Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

BOURQUE

Chris Williams ide na to dobre: postavy s dobre viditeľným vývojom ich charakterov, vypracované detaily morských bojov s príšerami, skvelá a dobre pasujúca hudba od Marka Manciniho, malý kúsok humoru a slušne vedený príbeh s dobre nakreslenými „Red“ a „Blue“. Nadpriemernosť kazí trochu spackaný záver, predovšetkým absencia korektnejšieho ukončenia príbehu a absencia pár základnejších informácií (čo sa stalo s „hlavnými“ príšerami; čo sa stalo s kapitánom Crow a jeho ľuďmi; akým smerom sa začal ďalej vyvíjať vzťah medzi príšerami a ľuďmi? atď.). Napriek tomu sa jedná o slušnú prácu a peknými obrázkami. Jak mladí tak aj starší si tu nájdu pre seba niečo – pre milovníkov lodí a mora pravdepodobne nevynechateľná záležitosť. P.S.: Tento animák len potvrdzuje moje skoršie myšlienky o tom, že Netflix má lepší cit pre podporu anime-based projektov ako pre „normálnych“ filmov. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

moriero

Tak pokračuju v celoživotní plavbě proti proudu, ale mně se ( minimálně vizuálně) Mořská příšera líbila o dva levely vejš, než Jak vycvičit draka. S příběhem samotným to už možná mohlo lehce pokulhávat...ale vlastně né. Proč by mělo vadit, že je tak prvoplánový a přímočarý? Vždyť takové pohádky bývají často. A nikomu to žíly netrhá. The Sea Beast je pro mě majstrštyk a basta. Píšete, že u animáku v 21. století je dechberoucí vizuál povinností. Je. A tady se povedl na výbornou. Ani nevím, které scény vypíchnout jako první. Rudý ohňostroj skrze rudé plachty v úvodu? Skoky a pády lidí přes palubu? Pohyby příšer pod hladinou? Samotné moře? A v poslední řadě postavy: když si odmyslíte ty otravné velké hlavy a parodické účesy, byla radost sledovat jednu vedle druhé - v čele s Jakem (jak skáče do vody, sahá pro kopí, šplhá po lodi). I když nejsem cílovka, klidně si to pustím znovu. ()

Oxyuranus

SPOILER! Ono je to takový všelijaký. Ta animace je krásná a příběh nepřináší nic světoborného, ale i tak z toho mám prostě dobrý pocit, když se na to dívám. Dvě věci mě ale hodně zaráží. Ta první je, že na začátku vidíme smrt příšery, řezání jejího klu. Přitom je to pohádka pro děti. Ta druhá je, když je kapitán se prostě začátku jeví jako sympaťák, i když tady zastupuje padoucha. To je hodně zarážející a celkový dojem mi to dost kazí. Přijde mi to v tomhle ohledu prostě strašně nedotažené. Ale nesmyslných motivací je ve filmu daleko víc. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý animák, ktorého príbeh akoby vypadol z oka filmu "Ako vycvičiť draka". Z krvilačných beštií, prenasledovaných lovcami sa nakoniec vykľujú obyčajné morské zvery, ktoré chcú len žiť. Navyše Červená aj svojím vzhľadom pripomína Bezzubého. Produkcia je však perfektná a animácia na najvyššej úrovni, čo je už dnes vlastne štandardom. Nechýba akcia, napätie a šťastný koniec. ()

silentname

"The Sea Beast" je podľa mňa vizuálne skvelý, má postavy, ktoré som chcel sledovať počas celého filmu a zaujímal ma ich osud, no kde to Chris Williams úplne nedotiahol je celkový príbeh. Nemyslím si, že je spracovaný zle, no na druhú stranu je to niečo, čo mi pripomína iný animovaný svet, ktorý sme už mali možnosť vidieť. A áno, narážam na "How To Train Your Dragon". Viac menej viete sledovať jednotlivé situácie a pochopiť čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a jedno s druhým. Vo výsledku to ale má dobré momentky, film je správne vtipný a svet, ktorý sa tu vybuduje sa dá celkom dobre predstaviť. Plus ako som povedal, vizuálne je film nádherný. Keď v úvode "Inevitable vytiahne svoje červené plachty a odpáli svetlicu a tak sa nechá rozžiariť, ide pre mňa o jeden z najúžasnejších vizuálnych momentov, čo som videl za celý rok. Plus je treba uznať, že aj jednotlivé monstrá vyzerajú celkom schopne. Myslím si, že keby to malo originálnejší príbeh, mali možnosť vidieť viac príšer a nejakým spôsobom sa to celé posunulo k niečomu zaujímavejšiemu, išiel by som s hodnotením ešte vyššie. Pretože za pozornosť to rozohodne stojí. No film mohol byť predsa len o niečo silnejší. Ak máte radi animáky, čeknite si to. Myslím, že budete spokojní. Hodnotenie: B ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD