Příběh plný kouzel a fantazie inspirovaný životem Jamese Barrie, autora dětského hrdiny Petera Pana.  Začátek je zasazen do Londýna roku 1904 a film detailně sleduje Barrieho cestu k oživení Petera Pana. Od jeho první inspirace k vytvoření příběhu až po premiéru v Duke of Yorks Theatre, noci, která změní nejen Barrieho život, ale také životy mnoha lidí kolem něj. Johnny Depp v roli Barrieho tedy nejdřív poznává čtyři děti, které nemají otce. Z času stráveného s čtyřmi malými Daviesovými vznikne legendární pohádka o dětech, které nechtějí vyrůst. Scénář Davida Magee vychází ze hry Allena Knee - "The Man Who Was Peter Pan". (oficiálny text distribútora)

Madadajo

Pohádka? Drama? Happy-end plný slz? Návrat do děstkých let? Moment dospívání zas a znovu? Každý tím prošel, každý tím projde, realita vs fantazie. Jedna bez druhé ani nemůže být. Ale zde je to tak reálné, réálná fantazie řekl bych. A kdo v toto občas nedoufá? Zcela mě uchvátily herecké výkony dětských hrdinů, které vás připojí k sobě a jdete s nimi do nezemě a vlastně tak trochu jdete i s Deppem, bez rozdílu jste dětmi, mladí i staří, a chcete umět létat, kdo jiný než dítě to umí? Kdy jindy než v tomto filmu máte aspoň na chvíli ten pocit? Dal bych šestou hvězdičku za Freddiho Highmora, který mě opravdu dostal, zvláště pak na konci na lavičce, dokonalý moment, který nikdy nezapomenu... ()

Mihail123

Film, ktorý chytí za srdce. Nie že by som plakal, ale ak je niektorý film dojemný, tak je to práve tento. Rozprávku o Petrovi Panovi nemusím, ale tu je podaná parádnym pohľadom. Marc Foster dokazuje, že je všestranným a nadaným režisérom. Perfektné herecké obsadenie a skvelá hudba. Film, ktorý vás naučí lietať. ()

Mishqo

Tento film sa ma fakt doktol...tento film nie je urcite urceny pre kazdeho..nie kazdy ho dokaze vnimat tak jak by o reziser ocakaval...a tym padom to pre neho nebude dost dobry film...no ja som si ho uzil na plno =) ()

Tereza666

Za poslední dobu jsem viděla skoro samé průměrné filmy, chtěla jsem změnu. Po shlédnutí tohoto snímku jsem jen seděla na židly s otevřenou hubou a divila se jak to ten Depp dělá, že je všude tak roztomilý a svoje role zvládá s takovou bravůrností. Nádherný film...skvělí herci :-) zaslouženě 5* ()

JoseBenes

Srdcovka. Depp ve formě, sny, fantazie, hravost, jednoduchost, návrat do dětských let, jeden umělec, kteří neváhá bořit zkostnatělé způsoby tehdejší společnosti a předložit obecenstvu nečekané pohlazení po duši, ač jeho hra může na první pohled vypadat nesmyslně. A ten konec, to je krájení cibule, mýdlo v očích, Titanic umocněný na tisícátou. Vychutnejte si film sami, ve dvojici nebo s celou rodinou. Tak či onak, brečet budete stejně vždycky. ()

Brain-D

Životopisný snímek o tvůrci detského hrdiny "Petr Pan". Bohužel to bylo jediného jeho velkolepé dílo, ale Marcu Forsterovi to stačilo na tolik, aby o něm natočil celý film. Depp tu byl dokonalý, ale bohužel jak asi na každého zapůsobila Kate Winslet, tak na mě teda ne. Má to určitou hloubku, ale pořádně jsem se do ní neponořil i tak se na to hezky koukalo. ()

