Pred 35 000 rokmi v časoch, kedy bol boj o oheň už dávno vybojovaný, prišiel na rad šampón, kvôli ktorému bol spáchaný prvý zločin v histórii ľudstva. Dva praveké kmene, Špinavovlasých a Čistovlasých žijú v harmónii a mieri až do chvíle, keď si Špinavovlasí uvedomia, že sa od susedného kmeňa líšia... Čistotou vlasov. Ale tajnú receptúru na peniacu zmes majú iba Čistovlasí a tí sa o ňu nechcú podeliť... Čistovlasí až doteraz žili pokojný, šťastný a čistý život. Nikoho z nich nenapadlo, že by im mohol niekto závidieť ich krásne čisté vlasy. Dokonca ani špinavý a smradľavý susedný kmeň Špinavovlasých. Ale v jednu noc sa to stalo. Po prvý raz v histórii ľudstva bol spáchaný zločin. Človek zabil človeka... Čo bolo vlastne jeho motívom? Kto vyrieši tento záhadný rébus? Čo ak je táto vrrrrražda iba začiatkom hrôzostrašnej série? Všetky tieto otázky začínajú riešiť prrrrehistorickí vyšetrovatelia. Začína sa prrrraveká špionáž a s ňou prichádza aj prvý vyšetrovaný zločin v dejinách ľudskej spoločnosti. Zažijete prvé vypočúvania, sledovania a podozrievania. V bláznivej komédii režiséra Chabata vstúpite do prrrrehistorickej doby, kedy bola platená starostlivosť o deti nutnosťou, profesionálny volejbal zábavou a sledovanie nástenných malieb ako predchodcov televízie samozrejmosťou. Nezľaknite sa hrôzostrašných zvukov vychádzajúcich z jaskýň. Podmienky základných ľudských potrieb, boli pred 35 000 rokmi nedokonalé. (oficiálny text distribútora)

TostTom

Polož to a trochu si zapózuj.... co to jako mělo být za scénu xd.  Ne ten film nemůže být reálný, já tomu nevěřím. Větší nesmysl jsem snad ještě neviděl, ale na to jaká blbost to je tak jsem si to užil, protože některým věcem snad ani nešlo se nesmát. Člověk asi tenhle film nemůže brát vážně, protože jestli jo tak je to nekoukatelný nesmysl, ale jestli u toho dokáže člověk vypnout, tak si nejde ten film neužít protože je to skvělá kravina. A dokážu si představit, že tenhle film získá své opravdové kouzlo po požití nějaké omamné látky, která by ještě umocnila šílenost tohohle filmu. ()

gaggu

Někdo by ho nazval, debilním, trapným a nebo nevkusným, ale já si myslím že taková ztřeštěná komedie je svým způsobem originální. Film je prostě geniálně natočen(myslím, že je to pro diváka naprostá oddechovka) a hlášky, které ve filmu padají, no prostě u toho nejde se nesmát. :) Je to zase něco jiného, ale určitě doporučuji se podívat na tuhle komedii o bojujících kmenech o trochu šampónu. ()

wakeup

Mel jsem nutkani dat pet, ale bylo by to spis jen naschval vsem, kdo tvrdi, ze se u filmu nebavili - nemate smysl pro humor. Komedie nemusi byt jen inteligentni, aby si zaslouzila velke hodnoceni. Tento film si dela srandu i sam ze sebe a velmi casto velmi originalne. Uz dlouho jsem lepsi, blaznivou nevidel. Po druhem shlednuti zvedam ze ctyr na pet. Par vtipku mi na poprve uniklo. ()

jura-roy odpad!

Co říci k tomuto filmu? Snad jen, že je lepší nevidět. Tolik přemáhání dokoukat film jsem dlouho nezažil. “Komedie“, která není komedií, spíše nepovedeným vtípkem francouzských filmařů, vás ničím nepřekvapí. Největší ostudou však je přítomnost Gérarda Depardieura, který podle mého nemusí a ani by neměl hrát v takovýchto filmech. ()

Gumby

Neviděl jsem jiný film, který by tak totálně používal tu odvrácenou stranu humoru. Zmnožim komentář ID Wosho: "Genialně vtipné,maskované jako paskvil-proměněné ve filmovou rubikovu kostku,kterou složí jen inteligenti maskovaní za blbce-nikoliv naopak:-)" ()

bery71

Je škoda, že toto ,,dílo,, hodnotí samí takoví velcí inteligenti, že jim to přijde hloupé. Ano je to možná humor hloupý, ale je to humor! Koukněte se někdy na Bubílkovou na Barrandov TV pak se vraťe a dejte alespoň 3hvězdy! ()

smeejay

Když se nad filmem zamyslíte, tak je to patlanina nesmyslů. Ale gagy co jsou v tomto filmu zná snad každý a jen těžko se oposlouchají. ()

jamesjimbo

tak tohle byla velká parádička, notná dávka humoru, parodie, ironie, srkasmu a dalších věciček, které dohromady činí něco, co je prostě RRRrrrr!!!! ()

Hapretor

Bože můj! Až tak debilní, že jsem to dokoukal, třikrát se zasmál a rád vypnul. Natáčení mohla být sranda, film jako takový už sranda fakt neni. Nechápu pana režiséra, asi dostal do hlavy kamenem (překvapivě). A ještě méně chápu pana Depardieu, že v tom hrál. To nemá prachy, nebo nemá čest? ()

lu-cinka

jednoduchá sranda.. jen jsem moc nepochopila jak mohl Gérard Depardie přijmout tuto roli.. Když jsem rrrrrr viděla poprvé vtipné mi to moc nepřišlo (až na pár scén), když jsem viděla podruhé smála jsem se od začátku do konce - tedy skoro do konce, usnula jsem společensky unavená x) .... ()

NGP

Koukám na to rozporuplné hodnocení a lámu si hlavu s tím jestli je to tím, že většina těch, kdo hodnotil 3* a níže nechápou francouzský humor, nebo tím, že většina těch, kdo hodnotil 4* ten smysl pro humor mají divný. Já osobně se na něco tak neinteligentního dívat nedokážu, ale přežila jsem to s tím, že jsem pořád chodila pro něco na zub. Ta jedna hvězdička je teda za blonďaté Špinavovlasy na konci. ()

Ukubumbahoo odpad!

Není to z mé strany určitě objektivní hodnocení, vzhledem k tomu, že jsem viděl z celého filmu úvodní 2 minuty a cca 54 vteřin k tomu. I přes toto všechno jsem ovladač našel přeci jen ještě rychle ačkoliv vím, že budu poznamenaný do konce svého života. Kdybych byl zdí s čerstvě opadanou omítkou, možná by mi film zaujal a bavil bych se u něj, ovšem když mám po prvních dvou minutách pocit, že jsem zabil více mozkových buněk, než kolik ztratili za celý svůj život návštěvníci alkoholové léčebny, něco není v pořádku. Je to krutý útok na jakoukoliv inteligenci. Spaste své duše. ()

*Colorado

Něco se tam povedlo, ale jako celek to na mě neudělalo valný dojem. Když komedie nebaví, tak je asi něco špatně. Tím nechci říct, že by tu nebyly momenty k zasmání, ale dějová linie je katastrofální, ta zápletka se šampónem je taky strašná. Váhal jsem nad třemi hvězdičkami, ale asi to na ně opravdu není... ()

Hogo Fogo

Fantasticka zalezitost. Podla komentarov vidim, ze mnohi nepochopili, nevadi staci sa poobzerat okolo seba, kde lezi vedenie a vyhnat tych ludi co na nom stoja ... ()

Jocker94 odpad!

Vím, že je tento film tak pitomý úmyslně, ale prostě mi to vtipné, až na několik málo momentů (které se dají spočítat na prstech jedné ruky), nepřijde. ()

MikeeTheory

Je to neskutečná blbost. Směsice vtipů, který nejsou vtipný. Přesto všechno jsem se smál a smál! Jak je to možné? Tak to ani já nevím ... ()

kerkulka

Žízalomuti, slepicomuti... tihle a spousta dalších mě dostali. A spousta kvalitních hlášek. Možná se to jeví jako hovadina, ale v těch já si skvěle libuju. Kdo tohle odsuzuje, nechápe tenhle úžasnej styl humoru. Vaše smůla. Než na to přijdete, já si to budu pouštět dál vesele dokola .. a fakt tam měla být díra:) ()