In the Land of Saints and Sinners

• Nový Zéland In the Land of Saints and Sinners (viac)

V írskom zapadákove oddychuje po celoživotných záťahoch čerstvo vyslúžilý zabijak. Je to však len nakrátko. Postupne sa ocitá v smrteľnej hre mačky s myšou s trojicou pomstychtivých protivníkov. Zisťuje, že na niektoré jeho staré hriechy sa nezabúda, že sa nedajú pochovať. (Biopler)

Polux

6/10 | Po dlouhé době vydařená neesonovka, která neoficiálnímu králi béčkových produkcí v rámci akčního/thrillerového žánru vylepšuje každoroční nepříliš vysoké kvalitativní skóre. Předchozí spolupráce Lorenze a Neesona dopadla hodně průměrně, s komorním sedmdesátkovým výletem mezi profi zabijáky, z nichž jedni to dělají z donucení a druzí z přesvědčení, se jim tentokrát podařilo přijít s mnohem sympatičtější podívanou. Neeson je tady sice opět ve svém obvyklém režimu "vydělávání si na nájem" a herecky nic zásadního nepředvede, ale svým charismatem dokáže utáhnout i některé méně přesvědčivé momenty filmu. | Extra přímočará příběhová linka nenabízí nějaké složité dějové zákruty, překvapivé zvraty nebo strhující zakončení, ale funguje a to stačí. Dávkování akce a psychologie postav v průběhu děje je poměrně vyvážené, neústupný protivník z řad opačného pohlaví se nevidí zase tak často, vzhledem k dějišti filmu je samozřejmě přítomen nepostradatelný přízvuk:-), casting po vzoru "to nejlepší z Irska, co je momentálně k dispozici" odvádí dobrou práci (byť je škoda, že herečtí veteráni Meaney a Hinds nedostanou příliš prostoru), kamera prodává místní krajinu na výbornou a na podobně skromnou produkci zaslouží pochvalu až nečekaně rozmáchlý OST. | PeZet ()

Yamatosan

Robert Lorenz, většinou producent, si občas natočí i nějaký film, a zlepšuje se v tom. Tady použil stokrát obehrané téma končícího zabijáka - a jak to pořád jde zahrát dobře! Neeson ve vlastně dost klasické jeho roli, ale zas jednou víc poctivě zahrané, perfektní mrcha Kerry Condor, zábavný Jack Gleeson, úžasný irský zapadákav, a výsledkem je malý film, který si na nic nehraje, a možná proto funguje mnohem lépe, než by jeden čekal. ()

Hexx

Čekal jsem další tuctoidní klasickou Neesonovku alá pomsta bude krutá, you bástrds, namísto toho jsme se vrátili o celé půlstoletí do minulosti a... zde jsem víceméně dostal to co jsem očekával, i když trošku jinak. A já jsem za to rád. A taky za prostředí, ve kterém bylo zfilmováno. Malebná příroda tomu přidala své. Slušný film na sobotní večer, říkám díky. ()

blbina

Klasický Liam, samotářský zabiják/ochránce no prostě film, který je fajn, neurazí a ani Vás to nevyhodí ke stropu, prostě fajn. ()