Strašiak

• Česko Kostlivec (viac)

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. (Cinemart SK)

Mr.HahaHihi

Devíti stránková Kingova povídka je skvělá. Film už bohužel ne. Samozřejmě se film vydal jinou cestou a zdrojem se fakt jenom inspiruje ale to s čím přichází tvůrci, to je nuda. Rutina, nuda. Přitom možnosti s bubakem byly vlastně nekonečné. Opravdu si to umím představit jako trýznivy horor, ohledně vyrovnávání se se smrtí blízké osoby, kdy bubák dělá hlavním hrdinům z jejich smutku, psychický teror. Místo toho tvůrci servírují sterilní horor, někteří lidi zmiňují skvělou hru stínu, tak to jsem asi slepý, nic takového jsem tam neviděl a to si o to ten film říká. Stejně tak, tam mají potřebu zmínit, že nás bubák umí napodobit hlas ale samozřejmě se s tím nijak nepracuje. Atmosféra nula nic. Akční závěr tomu nijak nepomáhá, při scéně se zapalovačem jsem kroutil očima. Jenom ke konci, když to vypadalo že to bude mít knižní konec, tak se mi nachvili objevil úsměv na tváři ale to taky nedopadlo. Není to sračka, jako sračka, spíš je to bezkrevny nepohlavní hororový blockbuster pro teens, něco jako Wan. A to mě tedy nešimrá. ()

Raz

Tak jako u většiny hororů je film strašidelný jen do chvíle než se objeví bubák pak už ne.A ano Bubák by byl lepší název než Kostlivec.K tomuto se nedá moc co dodat.Horor o dětských fobiích kde se bojíte strašáka ve skříni nebo pod postelí jen se ho snažit sundad brokovnicí je prostě badass 4/10 ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)