Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

multi.V

Příjemné překvapení. Svižný děj, krásná příroda a příjemné herecké obsazení. Pro mě opravdu povedená pohádka. Nebýt Olafa a jeho českého dabingu, dal bych snad i pátou hvězdu. Jedna hvězda patří i Dianě ()

Greenie

Hned na začátek - Krakonoš byl hot af 🥵 Ale co mě mrzelo byla Prachařova krátká role. Jemu ty zlé postavy prostě sedí a baví mě, škoda, že tam byl jen chvíli. Jinak chemie mezi tou holkou (Liduškou?) a Adamem byla prakticky nulová. Liduška měla mnohem větší chemii s Krakonošem 😭 Ale na poměr novodobých českých pohádek to ušlo. Viděla jsem horší i lepší. ()

Radko4

Priznám sa, že rozprávka prekonala moje prvotné očakávania. Musím oceniť dejovosť a veľmi peknú hudbu. Aj herecké obsadenie bolo celkom dobré. Osobne si ale myslím, že Krakonošské pohádky nič neprekoná, aj keď je toto film, a pohádky seriál. Nemyslím si ale, že by mali byť filmy o Krakonošovi, keď už o ňom boli filmy natočené. Malo by sa proste vymyslieť niečo nové, a inými postavami. ()

horskejvlk

Tak to dopadá když slověna napíše příběh o Rýbrcourovi, ptákovina která se ani nenatáčela v Krkonoších. Hudba melancholická hrozná vtip nulovej maximálně trapnej. No a věda o trpaslíkách o strážcích hor. Nemá cenu , příběh když to neumím, radši něco můžu přetočit.  Když si vzpomenu na skvělé krakonoš a lyžnici krásná hudba , vtip a nadsázka. Tohle je škvára kde se člověk ani nemůže pokochat krkonošemi, produkce jen zbytečně pronajímá a utrácí peníze za pronájmy v reálech Slovinec a pod. Krakonoš jako pán hor né že jen nemá klasický horalský širák ale nosí na “škebli” brygadýrku ala Vladimír Ilíc Lenin no prostě František Peterka se v hrobě obrací a ještě z něho udělali zakletého šlechtice…paskvil made in CechoSlovakia ()

maple6

Tupy scenar. Odporne nesympaticke postavy. Zadna motivace, zadna logika. Kamera jak na drogach. Jedna hvezda za Prachare se Svehlikem. Tyhle jednohubkove pohadky jsou k nicemu. ()

Schkeble

Velmi mile a pomerne svezi dilko a velmi mile, jak zapomneli na vyvoj nekterych postav, treba toho chudaka, co ho z nejakeho duvodu Liduska mela rada. S Liduskou bylo neco spatne, ze chtela za tim chudakem, misto aby zustala u Krakonose🤨(priste rok natocit dvojku a podobne yassifikovat Trautenberka😈). Mimochodem, kamera nejvic top a na pohadkove pomery neobvykla, tleskame!!! ()

hampsterrk odpad!

Je skvělé, ze ČT dala v průběhu pohádky poděkování koncesionářům za to že mohl vzniknout takový paskvil. Já bych jako koncesionář ocenil kolik stála ubohost, která ani neviděla Krkonoše. Krakonoš v téhle pohádce na mě působil jako žárlivec z filmu Noci z nepřítelem. Chyběla zábava, hravost a vtip která byla v původních pohádkách...Jak této parodii na pohádku může dat někdo 5 hvězd (to Vás tak zblbla propagace ČT). ()

Berchtold

Ano, bylo to v temném tónu i díky skvělé hudbě a já říkám, že je tomu tak jedině dobře. Tahle naše specialita přesluníčkovaných a ušišlaných pohádek byla snesitelná možná tak jednou, ale více už mi opravdu není třeba. Když se podíváte na literární podoby starších pohádek, tak temné prostě byly. Byly to příběhy s ponaučením, u kterých se nikdo nepitvořil a rozhodně není nutné se u každé pohádky za břicho popadat (což beztak dokáže jen málokterá). David Švehlík byl skvělý, pro mne momentálně je tohle ten pravý Krakonoš. Ondřej Sokol měl také konečně o něco více smysluplnou postavu, než tomu bylo v předešlých pohádkách a zahrál ji skvěle. Za mne spojení Bebjak + Sokol prostě funguje. Tato tak trochu zádumčivá pohádka se mi přesně trefila do noty a dokonce i dětem se líbila. Takže není co řešit jasných 8/10. ()

j1c2

Pro mě překvapení...fajn pohádka s dobrým a logicky vystavěným příběhem, který je podpořen dobrými dialogy. Spokojenost. Osvěžující a propojující je postava Ondry Sokola...bez něj by to bylo příliš ponuré. P.S. Jak tady píše více hodnotitelů, také bych přála Krakonošovi nějakou pěknou ženu:-) ()

