed Skrein a Michiel Huisman. ()

batmancz

Mám rád scifi. Dobře, že film nešel do kin, dopadlo by podobně jako John Carter. Je tu řada nízkých hodnocení, ale průměr si ten kus zaslouží. Nenudilo mě to, líbilo by se mi to jako seriál. Líbil se mi ten svět, hudba, akce. Nudila mě ta okoukaná rebelská linka a stejně tak klišé konec. Ale jo, pustil bych si hned další díl, na rozdíl od Stvořitele si to na nic nehraje. Takže beru *** ()

Stingray

Tak to dopadlo možná i hůř než jsem čekal.. Je tam toho strašně moc a zároveň vůbec nic..kdyby to aspoň byla akční jízda, tak mu trochu odpustim. Namatlal tam všechno co kde viděl ( zkusil i kantýnu z Mos Eisley),a nalepil to na mrak zpomalenejch záběrů a dost hnusný cgi..dvojku samozřejmě zkouknu. Proti tomu je John Carter veledílo. Tohle řadim k Jupiteru..taky to už nechci znovu vidět. A to plácá, že k tomu má 800 let vymyšlenýho lore..očekávám osmihodinovou režisérskou verzi..😀 ()

Pimburger

Nevím, nevím. Asi se z CSFD stal hateclub Zacka Snydera. Já jsem ale moc chamtivej, abych platil členství, a tak se mi ten film líbil. Je jasný, že to není žádný intelektuální zázrak, ale jako Star Wars pro 21. století mi to bohatě stačí. Hlavní hrdinka se umí dobře rvá, zbytek z jejích 7 statečných je taky docela zajímavý a padouch je správně padouchovatý. Nic jiného od něčeho, co se odehrává ve vesmíru (pokud to není Star Trek) neočekávám. Navíc je hezký vidět, jak koně z Harryho Pottera někomu rozšlápnou hrudník. Byl to skvělý průměrný film z vesmíru, kterému dávám plnej počet, protože tak málo, jako to má tady, si to opravu, ale opravdu nezaslouží... ()

jara12

Rebel Moon od Zacka Snydera slibovala zajímavé spojení sci-fi a Sedmi samurajů, ale bohužel neplní očekávání. Snyderův přístup k příběhu a vizuálním prvkům je chaotický, film postrádá originalitu a koherentní styl. Vizuální prvky působí nekoordinovaně a ztrácí se tím identita. Akční scény jsou ploché, zpomalovačky spíše nudí, než poskytují dynamiku. Postavy jsou bez osobnosti a motivace, flashbacky nevedou k jejich skutečnému rozvoji. Celkově Rebel Moon nedosahuje Snyderových předchozích úspěchů a po právu se kritizuje za neoriginalitu a nedostatek zájmu o postavy. ()

patient333

Na Rebel Moon som sa fakt tešil. V mojich predstavách sa jednalo o vyspelejšie, špinavejšie a krvavejšie SW. Bohužiaľ to úplne nedočiahlo na moje očakávania, pritom začiatok (scéna v stole) bol sľubný. Celý problém tkvie v pomalšom rozvláčnom deji a slabej akcii. CGI nie je zlé, ale ani úplne dobré (Tarak na gryfovi bol fakt otras). Postavy mi prišli trocha prvoplánové, akokeby sa im snažili dať len takú hĺbku, aby bolo pre diváka nejaké citové zaangažovanie, ak sa tvorcia rozhodnú postavu zabiť, ale zároveň takú hĺbku, aby to pre dej nemalo žiadne následky. Napokon je najväčší problém pre mňa, "veľká" otočka, kedy cca od začiatku filmu asi vieme, čo sa stane, ale naši hrdinovia s obrovským intelektom a taktickým rozumom na to neprídu či zvláštna logika kedy laserové zbrane nedokážu prestreliť drevené stoly :D . Každopádne nemyslím si, že to je až taký zlý film. V realite ma to celkom bavilo a v schopnejších rukách by sa mohlo jednať o lepšie sci-fi. Samozrejme na SW to ani zďaleka nemá, ale má to nejaké nápady, dej a postavy s ktorými sa dá pracovať a relatívne dúfam, že sa Snyder z jednotky poučí a dvojku spraví lepšou. Budem sa tešiť. ()

Hansolo35 odpad!

Další klon Star Wars s celkem nesympatickou hrdinkou, co kosí svalouše ačkoli má čtyřicet kilo i s železnou postelí. Vizuálu není co vytknout, ale příběh je nuda. Pořád to samý. Někdo někoho napadne, bojovník jde shánět pomoc, nabírá další lidi. Mezitím se star wars prolne do Harryho Pottera a vidíme Klofana. Dokonce sem dali i způsob, jak se dá zkrotit. No, po souboji s pavoukem přecházíme do Zelené míle. Pak si říkám, zda Titus bude černoch...bingo. Postavy recitují stokrát ohraná klišé, hudba jako z Duny, ovšem všechno je mi to tak nějak fuk. Nemá to jiskru. Je mi jedno kdo s kým a proti komu.  Navíc ty hrozný kydy...to se nedá poslouchat. Za mě kouknu, do rána zapomenu a nemám potřebu se ještě někdy podívat. ()

alpaka

Já nevím. Vizuál se mi líbil. Herecké výkony nejsou na můj vkus špatné. Přesto ten film působí prázdně. Asi je to tím, že vlastně všechno co v něm je už jsme někde viděli. Jakoby někdo dal do kupy pár dobrých scén z několika filmů a pokusil se je spojit nějakým příběhem. Jenže to nedrží pohromadě. Pomalejší tempo vyprávění by mi nevadilo kdyby bylo co vyprávět. Příběhy jednotlivých postav jsou podány nešikovně a velmi mělce, stejně jako samoúčelné (a opravdu stupidní) představování jejich schopností. Nakonec jsem musel přemýšlet o čem to vlastně bylo. Za sebe shrnu: Obstojné herecké výkony, hezký vizuál, zvuk a hudba, ale celkově je to o ničem. Dávám 50%. ()

Sabre

Vůbec nechápu, takhle nízké hodnocení filmu. "Rebel Moon" přináší osvěžující adaptaci klasického konceptu "Sedm statečných" do futuristického světa.Bylo rozhodně na co koukat.Nejvíce mě bavil Admirál Noble v podání Eda Skreina. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze