Reklama

Reklama

Krvavé pobrežie

Trailer 2

Obsahy(1)

Tretie storočie nášho letopočtu, Čína, obdobie dynastie Han. Hoci Číne vládol jeden cisár, Han Xiandi, krajina bola rozdrobená na mnoho menších štátov, ktoré proti sebe bojovali. Na západe vládol ambiciózny Cao Cao, ktorý využíval cisára ako bábku, východ zasa ovládal cisárov strýko Liu Bei. Nevyhnutným stretom oboch znepriatelených strán sa stala bitka pri Červenom útese, najslávnejšia bitka čínskej histórie, ktorú detailne zobrazuje tento veľkolepý film. (STV)

(viac)

Videá (3)

Trailer 2

Recenzie (199)

gogo76 

všetky recenzie používateľa

Podobných davových a kostýmových čínskych veľkofilmov za poslednú dobu vzniklo dosť, ale meno John Woo má aj po niekoľkých nepresvedčivých projektoch stále zvuk. Príbeh si ma získal postupne výbornými bojovými scénami, ale hlavne tým, že bitky pramenili z vopred dobre premyslenej taktiky s využitím prírodných živlov a predvídavosťou krokov nepriateľa. Niektoré scény boli fakt nadpriemerné. Pristihol som sa, ako som sa s úsmevom prilepil na obrazovku. Veľmi zaujímavá bola scéna úvodnej bitky so štítmi a poučná ale aj skvelá zase scéna zberania nepriateľských šípov. Keď si k tomu pripočítam výborný hudobný doprovod, ktorý tieto skvelé scény poháňa, vychádza z toho úžasný vojnovo-strategický film. Lenže to by nebol čínsky film, keby do toho miestami zbytočne nepridávali prehnané a nereálne súboje jednotlivcov s prvkami kung-fu a nepodarený bol aj záver so záchranou manželky jedného z vodcov. Stačilo málo k plnému počtu, ale aj tých pár výčitiek čo mám ,mi nedovoľuje dať viac ako 80%. Možno keby som videl nezostrihanú verziu, možno. ()

Yardak 

všetky recenzie používateľa

John Woo ukázal, že je zpět ve skvělé formě a natočil naprosto úžasný historický megafilm. Přes výborně natočené souboje, krásné obrazy přírody, vojenské taktizování, po speciální efekty a dobré výkony hlavních herců je to film, který mě oslovil na plné čáře. Už se těším na asijskou verzi, která je dvakrát tak delší :-). 90 %. ()

Reklama

Marigold 

všetky recenzie používateľa

Pořád mi to připadalo nějaké překotné, jankovité a prázdné, až z promo materiálů jsem se dozvěděl, že Woo sestříhal pro západní publikum "akční verzi". Většinu stopáže "západního cutu" tvoří líté rubačky všeho druhu, odvedené s naprostým perfekcionismem (co také od Wooa čekat). Když se zrovna neválčí, přichází čas na čajovou esoteriku, která ale jen párkrát zapůsobí neokoukaným dojmem – rozhodně nevyzařuje takovou vnitřní sílu jako Zhangovy nejlepší momenty. V akční verzi se navíc poztrácely charaktery postav, úspěch je, když se divák naučí v mlatě rozeznávat jednotlivé hrdiny, proniknout do jejich nitra je skoro nemožné... jen Kaneshirův čínský Odysseus si mě zcela podmanil. Celkově mi Red Cliff připomíná Dvě věže bez Společenstva prstenu před tím. Fajn zábava, efektní režie, ale taky žádný duch a velký příběh. Nepochybuju o tom, že v nesestříhané verzi všechno tohle být může, v evropském cutu bohužel šlo spíše o bitevní epiku. ()

Crazer 

všetky recenzie používateľa

Pro mě hodně složité a ze začátku velká nepřehlednost postav .. trvalo mi docela dlouhou dobu, než jsme se v tom zmatku dokázal zorientovat. Všichni jsou si podobní jako vejce vejci. Nicméně na oko velmi lahodné scény, scénicky barevné, epické a poutavé. Jisté scény bych určitě nemusel, zbytečně prodlužovaly už tak dlouhý film. Nejvíc mě zaujal postavou Takeshi Kaneshiro, velmi zajímavá postava. ()

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

Jasný dôkaz pre tých, čo neverili, že Číňanov bolo vždy veľa. Je fajn, že John Woo vymenil pištole za meče a intenzívne akčňáky za rozmáchle historické spektákly, pristane mu to. Napriek jasnému názvu som ale čakal aj niečo epickejšie ako výborný, v rámci kinematografie takmer učebnicový strategický rozbor jednej bitky, čo ako zásadnej. Ostatne, v čínskych dejinách muselo byť takých na stovky. Aj keď niektoré postavy pôsobia dokonale ako polomýtickí hrdinovia z dávnych legiend, všetko ostatné je kruto prozaické a vecné. Chýbalo mi tu čosi z tých intenzívnych emócií LEPŠIEHO ZAJTRAJŠKU, zovretosť ŽIVÉHO TERČA či prekombinovaná rafinovanosť FACE OFF, ktoré v spojení s dychberúcou akčnou dravosťou dávali Wooovým filmom to jedinečné kúzlo. Akoby sa ho presunom do Číny zmocnil stoický pokoj taoistu a fatalistické zmierenie sa s osudom, takže sa príliš nezozrušoval nad novou podobou starodávnej ríše a nechal mnohé svoje krásne postavy takmer utopiť v masách odhodlaného proletariátu. V Amerike to viazlo, ale možno ani Čína nebude veľkou výhrou... Čo takto skúsiť Rusov alebo Bessona ? ()

Galéria (83)

Zaujímavosti (9)

  • Čínská armáda uvolnila neuvěřitelných sto tisíc vojáků, aby hráli kompars. (Karlos80)
  • Při natáčení námořní bitvy se zabil třiadvacetiletý kaskadér. (TomikZlesa)

Súvisiace novinky

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (viac)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)

Reklama

Reklama