Elementy

• Česko Mezi živly (viac)

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. (Cinemart SK)

Dusty56

Jeden ze dvou nejlepších animáku roku 2023. Bavilo mě to, bylo to vtipný, dojemný, v jedný části i smutný a nevěděl jsem jak to dopadne. 80% ()

BartComicsCZ

Neskutečně poutavý vizuál a zábavný děj je to co od tohoto filmu můžete čekat! Animák se mi neskutečně trefil do vkusu, rozhodně DOPORUČUJI! Tento rok je bohatý na dechberoucí animace. ()

Belphegor

Pixarovky mám moc rád. Na tuhle jsme se těšil hned po uvedení traileru. Animace dosahuje vytyčené laťky a stylizace umí být nápaditá. Na toto jsme u Disney zvyklí, po vizuální stránce není, co vytknout. Narozdíl od jiných Pixarovek, tahle příběhově vypráví jednoduchý, předvídatelný děj, který opakuje všechna možná klišé. Ani mi nevadilo, že námětem se stalo téma spojení dvou rozdílných světu, chybí tomu totiž hloubka, které dosahují její předchůdci. Taky bych uvítal, kdyby film více rozebral některé zákonitosti. Nicméně dětem to k zábavě postačí. Protože šablona vyprávění není tlačena tak na oko, i dospělák dokáže nedostatky přehlédnout a film si užít. Za mě je to stále doporučení. ()

Mr.HahaHihi

Vizuálně vymazlené, na vtipy teda docela skrouhlé, ovšem lovestory a dojímačky slušně fungují. Prostě takový milý, roztomilý film pro celou rodinu. Snoubenka navíc byla zcela nadšená, takže tomu tady vykopla čtvrtou hvězdu. ()

jara12

Pixar je vždy zárukou kvality a krásného příběhu, který má vždy pod povrchem spravení rodinného vztahu. Elemental přináší úžasnou animaci, jenž svým světem připomíná oblíbené Zootropolis. Scénář tu hraje bohužel slabší roli, jelikož zde nejen že nejde o průměrný příběh, nýbrž nevyužitý potenciál města rozdělného na čtvrtě různých živlů a jejich rozdílných stylů života. Narážky a slovní hrátky s elementy jsou přítomné po celou stopáž snímku. Bohužel jich může český dabing dosti zkazit. Nejde zde tedy o nějaký zapamatovatelný film, ale o příjemnou jednohubku, která vás potěší a zanechá ve vás vzpomínku na jednu z nejlepších animací Pixaru. ()

MarekTulen

Mezi živly jsou parádním nápadem, plný kreativitou a vynikající animací. Výborné postavy a strašně moc drobností u té animace, celý film vidět jak Jiskra a další ohně, celou tu dobu furt mají animaci jako oheň. Nápad je tu dobrý, oheň a voda, kteří si k sobě musí najít obtížnou cestu. Pochválit taky musím prostředí, které je nezapomenutelné, Město Živlů, paráda! Co je ale u filmů taky důležité? Příběh. Tady mě v některých částech extrémně nudil, byl natahovaný, a plný klasických klišé, které u takových filmů (s láskou) jsou zvykem. Přesto jako jednorázovou jízdu, to doporučuji. ()

Lukango

Klasicky krásně vypadající pixarovka, s překrásným světem a detaily, u které jsou emoce to hlavní. Chápu, že to jsou dokola omývané motivy, které místy tlačily až příliš na pilu, ale jako celek fungovaly. Nejedná se o nejlepší pixarovku, to rozhodně ne, ale možná jsem čekal něco víc, něco co Pixar zase vystřelí do výšin Rattatouille nebo Wall-E. I když příběh není originární, tvůrci do filmu vložily emoce, humor a společně se skvělou animací to rozhodně špatný film není. Známka: 7/10 ()

Krychlicka1

Nádherný animák, s hloupým dějem, to asi vystihuje nejvíce. Je fajn ocenit odlišnost, a přístup scénáristů v tom natočit romantickou komedii pro děti, a vynechat vyloženě záporné postavy, které by šly naším hrdinům po krku. Bohužel, ačkoliv je to svým způsobem zajímavý, tak tím přichází o značnou čast publika, protože mohu s čistým štítem říct, že animák je primárně zaměřen na děti, a nevím, jestli by chlapce zajímalo vyloženě tohle. A je to škoda, protože ani mě romantické komedie nezajímají, a potvrzovalo to, že jsem byl v kině sám s bratrem v obležení mamim s dcerami, a stalo se tak, že jsem zalitoval, že jsem si o filmu nezjistil před vstupem do kina více. Kromě toho je děj, a zápletka úplně stupidní, stejně jako chování skoro všech postav, ale zase tohle by asi měli hodnotit spíše děti, protože pro obyčejné publikum téhle film očividně nebyl, a to mi přišlo trochu blbé, protože jsem nešel do kina s tím, že jdu na film pro holčičky, ale na unikátně zpracováný snímek. Ale i přes tohle vše budu na film Mezi živly vzpomínat v dobrém, protože ta okouzlující animace dokázala převážit stupidní romantický děj, a zanechat ve mě hřejivý pocit. ()

