Život rozvádějící se matky dvou dětí Evy (Veronika Arichteva) je jeden velký chaos. Jako by nestačilo, že za všech okolností říká to, co si myslí. Zároveň se musí vyrovnávat s tím, že se svým sympatickým, ale nespolehlivým manželem (Lukáš Příkazký) stále sdílí malý pražský byt, a zatímco pro ni byla prohra v prvním rozvodovém stání jen technikálie, pro něj naopak znamení, že na jejich vztahu je pořád co zachraňovat. Jeho mnohdy až komické žárlivosti příliš nepřidá ani Evina nová práce recepční v prestižní advokátní kanceláři. Zvláště pak, když se kolem Evy začne ochomýtat mladý a sebevědomý právník Martin (Václav Matějovský). Ten, na rozdíl od ní, nemá problém s proplácením složenek ani schopností nechat si své myšlenky pro sebe. Jen se mu nechce vázat, což nevyhovuje jeho partnerce a kolegyni právničce Petře (Veronika Lapková). Mezi ním a Evou to brzy začíná viditelně jiskřit. (TV Nova)

NinetyOne

Tak v první řadě - donutila mě se dívat přítelkyně, která je zamilovaná do Matějovskýho ( no a co, na bench zvedám určitě víc), ale po prvním díle se mi líbily prostory advokátní kanceláře, Petra a ta další advokátka brunetka. Asi bych těch 60 minut dokázal strávit líp, třeba hraním Minecraftu, ale nerad něco rozkoukám a nedokoukám.  Co mě zaujalo po projetí ČSFD byl vztah mezi režisérem a hlavní postavou Evou. To mě donutilo se zamyslet, jestli si pan režisér dělá prdel a je to ultimátní troll, nebo jestli to je jen hrozně moc nepovedenej pokus, jak ukázat na strastiplnej život matky dvou dětí s neschopným manželem. V průběhu sledování mi došlo, že tam je muž jako pohlaví vyobrazeno jako totální neschopnej ňouma nebo zlej grázl. Všichni muži jsou v tom seriálu "ty špatný" a ženy jsou ty ublížený chudinky, co to maj v životě hrozně těžký s náma kreténama. S jednou výjimkou a to pokud nejste nebezpečně přitažlivej méďa Kalina s bavorákem, co vydělává slušný prachy a dokáže vás za pomocí advokátních triků a tipů vytáhnout z průšvihu. V takovým případě už jako muž za něco stojíte! Tady toho feministickýho nádechu si všimla i moje holka a to už je co říct.. Někdy kolem šestý epizody jsem si vytvořil takovou latentní nenávist vůči postavě Evy, jejíž toxickej způsob naprosto nezřízenýho, chaotickýho života plnýho špatných rozhodnutí akorát brzdí chudáka Kalinu v jeho kariérním růstu. Martine, rodí mi kamarádka, odpískej tu dovolenou v ŘÍmě a přijeď! ... Martine, do porodnice nestíháme, Réza ti to trojkový kupé totálně sprasí, ale ty to zacáluješ, viď? ...  Martine, tady Réza naletěla podvodníkovi, ty si advokát! ... Martine, jsem sice jen pitomá uklízečka, ale mám vysokou školu života! ... Martine, jsem úplně blbá a vlezla jsem psychopatovi do baráku, ačkoli mě všichni doslova varovali! ... Na Tiktoku ten poslední díl místní mládež (především dívky) hodnotí jako smutnej konec. Martin měl prej zůstat s Evou, což dokonale reflektuje jejich sobeckej a naivní pohled na život (aka udělám si děti a pak budu dojit nějakýho hodnýho advokáta :D). Díky bohu (nebo scénáristům), že měli dost rozumu na to, aby nechali Kalinu s Petrou a Eva ať skončí někde na Badoo nebo na Tinderu v návalu dickpiků. Nic víc si nezaslouží.  Jsem rád, že se (snad) nebude točit 2. série, ALE: kdyby přece jen jo, měl bych top nápad na takovej sequel, pojmenoval bych to třeba: O mě se neboj 2: Kalinova pomsta. Martin prozře a spočítá si ušlý zisk a ztracený čas řešením Eviných problémů. Reálně v tom ten chudák zahučel třeba za půl míče. Takže tady nezbývá než předložit důkazy a zažalovat Evu za způsobený škody a vlastně třeba i ztrátu zaměstnání v prestižní AK. Poslední díl 2. řady by končil pomalou zoom out scénou se záběrem na Evu, jak leží pod mostem. Dávám 50% za Petru ve spodním prádle. 40% přidám za Rychlíkovou ve spodním prádle. A 10% jsem ubral za tu nesmyslnou bouračku uprostřed rovný lesní asfaltky, kde je doslova nemožný to narvat do stromu v 50km/h, ale nějak toho Kalinu do špitálu dostat museli. () (menej) (viac)