Black Books

V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

Ba-nny

Toto je serial s velkym S. Britsky humor mam velmi rad a tento serial ho vyzdvihuje do vysin. Proste vecne ozraty Bernard, blaznivy poskok Manny a Fran Vam ukazu, ze v knihkupectve resp. antikavriate nie je len ticho a nuda. ()

Kroup4

Bristkej humor je jinčí,ale já ho miluju.Všechny 3 postavy jsou skvělé.Škoda jen že to tak brzo skončilo a nebylo víc jak tři série.Každej díl jsem viděl několikrát a vůbec neztratili na síle. ()

Valkyria

Suchý anglický humor, který normálně moc nemusím... Ale z úst Bernarda Blacka ho miluju a to nemluvím o Manym, který je vrchol seriálu! V hlavě mám spoustu nezapomenutelných hlášek! -> Malá relaxační kniha... ; -Máte Dickense v kůži? -No ano... -A je to pravá kůže? -Je to pravý Dickens... ; -Jsou ty peníze kožené? -Ne, proč? -Chci, aby se hodili k mé peněžence... A to je jen první díl :))) Prostě parádní a neokoukatelné! ()

BC

Vždyť on Bernard ani nechce prodávat ty knížky. On chce jen pít víno a kouřit. To Manny a Fran mu z toho dělají knihkupectví. "Přidejte trochu levandule do mléka, opusťte město s pomerančem a předstírejte, že se tomu smějete." ()

High.Hopes

Po prvním zhlédnutí vám nemusí sednout, je asi o něco hůře stravitelný než typičtější sitcomy, když se ale propracujete i k dalším zhlédnutím, budete mile překvapeni dosud neobjevenými vtipy, propracovaností scénáře a kvalitou humoru. ()

Doski

Opět výborná práce Grahama Linehana? Ano. Zvlášť když se spiknul s Dylanem Moranem (který nejen že má výbornou Irish-English, ale má i dar od boha v podobě výborného umění herectví, jenž se objevuje nejen v tomto britcomu) a Billem Baileyem (který je také úžasně nepopsatelný s těmi jeho zvláštními pohyby a mluvou u toho). Celý seriál od začátku do konce prostě sranda, sranda, smích a sranda. Lék na smutnost a nepohodu. Skvělý ztráceč času.. Počkat, shlédnutí tohohle ale vůbec není ztráta času! Je to špička mezi sitcomy. 96% :) ()

tomikan

Krasnej priklad toho, jak je britskej sitcom schopnej podrzet si vysokou uroven humoru od pilota po posledni titulky, i kdyz bohuzel jen po tri sezony.. no Bernard a Manny sou popravu nepostradatelni, kdezto namisto Fran si leckdy sem schopnej predstavit jinou ztvarnitelku, coz je subjektivni takze oukej.. i po nekolikatym zhlednuti (>3) maximalni hodnoceni!! ()

Jaxx84

Takhle šílená trojka Bernarda Blacka, Mannyho a Fran mě učarovala svým naprosto originálním a neopakovatelným anglickým humorem. Víc než na scénáři však stojí seriál na hereckých schopnostech herců, schválně zkuste zahrát na téma The Elephant and the Balloon =D ()

007.

Skvělý seriál, druhý díl první série a čtvrtý díl druhé série byly nejlepší. Akorát mi to ve třetí sérii trošku kazila trochu přehnaná necitelnost Bernarda. 93% ()

markotter

Jedna epizodka s tímhle psychopatickým despotou (nebo despotickým psychopatem?) jeho přitroublým přidržtaškou a společnou přítelkyní Fran vydá za víc zábavy než jedna celá série Přátel. A to proti Přátelům vůbec nic nemám. ()