Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Raid91

Našlapaná sci-fi jízda roku!!! Jen škoda, že tomu ubližuje místy ne moc oku lahodici digi bordel a syndrom rozdělení filmu na dvě casti. Krásných 8/10. ()

Cain(cz)

1) Ti co filmu dávají odpad nebo 5 hvězd, by zde měli dostat doživotní BAN 2) Watchmen a Muž z Oceli jsou jedny z nejlepších komiksových adaptací vůbec 3) Rebel Moon je rozmazaná nuda za 40% s několika krásnými záběry, jedním originálním mimozemšťanem - parazitem a skutečně fantastickou scénou (100%), kde se robot baví s dívkou u řeky. Po Armádě Mrtvých Snyderův nejhorší film. Někdo by jej měl začít usměrňovat. A na druhý díl se nepodívám ani zdarma. ()

divad123

I když nejsem fanoušek Snydera, tak jsem se po dobře vypadajícím traileru velmi těšil. A musím říct že jsem velice zklamaný. Film vykrádá co se dá a nepřichází s ničím novým. Svět ve kterém se film odehrává, vypadá nezajímavě a je směsicí všeho možného. Pozitivní je, že po vizuální stránce se film rozhodně povedl. Co se, ale týče scénáře, tak to je naprostá katastrofa. Celou stopáž filmu jsem se více méně nudil. Akční scény by možná byly dobré, kdyby nebyly neustále zpomalovány. Takže celkově velké zklamání a jedná se v nejlepším o průměrné sci- fi. ()

arnaeth

Bohužiaľ veľké sklamanie. Grafika skvelá, kostými i masky na jedničku, muzika na úrovni, akcia však už dosť kríva, dej takmer nestojí za reč, postavy sú nesympatické a nudne k smrti… Je to taký mačkopes. Veľký potenciál zakopaný hneď v prvej časti. Skvele. ()

rostsoft

Je škoda, že akce a vizualizace dává přednost před příběhem. Je to trend dnešní doby, akční bezduché snímky s minimem děje. Tento snímek je vizuálně naprosto bezchybný, ale má tak slabý příběh, že slabší už být ani nemůže. Nemluvě o tom, že to je už dost ohrané téma. Ostatně v dnešní době vymyslet něco zbrusu nového je velice těžké, ale zas na druhou stranu je spousta knih, které by stály za zfilmování. Nesmí je ovšem autoři skurvit, což je opět trend dnešní doby. Nevím, co se to děje, že by snaha za co nejvyšší výdělky? Podle mě to má většinou opačný účinek. ()

Vampiroza

Epický masterpiece... Přesně tak jak jsem očekával. Vizionářská pecka která kombinuje všechno co miluju s naprostou ladností a koření to ještě brutálnějším soundtrackem. Doufám že druhá duna bude proti prvnímu dílu alespoň z půlky takhle dobrá protože nuda part 1 bylo fakt utrpení. ()

AndySvk

Mame sedem samurajov, mame sedem statocnych a mame rebel moon. Pribeh sa zameriava na hlavnu hrdinku ktora sa rozhodne pomoct dedine farmarov porazit vesmirnych nackov a to tym ze najde vo vesmire inych spolubojovnikov ktorych nam predstavia len okrajovo ( prvy diel)Vizual pekny a hudba dobra. Neni to az take zle ,dve hodiny ujdu ako nic  aspon ze tam nieje napchata woke agenta nasilu ako inde ()

Filmyx

předvídatelné, nezajímavé až nudné, charaktery postav nulové (vyjma jednoho trochu překvapivého zvratu před koncem). Sedm statečných hadr, ale tak špatná verze, že jim k těm sedmi jeden hrdina dokonce chybí. Chválím jen masky některých mimozemšťanů a casting, protože Kai, Taras i Gunnar se fakt povedli :p ()

webino

Začínam pozerať. Najdebilnejší filter EVER na takúto atmosféru.Áno som rád že to nieje klasika oranžovo modrá,ale tu treba full farby nie ,,Toto,,!! HNUS Slow Motion prekobinované a sme len u roľníkov. Pkračujem a kukám. Stále ZLE,.Veď som sa tešil na akciu a sci-fi.Toto je sračka.50% je slow motion zlé scény,zo zlého uhla ,a slabou kamerou.CGI je priemer sem tam podpriemer.Strih by som ja spravil lepšie a to som to nikdy nerobil...len mi dajte technikuuuuu🫤 Plus nový svet že sa vytvorí,a universum som čakal a to ČO JEEEE? Raz pôjdem do auparku na kávu s požičaným notebokom a napíšem lepší svet. Kukám ďalej: špice s pandory,krkavec poprdeli metrový ho vypľuje na rýmsu a on mi skočí zas na chrbát.A hudba že totál hnus. Nedá sa končím ()