samsozz

rozpravka pekna, graficky tiez velmi pekne, pribeh predvidatelny a onicom ale to deti urcite netrapi takze by som to ani nedavala ako negativum. Obcas myslienka hrajuca na city co je tiez fajn vidiet. Pozerane so SK dabingom ehm moc ho nemusim. Hodnotenie 23r cloveka 3/5, moje hodnotenie 14r dievcata 4/5. ()

Enon

Nový film od Pixaru sice nepřináší na scénu nic nového, vlastně přináší jen a pouze další love story o dvou zamilovaných, kteří nemohou být spolu kvůli různým odlišnostem a sporům. Ani nevím proč, ale tahle love story se Pixaru prostě hrozně povedla. Má to své kouzlo a měl jsem po celou dobu sledování takový příjemný hladivý pocit na srdci. Tento krásný příběh samozřejmě, jak se dalo očekávat, podporuje krásná animace. Paleta barviček a celkové naanimování všech živlů je pastva pro oči. Zpracování města pak lehce připomíná Zootropolis, což není vůbec na škodu, a jeho úvodní představení bylo velmi kreativní a hravé. Vztah Ember s Wadem je dost propracovaný a nepůsobí mdle a odbytě. Kdykoliv jsou tam spolu tak jsem měl úsměv na tváři a přál jsem jim ať jim to všechno vyjde, jak má. Někteří lidé asi nepřijmou ten fakt, že je to především love story a že se zde téma živlů nečerpá do absolutního maxima, dále že tu pak nějaké živly působí lehce do počtu, a to, jak je příběh občas předvídatelný. Ty chyby tu sice existují, jsou pravdivé, ale rozhodně se nejedná o věci, které by nějak výrazně snižovali celkovou hodnotu filmu. Ten film je skvělý, chytne za srdce, nenudí, a i přes svých pár chyb je velmi příjemnou záležitostí. 78% ()

Wineeee

Po letech úpadku Pixaru (Turning Red, Lightyear a ani Duše se mi moc nelíbila) je zde konečně něco super! Musím měnit hodnocení Turning Red, proč, protože tohle je jízda, graficky je to skvělé, příběh je klišé, ale pěkně uděláné klišé, kdy protiklady se opravdu přitahují. Film utekl a ty dvě hodinky byly skoro nic. Svět je super, líbí se mi různé čtvrtě, kdy tady je to mnohem víc rozdělenější než v úžasném Zootropolis. Doporučuji. /84%/ ()

Beata.Stybro

Byla to podívaná, svět živlů, spousta geniálních detailů, které zaslouží prohlédnout ještě jednou. Příběh očekávaný, mělký, dialogy občas umělé a příliš vysvětlující, ale edukativní, Americe na míru. Ale Pixar prostě umí, vše mělo spád a mé dceři (7 let) se to líbilo. ()

vimluk_CZ

Temperamentní Jiskra potká pohoďáka Vlhoše a vznikne z toho neskutečně milá animovaná pohádka, které k mému překvapení absolutně nechybí záporák. Po krásném úvodu do světa živlů jsem se bál, aby tvůrci "nepřepálili" začátek, ale dokázali film skvěle ukočírovat. Každý živel tu dostane své památné momenty, nicméně příběh se točí hlavně okolo dvou hlavních protagonistů, kteří jsou prostě skvělá dvojka. Nevím, jak zněl film v původním znění, nicméně český dabing a překlad některých fórků byl opravdu skvělý. A animace byla přenádherná (například moment před Jiskřinou slzou byl boží), hlavně tedy ohnivých živlů, ti byli opravdu hot. No a na konci, jak už to mám u Pixaru zvykem, jsem bulel jako Vlhošova famílie. Krásná a příjemná zábava. ()

Rapty

Tohle mě absolutně uchvátilo. Skvělá a pestrá jízda plná kreativity, lásky a skvělého vizuálu. Český překlad jmen mi přišel trošičku zvláštní, ale podle toho film nehodnotím jak to tu lidé rádi dělají. Jinak originál úžasný a dabing je celkem dobrý. Za mě 9,5/10 záležitost která je pro malé ale i starší diváky. Proto miluji Pixar ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

26.07.2023

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (viac)