Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

Cepik odpad!

Bezduchá prázdnota, plytká dějová linie a herecké výkony bez výrazu. Za mne hodina a půl nudy, dokoukával jsem jen silou vůle. Krakonoš vypadal, že buď chce dostat hlavní hrdinku do postele a neví jak na to nebo že se zrovna vrátil z protialkoholické léčebny nebo vězení. Sokolův výkon byl spíše do Partičky než do pohádky, i když to bylo paradoxně oživením v tom bezduchém balastu. ()

Soptik_

Krakonoš v podání Davida Švehlíka rozhodně ostudu neudělal, Jakub Prachař je prostě v záporných rolích boží viz. třeba Egon v Princezně a půl království a Ondřej Sokol jakožto ''vědec" byl zpestřením celého příběhu. Ale čas pohádku prověří a uvidíme. ()

Zeman007

Konečně pěkná pohádka a pan Švehlík to hrál moc hezky,navíc naše krásná příroda.Byl jsem moc spokojený,příště ji uvidím zase rad. ()

caesarous

Tohle bylo příjemné překvapení. Po zklamání z druhého dílu Bambitky jsem od dnešního Krakonoše neměl velká očekávání, o to příjemněji jsem překvapen. Pohádka měla docela originální zápletku, herecké výkony bych označil za velmi slušné a Ondřeje Sokola i za vtipného. Dokonce se zde objevily i určité prvky fantasy. Legenda jako klasické Krkonošské pohádky z toho asi nebude, ale na rozdíl od většiny Vánočních pohádek posledních let, tahle nemusí zamířit do koše, ale naopak si jednou za čas reprízu určitě zaslouží. ()

antalyan

Nechápu zdejší na pohádku dost pozitivní komentáře, protože jediné zajímavé bylo zasazení do lesního prostředí. Humor aby člověk pohledal a děj je relativně předvídatelný. Největší slabinou jsou však naprosto tupé dialogy jako "musím jít zalít". ()

P_Soar

Tak tu máme letošní druhou vánoční pohádku. Je o několik parseků lepší, než včerejší hrůza jménem Tajemství staré bambitky II, nicméně k dokonalosti jí stále hodně chybí. Přednostmi jsou neotřelý námět a velmi dobrý scénář, který - pokud jsem správně pochopil - je debutem Barbary Johnsonové na tomto poli. A podle mě debutem zdařilým. S tím ostatním už je to krapet horší. Jako obvykle mi schází větší propracovanost jednotlivých postav, kdy například Krakonošova rozervanost je spíš jen ledabyle nastíněná. Zamilovávání a odmilovávání se jde všem až příliš hladce a hlavnímu hrdinovi nakonec k získání srdce své vyvolené stačí jen to, že je hodný. Motiv milostného trojúhelníku je hodně slibný, ale místo očekávaného dramatického vrcholu přijde jen kýčovitý a předvídatelný závěr. Příběh ke konci zkrátka tak trochu "zbambitkovatí", dalo by se říct. Filmu také na mnohých místech škodí doslovnost, kdy emocionální pohnutí postav, místo aby byla zahraná, jsou "natvrdo" vyslovená. I přes to všechno jde o solidní počin a výrazný nadprůměr v pohádkové tvorbě posledních let. ()

Kat_u_lik

Už tolikrát se stalo že premiérová pohádka na Boží hod vánoční předčila tu štědrovečerní. A tahle je přesně ona! Pohádka která je pro mě tou klasickou pohádkou - hodná až naivní hrdina, výpravná, a neni tam tolik přehnané záškodníctví. A sympatický Krakonoš jako bonus. Povedla se, byla jsem nadšená. ()

Ron_F

Příjemná pohádka s dobrými hereckými výkony. Hlavní hrdinka, Leona Skleničková, byla velice příjemná, paní Mórová překvapila, že se v pohádce objevila bez líčení, klobouk dolů, Krakonoše si sice osobně představuji jinak, než jako elegána s upraveným vousem, ale to je jen můj problém. Snad bych jen v jejich rolích prohodil Kubu Prachaře a Ondřeje Sokola, kterého mám velice rád. Myslím, že Ondřej by se v záporné roli lépe vyřádil (viz. pohádka Nejlepší přítel) a Kuba by se mi více líbil jako popleta, protože jako záporáka ho mám spojeného s jinou pohádkou. Největší plus této pohádky jsou krásné lokace a nádherné kulisy, největším mínusem jsou slabé vizuální efekty a bohužel dost nudný děj. Celkově bych pohádku hodnotil jako průměr. ()