Sukdolakus7

To, že musím nejnovější počin jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů popsat jako rozmazaný hovno padající ve slow motion do nepříliš vzhledný CGI mísy, mi opravdu láme srdce. Obávám se, že druhá část už může přinést tak akorát nepříjemný šplouchnutí záchodový vody mezi půlky. ()

horcrux7

Nuž, sklamanie a dva kroky vedľa. Tentoraz mi dokonca neprekážala ani samotná minutáž filmu. Postavy ok (hlavne Kora v podaní skvelej Sofie Boutelli čo by femini action Femme fatale), ale ten odfláknutý scenár.... Na druhej strane, ako seriál by možno Rebel Moon toho ponúkol o niečo viac, ako len neucelenú formu s demotivačnou obsažnosťou. ()

SavagerXx

Tohle není bezmyšlenkovitý hate na Snydera i když se mi ani jeho předchozí film moc nelíbil, ale Rebel Moon v této podobě opravdu není moc dobrý film. Začíná to tak že je nám hned na začátku názorně ukázáno kdo je tady záporák (pokud to nebylo zjevný z toho Nazi looku) a hl. postava se rozhodne že si sežene pomoc na obranu malé vesničky o asi 40 vesničanech... ano to je děj filmu verbovat lidi na pomoc malé Vesničce. Hned na začátek filmu škodí PG13 rating nebo co to dostalo, akci by člověk čekal od Snydera solidní ale bohužel, v drtivý většině je nepřehledná a ve chvíli kdy je se jedná o slow motion záběr. Další postavy a jejich představení je naprosto tragická ukázka filmařiny, hele já vim že Snyder už teď básní o directors cutu ale neříkejte mi že na tohle někdo z Netflixu kouknul a řekl "jo, dobrý", všechny postavy mají 1 scénu která je buď jakože bad ass nebo vtipná aby se nám představila. Po té přijde Kora řekne že chce pomoct a u většiny postav ani nevíte přesně proč se přidali protože najednou máte střih a nový člen už je na palubě a to se opakuje minimálně 3x. Postavy mezi sebou nemají absolutně žádnou chemii a protože je toho asi dost vystřiženo tak vám ani při koukání nebude dávat smysl proč se najednou Kora bratříčkuje s pilotem když spolu 40 minut filmové stopáže neprohodili ani slovo. CGI místy vypadá dobře, ale většinou je to tragédie na úrovni videoher z roku 2000 (např. když loď letí mezi mrakodrapy před verbováním Raye Fishera). Krátká sekvence o minulosti Kory byla zajímavější než celý film. Na žádný z postav vám nebude ke konci filmu záležet protože nikdo neřekl nic co by z nich udělalo zajímavé postavy na místo sci-fi klišé. Že to bude až taková sračka sem fakt nečekal. ()

Mat.t

Podľa mňa to bolo super, až na to, že tomu chýbala originalita a niečo, čo človek ešte nevidel. A to tam nebolo. Ak by ten film vyšiel v inom roku, minimálne 15 rokov dozadu, mohlo to mať inú váhu, ale takto nie. Dokonca si trúfam povedať, že je tom viac iných motívov, než práve Star Wars. A druhá časť iná nebude, nech si každý želá čo chce. ()