Potkan

Trochu jsem se bál, aby si tahle pohádka nevzala z klasických večerníčkovských pohádek tu šílenou sociáldemokratickou ideologii, kde bohatý pán je vždy špatný pán a když už náhodou nikomu neškodí, tak ho vyprovokujeme, aby nějakou špatnost udělal. Tady jsou docela normální lidé s normálními přednostmi i chybami -  včetně Krakonoše, který v sobě stále nese neštěstí lidské povahy, i když už je 300 let duchem hor. Příběh plynul, netrpěl umělým nastavováním, jen záběry v exteriérech působily dost lacině a televizně. Když už jde o život v horách, mohly být reálnější, rašeliniště i skály opravdovější a počasí drsnější... Ale možná by skandinávská syrovost na naše zhýčkané děti působila příliš hororově.. Podle mě žádný propadák, ale ani žádný vrchol tvrorby. Takový lepší průměr, který o Vánocích neurazí, ale asi ani neulpí na dlouho v paměti. ()

lacertacz

Když manažerky dělají scénáristky, je něco špatně. Tohle byl začátek a dál už se to jen nabalovalo. Korunu tomu nasadila reklama na tv poplatky, která se během pohádky objevila - a i tohle byl krok vedle. ()

Dominique27

Tomu se říká promarněný potenciál. Hvězdička za krásné prostředí, kulisy a kostýmy, druhá za pár povedených vtipů - “Dočtete se o tom v mé knize, až ji dopíšu.” Příběh se táhl, chudák Liduška se napřed zamilovala do kluka, který si na ni kvůli urozené dámě a zděděném zámku ani nevzpomněl a pak skončila zamčená v Krakonošově chalupě. Tam mu posluhovala a nikam nemohla, protože Krakonoš věřil, že je to pro ni nejlepší. David Švehlík byl pánem hor dobrým, uvěřitelně zádumčivým, ale chování jeho postavy zejména k Lidušce prostě hraničilo s deviací. Příběh příjemně oživovali Prachař se Sokolem, škoda jen, že první z nich tam moc prostoru neměl. Obecně dobré herecké výkony kazil scénář. Pobavila narážka na Trautenberga a to, že Krakonoš byl mezi lidmi vnímán jako takový lord Voldemort. ()

Elleanora17

Konečně pohádka, kde se postavy chovají civilně a nikdo se nepitvoří. Nezavděčí se asi těm, kteří budou srovnávat s Krkonošskými pohádkami. Trochu jiná než pohádky z posledních let, ale pro nás tím více osvěžující. David Švehlík charisma jako vždy. Krásný soundtrack. ()

BigJohn02

Docela zajímavě pojatý origin Krakonoše s několika sympatickými postavami - především roztomilou Leonou Skleničkovou, Honzou Nedbalem (s poněkud delším vedením) a kupodivu i Ondřejem Sokolem. Jen toho Krakonoše bych si představoval poněkud energičtějšího. Libuščina matinka působila tak nějak mimo sebe - zcela bez výrazu - a jelikož ji hrála Slovenka, nadabovala ji zřejmě nějaká neherečka, znělo to fakt jako recitace retarda. ()

Karmel

Tak u mě dobrý. Příběh celkem originální (v rámci žánru). Se scénářem si dali práci, žádné nelogické zvraty ani nelogické chování postav, děj do sebe zapadá, semtam humor. Kdyby se vice dotáhly dialogy, bylo by to skoro dokonalé. D. Švehlík velmi vhodným způsobem pojal postavu Krakonoše, skvěle to trefil/vybalancoval, J. Nedbal je v roli přirozený a uvěřitelný a O. Sokol dokonce nepřehrával tak jako v jiných pohádkách, takže jeho postava byla velmi osvěžující. Tohle se opravdu povedlo. Tleskám. ()