Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

heger odpad!

Tajomstvo Krakonoša sa zrejme ukrýva za jeho potlačovanou (a nie celkom vyprofilovanou) sexualitou. Tajomstvom Českej televízie zostáva, prečo takýto paškvil vysiela ako vianočnú rozprévku. ()

Kozlowski8

Nová pohádka Petra Bebjaka mne velice příjemně překvapila. Hezký příběh, který se nepotřebuje opírat o čerty, draky, ježibaby, hejkaly a čáry-máry v každém druhém záběru, pohádka, kde prince nahrazuje trochu nerozhodný a naivní, ale v jádru dobrý a citlivý mladší bratr pána zámku Adam a krásnou princeznu prostá dívka Liduška, příběh, v němž nechybí láska ani zlo, které, stejně jako v každé jiné pohádce, nakonec podlehne dobru a nechybí ani humor, který obstarává především postava národopisce Jiráčka v podání Ondřeje Sokola. Tím, kolem něhož a jeho tajemství se vše točí je však vládce hor Krakonoš, který má úžasné charisma a vyzařuje z něj respekt, přísnost i dobrosrdečnost, což je velká pochvala pro výborného Davida Švehlíka. Herci celkově velmi dobří, přirození, bez zbytečného pitvoření se. Moc příjemná pohádka. 75 %. ()

tchempi

První komediální část táhne svými frky především Kuba Prachař, který jakoby z oka vypadl svému dědovi. Když se pohádka zlomí do temnější polohy, komediální part přebírá Ondřej Sokol. Ten tentokrát utlumil své ego „mistra světa ve všem“ a ztvárnil sympatickou figuru. Negativně naopak vnímám samotné pojetí Krakonoše. Na rozdíl od bodrého a spravedlivého strážce hor z večerníčků je jeho mladší verze zapšklým mstivým mrzoutem. A nekuřákem. Také mě vytáčí castingový přešlap, obsazení hlavní kladné dívky jakousi nehezkou osobou s brutálními nadočnicovými oblouky a celkovým neandrtálským kukučem. ()

J.CTORN

Úžasný soundtrack, režie Bejbaka byla dost vidět, můžeme ho znát z Devadesátek. Skvělé postavy, Juráček byl skvělej, Prachař opět supr a Krakonoš ala David Švehlík byl fakt skvělej. Jediný co bych tomu vyřknul tak CGI myš, tu mohli normálně natočit. ()

Ferencvaros

Za mě paráda! Bral bych lehkej remake Krkonošskejch pohádek .. půlhodinový díly.. vizuální efekty,kouzla.. adrenalinové scény s happyendem,jak vždycky Krakonoš přemůže zlo..jo,to by šlo! ()

Zlajdaa

Z Švehlíkova Krakonoše jsem poněkud na rozpacích, neboť je to ještě stále mladý fešák a byť se ohání magickou větví, nejzajímavější je na něm jeho minulost a zádumčivost. Z pohádky to pobralo spíše jen nějakou tu magii a šťastný konec, jinak mi to přišlo jako dobrodružné fantasy. Pro úplné prďolata mi to přišlo málo výpravné.   Čtvrtou hvězdu dávám výhradně za Švehlíka, pro kterého mám prostě slabost :D ()

Sansnom70

Marné jsem hledal a čekal kdy to začne být pohádka. Jako vánoční příběh o Krakonošovi je to pecka. Ale do pohádky to má hodně daleko. Proto jen 3 hvězdičky ()

Ajsin

Nejdřív to vypadalo dobře, potom už ne. Kdyby byla stopáž o dvacet minut kratší, možná by to byl zážitek lepší, ale takhle to byla jen hrozivá nuda. Sokol tahá celou pohádku nahoru, jinak by to mělo ještě o hvězdu méně. ()

mia.com

Asi bych to nenazvala uplne pohadkou, spise vypravnym romantickym filmem. Lidku nechapu, ja bych se sexy Krakonosem zustala hnedka :D Svehlik je proste mnam. Nicmene film ma krasne lokace, pribeh zajimavy a nejlepsi je proste opet Prachar ve sve debilni roli. Rodinna podoba s Trautenberkem se nezapre. Sokol taky super a Blanka byla stejne hnusna, jako jeji jmeno, ugh. A jak uz bylo zmineno, chtelo by to druhy dil se zenuskou pro Krakonose! ()

Bartson

Nemastný neslaný, všichni se tam tváří jak umučení boží a já nakonec s nimi. Po hodině jsem začal sledovat kolik ještě zbývá minut. Krakonoš takový playboy Eda a nakonec zůstal chudák na ocet. Aspoň, že jde po tom Marecku, podejte mi pero a člověk užije pořádnou hereckou jízdu. ()

Sfaxia

Líbilo se mi to, ale....... Na pohádku zbytečně unylý, ponurý a tááááhnoucí se, takový bez života. Nad vodou to držel Sokol. Jedno vím určitě, nikdy si to už nepustím. ()