Sany33

Veľmi pekne spracovaný príbeh autora "Petra Pana" od počiatočného hľadania inšpirácie až po prvé predstavenie. Príbeh nabral na realistickosti vďaka námetu skutočného príbehu. James Barrie očividne stráca inšpiráciu doma zo ženou mo to dáko neklape a chodí písať každý deň do parku kde natrafí na múzu vďaka ktorej napíše svoje životné veľdielo. Tomu múzou sú 4 malý chlapci, ktorý mu pomôžu poodhaliť svet jeho fantázie. Prekrásna dráma 85%. ()

hroubek

Když, jsem Hledání Země - Nezemě viděl poprvé, tak to pro mě byla emocionální trefa a pro to jsem taky doufal, že se mi to i na podruhé podaří zopakovat. Nelze říci, že kouzlo je pryč. Kouzlo toho snímku tam je a pořád bude, jen to na podruhé pro mě nebylo, tak silné jako napoprvé. Je to dáno, že jsem věděl jakým směrem se film bude odvíjet, i přesto, že jsem si spoustu detailu nepamatoval. I tak, to nemění na tom, že Marc Forster umí točit civilní dramata s lidským příběhem lépe, než blockbustery. Jeho režie se mi líbila, jelikož krásně propojuje fantazii a realitu a krásně je mezi sebou prolíná, takže vytvoří zajímavý kontrast. Johnny Depp hraje opravdu moc dobře a je vidět, že tenhle projekt byl pro něho zajímavý, a že ho i bavil. Kate Winslet předvádí svůj standart, což znamená prvotřídní výkon. Mile mě potěšil Freddie Highmore, který je hodně talentovaný a s Deppem hraje skvěle. A ani zbytek herců nezaostává Julie Christie, Radha Mitchell, Dustin Hoffman nebo Kelly Macdonald. Hledání Země - Nezemě je nádherný a dojemný snímek, který sice na to jde to nejednodušší cestou, ale i tak si získá vaši přízeň. ()

cross

Jsem poněkud v rozpacích... Asi jsem očekával trochu něco jiného, ale film mě tak trochu zklamal... Je to dobře natočené a dobře zahrané drama o vytvoření klasické pohádky, ale průběh filmu mě až na pár opravdu krásných a dojemných scén nechal celkem v klidu. Pro klidný večer velmi příjemná podívaná, která mě však nezasáhla ani z části tak, jak jsem bezmezně očekával... ***1/2 ()

Ichabod

jj presne takto si predstavuji dokonale horkosladke spojeni sveta smysleneho a realneho. Neverland mne pohltil mnohem vice nez Burtonova Big Fish a zaverecnou cast jsem orval jak male dite. I po druhem shlednuti. ()

artemis2

Dobré obsadenie,skvelé herecké výkony,nádherná hudba,krásny príbeh,toto všetko spôsobilo to,že som sa na takmer 2 hodinky cítila ako v inom svete a nechala sa unášať dejom.Naozaj krásny film,ktorý sa určite oplatí vidieť. ()

horacko

V minulosti som neprejavoval záujem o rozprávku o Peterovi Panovi. Tento film však vznik tejto divadelnej hry podal tak úžasne, že ma Peter Pan začal baviť. Nádherne zobrazenie toho, čo prebieha v hlave spisovateľa, keď tvorí. No nielen v jeho hlave, ale i v srdci... ()

Dr.Okamura

O tom, že život není peříčko a že i láska někdy může bolet. Fantazie ale vždy vše přemůže... Skvělé obsazení a výborné herecké výkony vytváří z tohoto filmu jeden z nejkouzelnějších snímků, jaké jsem kdy viděl ()

jitrnic

Přespříliš hezounký film s překvapivě nepřesvědčivým Johnnym Deppem a k zeblití roztomilýma dětičkama, vyprávějící příběh-nepříběh autora pohádky, jíž jsem nikdy nepřišel na chuť (Forster a spol. zjevně předpokládají, že jí považujete za cosi úžasného). ()

klima777

Film zasazuje divákovi jednu podpásovku za druhou a čeká, že dotyčný je bude přijímat s dojetím a úsměvem. Finding Neverland si dopřává nebývalé emocionální manipulace, protože v hlavní roli exceluje Johnny Depp a ten zvládne skoro vše, že? Dojemné, ale prázdné, nemohu si pomoci. ()

V.Silver

Nemám slov. Tento film mě vysál z pohovky a přenesl rovnou na plátno, kde jsem si užíval fantaskních představ sira Barrieho. Nebojím se často dávat vysoké hodnocení, ale jen málo filmů u mě dosáhne na čistých 100% - a tomuto se to podařilo. Zajímavé komentáře: Marigold, golfista, Djkoma. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)

Besson sa vracia

Besson sa vracia

20.05.2005

V roku 1999 Príbeh Johanky z Arku s Millou Jovovich pomerne nečakane prepadol a jeho režisér - slávny Luc Besson (na obr.), tvorca takých kultov ako Leon alebo Brutálna Nikita - sa odvtedy venoval už… (viac)