Allie Hamiltonová (Rachel McAdams) a Noah Calhoun (Ryan Gosling) sa zblížili už počas dospievania. Spočiatku búrlivá romanca sa postupne zmenila na hlboký vzťah - do rozvíjajúcej sa lásky však neúprosne zasiahli Allieini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdal byť dosť dobrý pre ich dcéru... Keď sa tí dvaja po rokoch opäť stretávajú, ich vášeň opäť vzplanie - a Allie sa musí rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum... (TV Markíza)

kajas

Rachel a Ryan svými úžasnými výkony vytvořili jeden z nejkrásnějších filmových párů, který v mých očích skoro předčil Jacka a Rose z "Titanicu". Celý film jsem se modlila, aby jim jejich štěstí vyšlo. Po druhém zhlédnutí musím ještě přidat, dějová linka ze sanatoria už mi do toho všeho krásně zapadla. Prvotřídní romantika s velkým R. ()

halogenka

Film vršící klišé (chudý a bohatá, nepřející rodiče, matka, která zažila to samé, nedoručené dopisy, labuťe, odloučení, nehynoucí láska a její síla, déšť, atd. atd.), za které by se nemusela stydět ani Danielle Steelová. Jediná vizuálně působivější scéna je ta s labutěma (mimochodem, symbol věrnosti...), ale to je sakra málo. Navíc rámování příběhu starým Noahem a Allie v sanatoriu už je opravdu jen pro silné povahy. ()

higuain

Velmi dobré, ne však dokonalé. Bez té části ze sanatoria by to bylo lepší. Nevadilo mi předčítání, ale ten závěr (co se snažil vyždímat tolik slz, co to jen jde) byl trochu víc, než jsem chtěl vidět. A to je škoda, protože jinak to je (respektive by byl) perfektní romantický film (možná jeden z nejlepších vůbec), kde chemie mezi Goslingem a McAdamsovou funguje na 100% a slovo romantika tu není jen pro žánrové vymezení, ale opravdu se jí během těch dvou hodin dočkáme a to vrchovatě. ()

Aleee89

Docela nerozumím tak vysokému hodnocení tady i jinde, buď jsem na žánr romantických filmů moc náročná, nebo jsem mimo či v současné době vůči takovému žánru imunní, každopádně nadšení sdílet nebudu. Herecky to bylo příjemně ztvárněné, ale opět se tu opakovalo to, co u romantických filmů ve většině případů bývá - bylo to moc předvídatelné, taky trochu přitažené za vlasy... Příběh je vlastně vcelku primitivní (ale to nevnímám jako minus), cukrkandlu mohlo být mnohem více, tady se to ještě dá, jenže romantický film s větším hodnocením prostě musí vypadat jinak, musí tam být vášeň a u mě vyvolané emoce - jako třeba u Madisonských mostů nebo tak. ()

Dont

Typický romantický film, který neuhýbá před žádnými žánrovými klišé. Vrcholem byla v tomto ohledu scéna na loďkách v dešti – možná nejlepší scéna filmu, ale zároveň naprostý kýč. To nemluvím o labutích, které se na plátně vyskytly jen o chvilku dřív. Linie s důchodcema byla snadno čitelná již na začátku, pointa byla definitivně prozrazena zbytečně brzy někde v polovině filmu a vlastně tak předem odhalila i výsledek závěrečného rozhodování mezi dvěma muži. Asi bych si film dokázal představit i bez této linie. Nicméně celkově to není natočený zase tak zle, herecké výkony jsou také velmi slušné, takže nemám důvod hodnotit nějak negativně. Většina jiných romantických filmů mi připadala o dost horších, při srovnání s nimi je tenhle nadprůměrný. ()

Skip

Navzdory vysokému hodnocení a dobrým recenzím považuji tento film za zcela obyčejný až podprůměrný, a to vůbec nejsem nijak zaujatý proti romanticklým filmům. Stokrát provařený námět chudý chlapec plus bohatá dívka absolutně nefunguje, naopak je spíš trapný, stejně jako herci, kteří to hrají. Druhá (časová) rovina filmu je zajímavá jen malou chvíli a úplný konec filmu, to už je katastrofa. ()

Tygrys

Ale jo, tak dobrá romantika to byla. Sice jsem čekal něco ze současnosti (mylně jsem se domníval že název Notebook je tady myšlen jako laptop :) takže jsem si představoval +- remake Lásky Přes Internet....což je film, který jsem stejně neviděl, takže v pohodě. Celkem mě překvapil výkon Goslinga (jiný než bych čekal, ale dobře koukatelný). Rachel McAdams byla samozřejmě koukatelná taky :) Za zmínku stojí ještě postava otce Allie, kterého si tady střihnul nějaký postarší Borat. ()

Petfruf

Knížka je mnohem lepší než film. Nevyžívám se v červené knihovně, ale prostou romantiku mám ráda. Filmový Notebook je v první polovině mnohokrát viděný a otřepaný příběh. Byť je oblepený cukrem (jak někteří píšou), tak se v druhé části přehoupne v mnohem víc. Co mě na tom ale nejvíc dojímá je fakt, že existuje spojení dvou lidí, které může překonat všechno, i když je střídavě oblačno.. Na tomhle příběhu je krásné to, že si uvědomíte, jak šťastný může být člověk z takové maličkosti, jako je někoho milovat (a být milován). Kdo tohle nikdy nepoznal, těžko pak může přijímat podobné fimy. Po herecké stránce nemám co vytknout. Ve filmu také zazní jedno z nejkrásnějších hudebních témat od skladatele Aarona Zigmana (hlavně v klavírním podání). ()

Mikarda

Nejprve zmíním, že mě potěšilo, že byl příběh zasazen do jednoho z mých nejoblíbenějších dějepisných období, tudíž mi tak moc nevadilo, že občas zaváněl kýčem. No a dvojici McAdams a Gosling (vrrrrr :)) nemám co vytknout! Krásně to mezi nimi jiskřilo :). Ze začátku jsem i uvažovala o nejvyšším hodnocení, film ale bohužel ke konci ztrácel tu počáteční energii a kouzlo, tak ,,jen" za 4. Musím to ale rozhodně vidět znovu. A znovu... ()

Huntelaar

Protože nejsem velký cynik, nebojím se dát plný počet. Jinak Zápisník jedné lásky lehce vybočuje z průměru červené knihovny a na plnou palbu jej povyšují především Ryan Gosling, jehož charisma vytapetuje tisíce dívčích pokojíčků a epilog, při kterém se člověk neubrání nějaké té slzičce. ()

Lauri

Pro mě už taková srdcovka. Jelikož mám moc ráda oba hlavní představitele (nejlépe spolu), nemohla jsem od The Notebook čekat nic jiného, než ohromnou pecku. A nezklamala jsem se. Klišé, klišé, klišé, ale tento film je jeden z mála, který byl natočen tak poutavě, dojemně a zajímavě, že vůbec neřeším takovéhle drobnosti. Film jsem si 100% užila, na konci si zaplakala a objevil nový srdcový film, na který nedám dopustit..:) ()

Parlay

Osudová láska Ryana Goslinga a Rachel McAdams si dle vysokých hodnocení získala srdce mnoha diváků. Za sebe ovšem nemohu jinak, než se ve stručnosti uchýlit k následující kritice: zoufale utahané, nevtipné a chladné... Nabízí se mnoho kvalitnějších filmových romancí. Ve vší úctě – děkuji, nechci. ()

kinderman

V tomhle sáhodlouhém filmu jsem našel jediný věrohodný moment, protože když ženě položíte otázku, co vlastně doopravdy chce, buď odpoví nevím, nebo uteče (případně obojí). Takže se raději neptejte. ()

GILLWANDER

Krásny romantický film, i keď s naivným dejom, ktorý sa drží na láske dvoch ľudí. Krásna Rachel spolu so zarasteným Goslingom vytvárajú niečo neskutočné krásne, sladké, ojedinelé. Dokonalá ukážka toho, že ozajstná láska, láska z oddanosti vie vydržať až za hrob. Krásna hudba, klavír, ktorý jemno hladí krásnu atmosféru, úúžasná kamera, ktorá servíruje jednu dokonalosť za druhou, dej, i keď jednoduchý, ale zaručené krásny. Pre mňa jedna z najkrajších romantických drám. Na čistých päť to nie je, predsa mi tam niečo ešte chýbalo. Byť tak o pol hodinku dlhšieho deja, možno by som zmenil názor. 85% ()

Tyckin

Ukrutně předvídatelné a průhledné, bídná a naprosto nepůsobivá hudba, stupidní idylický závěr. Veškeré důležité scény, tedy zejména zábavné, romantické, emotivní či dramatické, se v případě mé maličkosti míjely účinkem. Ano, dokoukal jsem to celé, ovšem jen díky tomu, že jsem se při sledování věnoval dalším aktivitám, jinak bych se asi unudil k smrti. Holt tohle prostě není Asie jež se mnou dokáže často emočně pořádně zacloumat. ()

maverick10

Vcelku jednoduchy pribeh a stejne je to neco vic. Ocekavana zapletka a stejne je to neco vic. Vsechny zname romanticke figle (valka, dest, vypravecsky styl nebo snad odlesk mesice na nocni hladine . . . )a stejne je to neco vic. Mozna ze "to neco vic" je pro kazdeho nekde uplne jinde. Je to natoceno s citem, bez vetsich kolizi ale s dilematem, ktery vetsina z nas zazila. Pro me skvela Rachel McAdams a Ryan Gosling. . . ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

19.03.2021

Tvůrce romantických komedií jako Zápisník jedné lásky nebo Jedna za všechny Nick Cassavetes si teď čerstvě vyzkouší akční thriller. Do své novinky God Is A Bullet si pak navíc sehnal přímo parádní… (viac)