Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

dkas

Pohádka s potenciálem, který byl hrubě nevyužit. Příběh by ušel, ale několik tragických věci film strašně sráží. Pan Sokol šíleně přehrává, hlavní hrdinové jsou naopak velmi toporní, zvláště pak maminka Lidušky. Dabing lékárníka také trhal uši. Ale co bylo úplně nejšílenější, tak byly efekty. To snad tvůrci nemohli myslet vážně! Něco tak ohavného jsem dlouho neviděl. Zlaté staré dobré Krkonošské pohádky a jejich triky. Ve filmu pár odkazů na ně potěšilo. ()

shade000

Krásna rozprávka. Nikoho iného ako Švehlíla som si ako Krakonoša nevedel predstaviť. Smutné ale je, že pravdepodobne časom zostane zabudnutá... ()

DadysGirl

Takhle, je to na 4*, pekna, dobre natocena pohadka… ale nemuzu se prenest pres vztahovou zapletku. Nevyhral totiz muj favorit a jsem zhrzena. Ale jinak je to fakt pekny! ()

mac000

Střízlivě (i co se filmových triků týče) natočená "pohádka" pro děti i dospělé. Sympatické herecké výkony a uspokojení z celkového pojetí legendy, mnohokrát zpracované pro filmové plátno (či spíše televizní obrazovky).  Zde opravdu platí - méně je někdy více ! ()

papilon395

Jediná premiérová a současně bezkonkurenčně nejlepší pohádka letošních Vánoc, ke které se budu ráda vracet. Milý scénář, skvěle vybrané herecké obsazení, přesvědčiví záporáci, krásné poselství. Třešničkou na dortu krkonošský "lord Castlepool" Jiráček. ()

Lupes

Korektní pohádka do hyperkorektní doby. Obraz současnosti. Přehnané prožívání malicherností. A nádavkem Krakonoš, který už dýmky jen vyřezává. ()

Cibulka_C

Krakonoš docela crush 🥵🔥 hned bych se tam k němu nastěhovala. A btw, co to všichni srovnáváte s Krkonoškýma pohádkama? Jakoby za mě to s tím nemá žádné dočinění, je tam jen využitá postava Krakonoše. 😃 ()

Stejšn

Technicky perfektní - kamera, kostýmy, lokace, hudba. Herci také docela sympatičtí. Ale film bez jakýchkoliv emocí. Všichni hrají jako kdyby je to nebavilo. Tak do půlky - do hledání pokladu - to ještě docela jde. Ale pak se to rozbředne do podivného samospádu, který vlastně nijak nekončí a záverečná vysvětlovací pasáž plus laciné rozuzlení se zámkem... ach jo. ()

marek29

Příjemné pohádkové překvapení se špetkou detektivní zápletky a hlavně paralelní sledování s JD :) Tak uvidíme kolik společných filmů, nás ještě čeká.. ()

maoc

Dobře zvolená postava k rozpracování. Kostra příběhu dobrá, ale na začátku bylo vyprávění až příliš překotné, zatímco druhá půle se vlekla byla utopena v scenáristických veletočích. Paní Barbara Johansonová byla podepsána pod mnoha hodně špatnými pohádkami jako dramaturg. Nyní jako scenáristka selhává tak na půl. *** Jen lehce zmíním pár postřehů - náznak homoromance na konci mne rozladil, ale nakonec o nic nešlo. Casting se povedl, obzvláště Liduška je krásná a výrazná holka, která kupodivu umí i hrát. Jen výslovnost ji moc nejde. Stejně jako ostatním hercům. Digitální potkan byl jednak mimo (v horách nežijí) a druhak odpudivě digitální. Určitě by šlo vyřešit vyvedení z jeskyně jinak a lépe. Předabování zahraničního obsazení se moc nepovedlo. Daň za zahraniční peníze. Ale nemusí se to snad až tak odflaknout. Povedl se vizuál a hudba. Někdy je pohádka až příliš didaktická. Trapně vede diváka za ručičku, když by stačilo jen naznačit. Sokol hrát umí a občas se mu povede i vtípek. Základní kostra příběhu je docela podobná staršímu počinu O pokladech, který také dělala Barbara Johansonová, ale jen jako dramaturg. Hrál tam taky Švehlík mimochodem. **** Jako celek se pohádka docela povedla. Nebude má oblíbená, ale strhat ji bez příčiny by bylo kruté a lživé. 60 %. ()

Rayen1

Příliš prekombinovany na můj vkus, a dost možná na vkus dítěte. Nedokážu si představit, jak u tohodle chcete udržet dítě v plný pozornosti. Good luck. Ale Sokol bavil, to zas jo, bohužel jako jedinej, a to je dost málo. ()