Radeck

Na Československé filmové výtvory hodně velký nadprůměr. Bavil jsem se od začátku do konce, nejvíce mě zaujala mladá herečka Leona Skleničková která zahrála sympatickou dívku Lidušku se srdcem na dlani v pravdě moc dobře, vlastně když to shrnu jako celek tak vlastně nikomu a ničemu včetně dalších herců není vůbec co vytknout a cítím z toho že všichni tvůrci co na téhle pohádce dělali, že je to prostě bavilo a je to na pohádce hodně znát když něco děláte radostně bez kalkulu se zavděčit divákovi za každou cenu. Byly by to za mně hvězdy 3+ ale já strašně rád ty hvězdičky zaokrouhlím směrem nahoru pro doufám další podobně zábavné filmy. ()

vlcekmirek

Podle mého názoru docela dobrá pohádka. Nemůžu srovnávat se štědrovečerní bambitkou 2, protože jsem ji neviděl. Ne, že bychom ji nestihli, ale mi se nelíbila ani jednička. A navíc nemám rád Kluse a to jeho kvákání, takže jsem ji záměrně ignoroval. Ale zpět ke Krakonošovi. Švehlíkův Krakonoš nebyl tak ,,akční", jako ten Peterkův, bral se až příliš vážně a chyběl mu Peterkův nadhled a sarkasmus, ale jinak mu to dost seklo. Dál bych nesrovnával, protože nový Krakonoš nemá s večerníčkovým nic společného a to je docela dobře. Děj byl fajn, náznak humoru tam byl a nenudil jsem se. Co mi trochu vadilo, byl nějak useknutý a odfláknutý závěr. Čekal jsem nějaké dořešení těch hlavních záporáků. Jak mladý Trautenberk Štěpán (Kuba dědečka nezapře, to je fakt), tak i komteska Blanka zůstali na půl cesty. Krkavce Štěpána prostě trefil šlak, když mu brácha zpronevěřil panství a komteska skončila s chlapama někde na půl cesty za pokladem bez jakéhokoliv rozhřešení. Takže zlo bylo (???) potrestáno, ale nějak mi to nesedlo. ()

wwwFINKcz

Krakonošovo tajemství má aktuálně 66 % na ČSFD???????????? COŽE?? .... takovej nezvedenej gulášek někde na pomezí Modrého kódu a Rosamunde Pilcher. Děti musí hodinu a půl trpět pingpong naprosté slátaniny dějových (ne)zvratů a málem hrozící švédské trojky Krakonoše a .... toho druhého hocha Adama!! Btw. u Krakonoše, my to sice nevidíme, ale dobře z toho cejtíme, jak mu v přítomnosti Lidušky pořád stojí jeho nadpřirozené péro. Nechápu, proč děti musí hodinu a půl sledovat taková sociální, vztahová dramata dvou kohoutů o jednu slípku, která mimochodem v každém záběru pateticky kulí oči (a u ní to snad už ani víc nejde). Zloduch? Kde je? Ani to vlastně zloduch není. Před půlkou filmu se promění v krkavce.. hotovo... Tečka..... co a kdo dál? Hudba je absolutně bez jakéhokoli leitmotivu, bezduchá, unylá. A jestli se náhodou leitmotiv jako jediný vždy vyjeví, tak je to prapodivný, repetivní semibarokní valčík - s takovým tím "funny" fagotem v popředí. Co tím chtěl autor hudby jako říci?? Vůbec si nedokážu představit, že jsem dítě a sleduju tuhle bezduchou slátaninu. Řekl jsem si, že to dokoukám za každou cenu. Neměl jsem to dělat, protože mě to donutilo napsat tuhle nasranou recenzi. Snad jedna věc na obhajobu - produkovalo to i ARD a ZDF, čili ta dekadence vkusu dopadla i na Němce. Dřív "nám" tu zaplatili slušný pohádky, už dávno to neplatí (a to včetně všech těch Arabel II apod.). Česko jako velmoc pohádkových vyprávění? Dáááááááááááávno, dááááávno již tomu. Absolutně už vzdávám sebemenší vůli věřit, že se KONEČNĚ objeví jedna pohádka, co bude pro děti čitelná, nebude postavená na pitvoření a scénáři typu Modrý kód řízlý zcela dementní telenovelou, ... už fakt dost!! (A to říkám i navzdory tomu, že ve spoustě těch pohádek hrají mí kamarádi herci, kterých si lidsky vážím). Finále?? Žádné "tadá" .. tady to máme!! Mohutná dramatická koda se nekoná. Žádné jasné finále pro dětského diváčka. Sledujeme 25minutový peklo nějakých vágních vysvětlování, reminiscencí, "záběrů z dálky", jak to vlastně vše bylo a co se děje a proč - čemuž já, jako dospělý, vlastněuž nerozumím a ani nechci. Co teprve dítě? Poslat ho do kina, aby sytil dětskou mysl touhle jalovostí? Co víc, aby děti na konci musely sledovat (sice jako dějovou reminiscenci), jak mladého Krakonoše umlátí zloduch surově kamenem do hlavy ... ?? Dokážete si ku**va představit, že tohle bychom sledovali v klasické pohádce o Krakonošovi my? Co ty malé děti? Musí na tohle koukat? Kde to jsme? - Úplně vidím ten filmový scénář Barbary Johansonové: Zloduch utříšká Krakonoše kamenem do hlavy. Prosila bych to hodně v detailu. 66 % na ČSFD? ......... hm... né, fakt jsem rád, že nemám televizi a už se v podstatě nekoukám na nic (speciálně z naší národní produkce), protože pokaždé, když se k tomu odhodlám, otevírá se mi kudla v kapse. ()

