Počítačový programátor Simon (Jeremy Sisto) pracuje pre veľkú softvérovú spoločnosť, nestíha termíny, ba čo viac, v byte sa mu z ničoho nič začnú objavovať záhadné prázdne balíčky. Aj keď sa usiluje svoj byt zabezpečiť a opevniť, každý deň v ňom pribudne nový balíček, ale všetky sú prázdne a v celom dome sa dejú čudné veci. Simon podozrieva všetkých svojich susedov, správcu domu, starého vynálezcu, osamelú sestričku aj bezdomovca so psom. Jeho strach prerastá v paranoju, ktorá mu znemožňuje pracovať. Začína trpieť nákupnou horúčkou a kupuje tovary, ktoré vôbec nepotrebuje, ba dokonca bytostne neznáša. Keď však začnú navôkol zomierať ľudia, Simon pochopí, že niečo skutočne nie je v poriadku. A balíčky prichádzajú a prichádzajú. Ale prázdne sú len zdanlivo. V skutočnosti obsahujú vírus 1.0. Aké je jeho tajomstvo? (TV JOJ)

EdaS

Virus mi hodně připomíná Cronenberga, který se taky spíš než o vývoj příběhu zajímá o změny psychiky hlavních postav. Vizuální stránka je výtečná, ještě lepší je snaha tvůrců přenést na diváka pocity hlavního hrdiny - paranoia, deprese, klaustrofobie, špatný fyzický stav - nic pro slabé nátury. P.S. Srovnávání s Lynchem jsou mimo mísu... ()

NICOX

Hodně divná a tajemná podívaná, která mě ale moc nebrala. S očekáváním nějakého monstrózního finále, které by film vyneslo aspoň do průměru, jsem to nevypla. Jenže monstrózní finále nikde. Vlastně sem se nedočkala žádného finále a především žádných odpovědí, které by mi umožnily těch 92 minut pochopit. Tak co sem si z toho filmu jako měla odnést? 20 % ()

kombajn

Pokud máte rádi divné ...přírodní čerstvé mléko... já to neřekl.. Pokud máte rádi velmi divé filmy (například Crash s D. Unger je proti tomu poměrně slabý čaj), budete spokojeni. Problém je, že mi není tak úplně jasné co tím chtěli autoři říct. Ve filmu hraje plno velmi známých herců, od krále nejhorších béček Payna, přes Henriksena (který zestárl a je si trochu nepodobný), přes jako vždy značně znepokojivého Udo Kiera. Problém filmu není v jeho nejednoznačnosti nebo opravdové podivnosti. Problém je v tom, že to o čem vypráví se přenese na vás. Paranoia. A spousta přírodního čerstvého mléka. POZOR - Pro fajnšmekry, kteří mají rádi Lynche a Cronenberga 4 a 1/2 *, pro běžného diváka naprosto nestravitelný odpad! ()

giovanni3

No nebylo to špatné, ale stále jsme věřil, že se dočkám něčeho navíc. Ono nápad, že umělý vir nutí lidi kupovat určitou značku výrobků a čím dál tím častěji je nutit tyto výrobky kupovat je sice zajímavý, ale zde mne to zpracování nějak moc nebavilo... Nebylo to zlé to postupné podléhání viru v kombinaci s poslíčkem (dobrý nebo zlý?) a pár ,,úlety,, jako barová párty, návštěva souseda do toho údržbář z domu... Jak říkám nebylo to zlé, ale čekal jsme víc 3z5 ač chápu ty co daly za 4 a vcelku i ty co za 2 není to snadné hodnocení... ()

darkrobyk

,,Já tě nemiluju." ,,Já tebe taky ne." ,,Poď dovnitř." A já miluju bizarní filmy. Hnědé filtry, tajemný činžovní dům plný zvuků a kamer, výborná hudba (Terry Huud) od melancholie až k industriálu s nádavkem skvělých Sigur Ros (Hun Jord), přeludy, sny, fetišistický klub, lehké s/m, počítače a viry. Během filmu se mi vybavovala celá řada snímků, nejvíce asi eXistenZ od D.Cronenberga, ale jako celek to bylo originální. Velmi potěšili - U.Kier, L.Henriksen, ale i J.Sisto zahrál svoji tragickou postavu velmi dobře. Deborah Kara Ungerová mi v určitých momentech připomínala elfku...Výborný film, skvělé zakončení, ale kdo dává přednost příběhu, bude nejspíš velmi zklamán. ()

• Jeff Renfore a Martein Thorsson si v kategorii nejlepší scénář odnesli cenu AQCC, kterou jim udělil filmový festival Fant-Asia v Kanadě. (Terva)
  • Adam, hlava robota, byl dabován dvěma herci, Udo Kierem a Jeremy Sistem. (Cheeker)
  • Natáčení probíhalo v Rumunsku, převážně v Bukurešti. (Terva)