Osamělý kluk se nastěhuje do zchátralého činžáku a spřátelí se s autorem mangy odvedle, který je úplně švorc. (Netflix)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Kotaro je sám (2022)

Kotaro je sám je určitě zajímavý, hořkosladký seriál, který přináší na obrazovky hodně závažných a silných témat. Občas jsem sice trochu válčil s jeho logikou a chováním některých postav v určitých situacích, ale po emocionální stránce fungoval dobře. V praxi to znamená, že mě dokázal dojmout, pobavit i rozesmutnět ve správných chvílích. Občas možná někde trošku tlačil na pilu, ale nebylo to přehnané nebo nepříjemné. Zkrátka i když každá postava si tu procházela něčím těžkým a závažným, že to skoro vypadalo, že je statisticky nemožné, aby se na jednom místě sešlo tolik lidí s tak podobnými a závažnými problémy, v rámci narativu mi to nevadilo a dávalo mi to ucelený pohled na rozebíranou problematiku z několika odlišných úhlů pohledu, které spolu vždy nějak souvisely. Také oceňuji, že seriál nabízí pozornému divákovi i různé varovné signály, jak se dají takovéto závažné problémy rozpoznat, a i nabízí některá, pro někoho možná neobvyklá, řešení, která ale většinou korespondují s charaktery postav.  Hlavní hrdina byl na jednu stranu až nepřirozeně vyzrálý na svůj věk, ale vzhledem k faktu, čím vším si prošel a jak mi byla jeho povaha prezentována jsem i tohle dokázal bez problému přijmout. Nejsympatičtější mi byl Karino, do něhož jsem se dokázal v mnoha ohledech docela slušné vcítit a chápal většinu jeho rozhodnutí. Ovšem zajímavých postav tu bylo více, většinou slušně vykreslených, tak aby divák alespoň trochu chápal, jak přemýšlejí a co vše si sebou nesou. Očekával jsem, že to bude emocionálně silná a zajímavá podívaná, která ale byla nakonec mnohem komplexnější, než jsem původně odhadoval. 8/10 ()