milos.bradik

Velmi pěkná pohádka. která se mi moc líbila. Nepřišel jsem na to, co bych jí vytknul. Potrestané zlo, láska, která vše překoná a kouzla, kterými Krakonoš chrání poklady. Po obou Andělech Páně to byla zase pěkná pohádka. ()

PORTER44

Až moc zmodernizovaná pohádka,kde má Krakonoš pořádný plnovous a kde byl Trautenberk jeho největší padouch byla tam o něm jen zmíňka jinak nic,Krakonoš se ani moc nepředvedl co umí nebylo tam žádný větší dobrodružství docela nuda. ()

malet

Krkonoše i s jejich pohádkami mám ráda. A tak jsem byla opravdu zvědavá, jak autoři toto zpracování uchopí. Protože co si budeme povídat - Anče, Kubo, hajnej, nestát nekoukat a dělat, u nás opravdu zdomácnělo.  Jako určitě nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Ale nadšení a WOW se taky nekonalo. Lokace a kostýmy super, herecké obsazení příjemné, Jakub Prachař nezapře podobu s dědečkem, ale místy byl děj zbytečně ponurý. Absolutně mi nesedla hudba. Ta byla pro mě největším zabijákem celé pohádky. Takže shrnuto podtrženo - 3* jsou tak akorát. ()

5tipes

Celý paskvil zachraňuje Leona Skleničková a David Švehlík. Místy se mi občas líbila i hudba, zvlášť úvodní valčík a také lokace (Jilemnice, zámek Doudleby nad Orlicí, hrad Kost), ovšem dohromady to u mne dá jen na jednu hvězdu. Bebjak natočil již mnohem lepší pohádku (O statečném Martinovi). Zde nebylo z čeho brát, protože scénář byl čistě účelový. ()

Hanka_M

Už několik let má Bebjak monopól na českém i slovenském filmovém území. Je fakt, že některé, zvláště televizní záležitosti má výborné (PPO, Devadesátky, Josef Mak, Zpráva, O odvážném Martinovi), některé zase velmi průměrné, kam patří i tato pohádka. Myslím, že je to čistě kvůli scénáři, který byl napsán velmi účelově a poslepován, jak se paní scenáristce hodilo. Hlavní představitelka fungovala velmi dobře i Krakonoš v podobě Davida Švehlíka měl ve filmu své místo, ale o pohádku se ve své podstatě nejednalo. Cením si koprodukce, místy i hudby (Dobrakovo violoncello se zase ozvalo), ale jako celek to na mě působilo velmi sobecky vůči divákovi i profesionálům. ()

S.O.L.O. odpad!

To se dalo čekat stupidní pohádka se stejně stupidními herci  to je úplně k nicemu,proboha proč proč tohle někdo vůbec vypustil? Za tohle by měl být při nejmenším  lynč . ()