Spike1

Objektivně bych to viděl spíš na 4*, ale když tu kolem vidím těch trollů a haterů kteří se už z principu snaží sepsnout film dolů svými odpady a jednohvězdami, tak nadhodnotím. Jestli se film vyšplhá na hodnocení které dle mě už bude cca odpovídající, klidně to stáhnu na ty 4* které si dle mě film zaslouží.  Ačkoli tam není akce každých 5 minut, film měl krásné tempo a mě ty 2 hodiny utekly ani nevím jak. Herci neurazí, spoustu z nich však moc prostoru nemá (to snad až v té režisérské verzi, která tentokrát byla nápadem Netflixu, nikoli Snydera, respektive Netflix chtěl ať nejdříve vydá tuto 'přístupnější' verzi). Co se vizuálu a akce týká, já mám Snyderův styl rád, mě sedne, jsem cílovka, takže spokojenost. Když si vezmu že dnešní blocbustery s minimálně dvakrát tak velkým rozpočtem vypadají o level hůř, cením Snyderův cit pro vizuální stránku (a rozumné nakládání s rozpočtem) ještě víc. Ano, příběh si záměrně půjčuje kde jen může, ale aspoň to přiznává a kvůli originalitě se na podobné filmy opravdu nedívám (už původní Star Wars byly koláží všeho co Lucase bavilo, vypůjčoval si to a jen to smíchal dohromady) takže výtky tohoto typu moc nechápu. Stejně tak nevím proč někdo hejtí slow motion a další propiety které k režisérově stylu už hodně dlouho neodmyslitelně patří - to je jako kdyby mi vadily scény obřích destrukcí, ale stejně bych pořád vyhledával filmy od Baye a Emmericha a doufal že nějakým zázrakem začnou točit Transformery a katastrofické filmy bez výbuchů... Takoví 'kritici' jsou buď tak naivní že doufají že najednou režisér změní rukopis který mu vyhovuje a funguje, nebo se na film koukají čistě jen proto aby ho mohli strhat (což je dost smutné využití času). Vadí mi snad jen to že po skončení jsem měl pocit spíš dlouhé (a drahé) pilotní epizody seriálu než filmu jako takového - což nic nemění na tom že jsem si ho užil. A rozhodující stejně bude ten director's cut, takže... Kdo nereálně čekal další Star Wars, Dunu, Blade Runner, ten ať si nadává. Kdo tušil do čeho jde a umí si užít novou vesmírnou akční sci-fi, kterých vzniká jako šafránu, dobře pro něj. Já se těším jak na režisérskou verzi, tak na pokračování, a vůbec se za to nestydím. Pro vznik dalších projektů stejně budou rozhodující čísla, a ta bude mít Rebel Moon skvělá, takže navzdory snahám spousty haterů si my ostatní můžeme tenhle i další filmy v klidu užívat. ()

DerfelCadarn

Po tak dlouhý masáži o jak úžasný počin se bude jednat jsem se na to dost těšil a opravdu zklamání. Vzhledem k tomu, že už dlouho dopředu bylo známo, že se bude jednat o vykrádačku kdečeho jsem si říkal proč ne, když to bude aspoň hezky vizuálně podaný. Jako plus bych dal znázornění různých světů a lokací, ale to ostatní je hrozný shit. Pořád dokola zpomalování a když už hrozilo, že bude záběr na nějaký zranění, tak najednou střih a tahle kombinace udělala z každý akce naprosto nezáživnou a otravnou scénku. Už od první bitky ve vesnici jsem si říkal, kdy už to skončí. Jestli si to režíser schovává na nějaký directors cut opravdu nevím, ale pokud má nějakou takovou taktiku, tak at s tím jde do prdele. Celý první díl je o tom, jak se shání pár hrdinů na obranu vesnice a funguje to asi jako nakupování na e-shopu. A co třeba tenhle? Šup s ním do košíku a mám ho. Takže když se to na konci trochu zvrhlo, tak nám zůstalo šet hrdinů ke kterým se nejspíš připojí robot a mám jasnou představu, co bude obsahovat druhý díl. Samozřejmě, že se na něj kouknu, ale už nic od toho nečekám. ()

razzy1230

Co to sakra...... Byly tu silné známky podprůměru ještě než vyšel vůbec trailer, ale že to dopadne až tak hrozně ?! Slow motion má být dneska cool?! Možná, ale ne když se použije 500x, natož tak ještě 499x kam sakra nepatří a jen to zvýrazní to, jak je to blbě natočené. CGI jsme trošku zaspali dobu, ale koukatelný to je. Kostýmy mohly být víc wow, být hezčí, kreativnější, originálnější. Příběh plochej jak dálnice v Dubaji. Jenomže, na té dálnici občas projede tuctové BMW. Takže vlastně nic za čím by se většina otočila. Přitom je to dlouhé jak čekání na výplatu. Skoro všechno působí ponure, amatérsky a nudně. Masky ovšem byly povedené, aspoň něco. Snyder klesl už dávno, spojením s Netlixem se položil do hrobu, tímto filmem se ještě zahrabal. Pochybuji že bude jako Uma Thurman v Kill Bill a vyhrabe se z toho. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (viac)

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)