Dvoudílný epický velkofilm je nejprestižnějším projektem pozdně stalinské kinematografie. Reprezentuje velké komunistické ideje, které ve filmu zosobňuje sám neohrožený Stalin. Zajímavostí také je, že role nacistického vůdce Hermanna Göringa se originálním způsobem zhostil Jan Werich. Poslední dny druhé světové války vrcholí a Rudá armáda míří na svou poslední vojenskou štaci – dobýt Berlín. Na pozadí těchto dramatických událostí se odehrává příběh hrdinného slévače Alexeje a učitelky Nataši. On táhne se Sověty na Berlín, ona je drasticky odvlečena do koncentračního tábora. Společně se setkávají až v osvobozených ulicích německé metropole ve chvíli, kdy se jedna z nejsmutnějších kapitol lidských dějin konečně uzavřela. (oficiálny text distribútora)

DonBraso

Já si nemůžu pomoct,ale na tu dobu to fakt šlo.Nechápu jak někdo na to kouká a hledá,že bude vše podle historických faktů:) Víte co je to Propaganda?Některým bych doporučil zavítat na wikipedii.Za mě ten bolševismus byl cítit až do pokoje.Takhle to mělo vypadat.Stalin ten nejhodnější člověk na celém světě.Přeci nebudou ukazovat gulagy.Některé válečné vřavy jsou hrané a některé jsou z různých archivů.Jelikož jsem se těšil na Wericha,dostal jsem fakt dobrou show.Když to vezmu,že bych byl ten neznalý faktů,tak to zapůsobilo jak mělo.Musím říct,že ty herci byly fakt vizuálem věrné kopie,tedy Goebbels byl numero uno a ještě pajdal,což jako groteska byla parádní.Ano,někdo psal,že se tu bavil.Alexej co hodil v boji svojí zbraň po jednom němci,doopravdy neměl chybu.Hitler měl něco do sebe a jako karikatura nebyla špatná a Werich jako Göring,který divák nemohl poznat,vlastně byl nejlepší.Osobně jsem se divil,že druhá strana měla tolik prostoru a Stalin tu byl z celého dvoudílného filmu jen ten,o kom nikdo nic neví,ale jen rozdává slávu,lásku a nevím co ještě.Do toho láska,ale vcelku slušné bojové scény,což v roce 1949 asi nebylo úplně normální,ale Němci byly malinko už jinde.Když vezmu,kolik Američané točí vědomky teď svých "propagandistických filmů" několik let,tak se člověk i zamyslí.PS:Viděno v origálním znění s titulky.Příšerný český dabing je fakt maso.To bych nevydržel. ()

Tempest

Jak jsem již psal v hodnocení první části, tento film je pro mě zklamáním. Film hodnotím jako celek *, druhý díl je možná o něco lepší než první, ale i tak je to děs běs. Odpadl alespoň budovatelský začátek, ale válečné scény za moc nestály. Hrdinný slévač Alexej se stává jakousi ruskou obdobou Supermana a jemu bych i věřil, že by byl schopen převracet německé tanky holýma rukama (k tomu by si měl pozvat Hulka). A jeho přítelkyně učitelka Nataša je odvlečena německými hordami do Německa na otrockou práci a nejvíce "zaujme" její fanatický komunismus. Jedna hvězdička je za Jana Wericha. který jako Hermann Göring měl ale celkem malý prostor a hlavně za nezapomenutelnou scénu po pádu Berlína, kdy letoun se Stalinem přilétá do obsazeného Berlína a nadšený dav vojáků vítá Stalina oblečeného do bílé uniformy, což je asi nejlepší propagandistická scéna celého filmu. ()

Dino13 odpad!

Nekoukatelný... Nucení poslouchat jak je Sovětský svaz se svou Rudou armádou nejlepší, nepřemožitelný a Stalin moudrý velikán dějin. Přitom všem samosebou žádný americký západ nic proti fašismu neudělal! Vše jen Sověti! Zkrátka nechutná propagandistická sračka komunistického Ruska: Velká vlastenecká válka, pod praporem Lenina, povstali synové Rusi.... Fuj! ()

antragus

Antragus se už vykecal u prvního dílu, takže snad jen tolik, že druhá část nevedla k žádnému zřetelnému zlepšení... Pokud za zlepšení u tohoto nepovažujeme konec, ať je jakýkoli. ()